Damjana Gvozdenovića (23), koji je 23. februara 2022. godine u Rakovici ubio svog vršnjaka Aleksandra Tatalovića (21), danas je Viši sud u Beogradu osudio na 10 godina zatvora.
Suđenje Damjanu Gvozdenoviću (21) za ubistvo Aleksandra Tatalovića (21), koje se dogodilo 23. februara 2022. godine, nastavljeno je u Višem sudu u Beogradu.
- Želim da oštećenoj porodici kažem da mi je mnogo krivo i da izražavam duboko saučešće i žaljenje jer mi nije bila namera da nekoga ubijem. Znam kroz šta prolazi porodica i da mogu zamenio bih mesto sa ubijenim. Uradio bih sve da mogu da vratim vreme i da im vratim sina - rekao je Gvozdenović pognute glave.
Posle devet meseci, slovenačko Ministarstvo unutrašnjih poslova priznalo je da je policija odgovorna za smrt Armina Đutovića (37), sina državljanina Crne Gore
12.10.2025
09:28
Foto: printscreen
Aleksandar Tatalović
Prema optužnici Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, tereti se za okrutno i podmuklo ubistvo Tatalovića i odgovoran je za krivično delo teško ubistvo. Podsećamo, optužen je da je 23. februara 2022. godine, između 21:58 i 22:38 časova, više puta zvao Andreu S., koja je bila u emotivnoj vezi do januara 2022. godine, a koja je u vreme telefonskih poziva bila u društvu kasnije ubijenog Tatalovića.
Međutim, sud je presudio da je osuđen za ubistvo, rekavši da nije dokazano da ga je počinio na podmukao i okrutan način.
- Cenili smo sve. Od toga da je ugašen mladi život i to je nepopravljiva posledica, ali s druge strane imali smo u vidu i Vašu mladost - obratio se sudija optuženom Gvozdenoviću.
Izricanju kazne prisustvovala je i majka ubijenog tinejdžera, kao i roditelji osuđenika.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Pravda za pradvu
pre 4 meseca
Bedno je što je devojka Andrea lagala, bedno je što je zagorčavala život osuđenom jer nije hteo da bude sa njom.Bedno je što se stavlja njena izjava , a ne svedočenje na kom se pogubila i više nije imala način da laže.Bedno je što ne piše da je oštećeni imao hladno oružje i to je izjavio njegov drug. Bedno je što ne izveštavate pravedno. Bedno je što je jedna ženska osoba uništila dve porodice i naravno prošla nekažnjeno.
Suđenje Damjanu Gvozdenoviću (21) za ubistvo Aleksandra Tatalovića (21), koje se dogodilo 23. februara 2022. godine, nastavljeno je u Višem sudu u Beogradu.
Predsednik Aleksandar Vučić danas je u poseti Bajinoj Bašti, gde je obišao destileriju BB Klekovača, razgovarao sa lokalnim privrednicima, i porodicom Knežević, čiji najmlađi sin uspešno leči Mojamoja bolest (MMD) u Švajcarskoj o trošku države.
U emisiji "Paralela" na Informer TV izneto je ekskluzivno svedočenje bivšeg pripadnika službe obezbeđenja koji je godinama radio u sistemu MUP-a i koji je, prema sopstvenim navodima, bio deo tima koji je obezbeđivao vrhovnu javnu tužiteljku Zagorku Dolovac.
Predsednik Aleksandar Vučić je tokom posete Bajinoj Bašti poručio šefu hrvatske države Zoranu Milanoviću da "mu neće on odlučivati šta će da govori", nakon što je ovaj izjavio da "Vučić daje neobične izjave".
Advokat i član Srpske napredne stranke Vladimir Đukanović oglasio se danas i poslao jasnu poruku blokaderima u vezi sa dešavanjima od pre tačno godinu dana.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Književnik Dragoslav Bokan i marketinški stručnjak Nebojša Krstić gostovali su u emisiji "Info jutro" na televiziji Informer. Oni su govorili o nabavci supersoničnih raketa iz Kine, kao i o Hrvatskoj i blokaderima.
U jugoistočnom delu Srbije, nedaleko od Pirota, nalazi se jedno od najlepših prirodnih kupališta u ovom kraju - Nišorski vir, u kojem se noćenje može naći po ceni od samo 2.000 dinara.
U selu Odžaci kod Trstenika živi 85-godišnji Rade Marković, koji kaže da vodi dva života - jedan na javi među ljudima, a drugi u snovima, gde ponovo susreće svoju suprugu Zorku i drage ljude kojih više nema.
U jednoj prodavnici nameštaja primećen je očigledan primer prevare u kojem su pojedinačni delovi kompleta sniženi, dok se pri kupovini celog seta kupcima obračunava viša, redovna cena.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je u okviru posete Bajinoj Bašti posetio petočlanu porodicu Knežević, čiji najmlađi član, osmogodišnji Andrija, ima Mojamoja bolest (MMD) i uspešno se leči u Švajcarskoj o trošku države.
Pregovori o rešavanju sukoba u Ukrajini naglo su usporili zbog eskalacije rata između Sjedinjenih Država i Irana, a evropske diplomate upozoravaju da bi takav razvoj događaja mogao imati ozbiljne posledice po Kijev.
Taker Karlson jedan od najpoznatijih američkih TV voditelja i poznati konzervativac i pripadnik MAGA pokreta, zaratio je sa establišmentom i zvaničnom politikom Bele kuće.
Mogućnost ublažavanja sankcija Rusiji pojavila se nakon telefonskog razgovora američkog predsednika Donalda Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina.
Moskva se sve češće pominje kao ključna adresa za smirivanje rastuće krize između Sjedinjenih Država, Izraela i Irana, dok Vašington sve otvorenije pokušava da uključi Kremlj u rešavanje sukoba. Međutim, ruska strana jasno pokazuje da takva pomoć neće doći bez političke cene.
Glumac Robert Dauni Džunior poklonio je tanga gaće koje je Čening Tejtum nosio u filmu "Magični Majk" kolegi Krisu Evansu i izazvao salve smeha u Dolbi teatru.
Zvezda serije "Heated Rivalry" glumac Hadson Viliams pred početak dodele Oskara šokirao je svojom izjavom o drugoj sezoni ovog televizijskog ostvarenja.
Statua Oskara mora ostati naga, u toalet samo za vreme reklama i obavezno gledanje filmova samo su neka od strogih pravila na ovogodišnjoj dodeli najprestižnijih filmskih nagrada.
U noći kada su svetla Holivuda zasijala najjače, crvenim tepihom 98. dodele Oskara se prošetala jedna od najomiljenijih dama filmske industrije – Gvinet Paltrou.
Na 98. dodeli nagrada Oskara, glumica Kejt Hadson ponovo je zasenila sve prisutne svojim modnim izborom i prisustvom koje su fotografi i modni kritičari sa oduševljenjem pratili.
Na 98. ceremoniji dodele Oskara, jedna od najupečatljivijih figura večeri bila je bez sumnje Nikol Kidman, holivudska diva čije ime već decenijama izaziva uzdahe na crvenim tepisima širom sveta.
Na 98. dodeli Oskara 2026 godine, veteranica holivudske glamurozne scene, Demi Mur, ponovo je privukla sve poglede kada je zakoračila crvenim tepihom u jednoj od najoriginalnijih kombinacija večeri.
Pevač Dado Polumenta govorio je o nezavidnoj situaciji u kojoj se našao sa porodicom zbog sukoba na Bliskom istoku, usled kojih je otkazan veliki broj letova.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar