Drogiran hteo da vozi autobus pun dece: Na sve ove narkotike je bio pozitivan vozač
Podeli vest
Pripadnici Uprave saobraćajne policije, juče su oko podneva u Beogradu, sprečili potencijalno ugrožavanje bezbednosti učenika Osnovne škole „Ujedinjene nacije“, uhapsivši vozača autobusa koji je trebalo da prevozi decu pod uticajem čak četiri vrste psihoaktivnih supstanci.
Pripadnici saobraćajne policije u Beogradu isključili su danas iz saobraćaja vozača autobusa N. P. (40) koji je pod dejstvom čak četiri vrste psihoaktivnih supstanci trebalo da prevozi učenike Osnovne škole „Ujedinjene nacije“ na predstavu u „Teatru Vuk“.
Više javno tužilaštvo u Pančevu danas je donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenog M.R. (45) iz Beograda zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja.
19.11.2025
16:36
Vozač, N.P. (40), podvrgnut je testu na prisustvo psihoaktivnih supstanci i tom prilikom utvrđeno je da je vozač pozitivan na opijate, kanabis, amfetamin i benzodiazepin.
Odmah nakon utvrđivanja rezultata, vozaču je određeno zadržavanje i sproveden je u PS Čukarica. Prevoz dece je obezbeđen dolaskom drugog vozača.
Policajci u Sokobanji uhapsili su M. A. (29) iz okoline Sokobanje, zbog sumnje da je vozeći "audi" pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci udario ženu (68) i parkirani automobil.
Ministar unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo Admir Katica objavio je da je policijoduzela vozilo vozaču koji je pre desetak dana divljao ulicama Sarajeva brzinom od čak 180 km/h.
15.09.2025
08:40
Načelnik Uprave saobraćajne policije, Slaviša Lakićević, oglasio se povodom ovog incidenta, naglasivši nultu toleranciju prema neodgovornosti u prevozu najmlađih.
- Ovakvo ponašanje predstavlja ozbiljno ugrožavanje života i bezbednosti dece, kao i grubo kršenje svih zakonskih normi i profesionalnih standarda. Uprkos svakodnevnim apelima i porastu broja poginulih u saobraćaju, beležimo neprihvatljive slučajeve potpune neodgovornosti i bahatosti. Ovo je direktan napad na bezbednost najmlađih - izjavio je Lakićević.
Načelnik je najavio da će kontrole vozača angažovanih u prevozu dece biti dodatno pooštrene, učestalije i rigoroznije.
- Bezbednost dece nije prostor za kompromis. Uprava saobraćajne policije neće dozvoliti da neodgovorni pojedinci ugroze živote, naruše poverenje javnosti i obezvrede napore svih onih koji savesno i profesionalno obavljaju svoj posao, što se potvrdilo i današnjim preduzimanjem zakonskih mera prema vozaču pomenutog autobusa - zaključio je Lakićević, pozivajući sve prevoznike da hitno preispitaju svoje interne procedure i nadzor nad zaposlenima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pripadnici saobraćajne policije u Beogradu isključili su danas iz saobraćaja vozača autobusa N. P. (40) koji je pod dejstvom čak četiri vrste psihoaktivnih supstanci trebalo da prevozi učenike Osnovne škole „Ujedinjene nacije“ na predstavu u „Teatru Vuk“.
Odluka Vašingtona da privremeno obustavi deo sankcija na rusku naftu predstavlja značajnu geopolitičku prednost za Moskvu, piše američki list Njujork tajms.
Ukrajinski izvori tvrde da je Rusija započela testiranja kopnenih lansirnih sistema za upotrebu krstarećih raketa Kh-101, koje su do sada lansirane isključivo sa strateških bombardera.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Književnik Dragoslav Bokan i marketinški stručnjak Nebojša Krstić gostovali su u emisiji "Info jutro" na televiziji Informer. Oni su govorili o nabavci supersoničnih raketa iz Kine, kao i o Hrvatskoj i blokaderima.
Večeras i tokom noći očekuje se pretežno vedro vreme, uz pojačan jugoistočni vetar u košavskom području, dok će od utorka uslediti pad temperature i kratkotrajna kiša.
U svakodnevnom govoru često se može čuti da neko "kibicuje" - kada sa strane posmatra šta se dešava i pritom daje komentare ili savete, iako nije direktno uključen. Međutim, malo ko zna odakle potiče ova reč.
Nakon što su iznajmile stan u prizemlju, jedna Srpkinja i njena drugarica suočile su se sa velikim brojem stonoga, a tokom noći jedna od njih ih je čak ujela dok je spavala.
Sjedinjene Američke Države su u potpunosti razrušile iransko ostrvo Hark, ali bi američka vojska mogla ponovo da izvede udare „čisto radi zabave“, izjavio je predsednik SAD Donald Tramp.
Ukrajinski izvori tvrde da je Rusija započela testiranja kopnenih lansirnih sistema za upotrebu krstarećih raketa Kh-101, koje su do sada lansirane isključivo sa strateških bombardera.
Sjedinjene Američke Države planiraju da pošalju dodatne vojne snage na Bliski istok, uključujući ratne brodove i hiljade marinaca, prenose američki mediji pozivajući se na zvaničnike.
Veliki broj država pokazuje interesovanje za kupovinu ruske nafte nakon odluke Sjedinjenih Američkih Država da ublaže pojedine sankcije, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov za ruske medije.
Na žurci nakon dodele Oskara 2023, koji je tradicionalno jedan od najočekivanijih događaja u Holivudu, pevačica Sijera je izazvala veliku pažnju medija i javnosti svojim modnim izborom.
Voditeljka Bojana Lazić otkrila je da bi Zorica Brunclik trebalo da se pojavi na snimanju nove emisije "Pinkovih zvezda" iako je to trebalo i prošle srede.
Supruga pevača Tonija Cetinskog Dubravka Cetinski oglasila se nakon što je otkazan njegov koncert u novosadskoj dvorani Spens, preuzimajući odgovornost za odluku koja je izazvala burne reakcije u javnosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar