Na automobil Andrije Ivanovića tajno je postavljen uređaj za praćenje, što je ubice dovelo do njega i Stefana Belade kada su likvidirani 24. septembra u selu Ugnji, nadomak Cetinja.
U spisima tužilaštva piše da je takozvani "treker" nabavio Predrag Mirotić, do sada jedini osumnjičeni za pomaganje u tom zločinu.
"Okrivljeni je izvršio predmetno krivično delo na način što je nabavio GPS uređaj za praćenje i isti aktivirao dana 16.09.2025. godine, tako što je u njega ubacio karticu telefonskog broja 068, koju je u periodu od 31.08.2025. godine do 16.09.2025. godine koristio u svom mobilnom uređaju, a zatim je ubacio SIM karticu telefonskog broja 06 i sa nje uputio poruku na telefonski broj 068, koji se u tom trenutku nalazio u označenom uređaju, kako bi ga na taj način testirao i aktivirao, nakon čega je predmetni GPS uređaj tajno postavljen na putničko motorno vozilo marke ‘Citroen C4’, koje je koristio pokojni Andrija Ivanović. Na taj način je, kako se osnovano sumnja, ovaj okrivljeni neposrednim izvršiocima stvorio uslove za izvršenje predmetnog krivičnog dela, jer su na taj način pratili kretanje oštećenih kako bi ih na najpogodniji način lišili života, što su, prema osnovanoj sumnji, i učinili dana 24.09.2025. godine oko 14.40 časova", citiraju sudije Apelacionog suda detalje iz istrage u rešenju o produženju pritvora Mirotiću.
Navodi se da je "Citroen", nakon završenog uviđaja, dislociran u Forenzički centar u Danilovgradu, gde je izvršen kriminalističko-tehnički pregled.
"Tom prilikom, ispod zadnjeg dela branika pronađen je plastični uređaj sa natpisom ‘TKS’, za koji informaciono-tehničkim veštačenjem proizilazi da je reč o GPS trekeru (uređaju za praćenje), crne boje, bez serijskih brojeva, te da se unutar GPS uređaja nalazi SIM kartica provajdera, serijskog broja 8 i pozivnog broja +382.“
Piše da su, nakon izuzimanja tog uređaja, službenici Uprave policije postupali po naredbama Višeg suda u Podgorici i pribavili listinge komunikacija za taj telefonski broj od svih mobilnih operatera u Crnoj Gori, prenose "Vijesti".
Foto: Foto: MUP Srbije
"Analizom listinga za navedenu SIM karticu i broj proizilazi osnovana sumnja da se ista koristila u mobilnom aparatu IMEI broja ‘Samsung Galaxy Z F 7’, koji je oduzet od okrivljenog Predraga Mirotića dana 03.10.2025. godine. Nadalje, kako navodi prvostepeni sud, proizilazi da se ta kartica u navedenom mobilnom aparatu koristila u kontinuitetu od 31.08.2025. godine do 16.09.2025. godine do 12.56.43 časova, a u GPS uređaju u periodu od 16.09.2025. godine od 13.02.46 časova do 30.09.2025. godine, te da je dana 16.09.2025. godine sa broja 068, koji se koristio u mobilnom uređaju, upućena poruka na telefonski broj koji se u tom trenutku nalazio u označenom GPS uređaju, kako bi se na taj način testirao i aktivirao, čime je GPS osposobljen za praćenje."
Kako je do sad utvrđeno, Belada i Ivanović su žrtve mafijaškog obračuna dva kotorska klana - škaljarskog i kavačkog. S obzirom da su u bezbednosnim službama označeni kao pripadnici škaljarskog klana, policija veruje da je nalog za njihovo ubistvo stigao iz redova kavačkog klana.
Takođe, kako navode, detaljnom analizom tragova istražitelji su došli do saznanja da su Ivanović i Belada ubijeni iz dve vrste oružja, što je utvrđeno na osnovu čaura dve vrste kalibra koje su pronađene na mestu zločina.
Nedaleko od mesta gde su pronađena tela, na teritoriji Budve je pronađen zapaljen motocikl za koji policija veruje da je korišćen prilikom bekstva.
Neposredno pred ubistvo bio na meti napadača
Prvi napad na sada pokojnog Stefana Beladu (koji se ranije zvao Milo) izveden je 7. septembra na putu Cetinje – Budva.
U njegovom pravcu ispaljeno je više hitaca, koji ga nisu pogodili, ali su naneli teške telesne povrede njegovoj saputnici na motoru, T.S.
Napadači su, kako je odmah utvrđeno, pucali sa drugog motora.
Dva dana kasnije policija je uhapsila Budvanina Ivana Cvijovića (40) zbog sumnje da je počinio krivično delo ubistvo u pokušaju putem pomaganja.
Uhapšen u Sloveniji
Kako su mediji preneli, Belada je prošle godine uhapšen u Sloveniji u velikoj akciji tamošnje policije.
Njemu su lisice na ruke stavljene zajedno sa Dušanom Đuranovićem.
Tada su označeni kao pripadnici kavačkog klana i sumnjalo se da su došli da ubiju Žarka Tešanovića.
Međutim, zbog nedostatka dokaza, tužilaštvo i policija nisu mogli da ih izvedu pred istražnog sudiju, pa su pušteni na slobodu.
Sa njima je uhapšen i slovenački državljanin Aleksandar Đurđević, koji je, prema tvrdnjama istražitelja, organizovao njihov smeštaj u Portorožu. I on je ubrzo pušten iz pritvora.
Osumnjičeni za pokušaj ubistva vođe "kavačkog klana", Radoja Zvicera, već pet godina se nalaze u istražnom pritvoru u zatvoru u Ukrajini, a kako nadležni organi Ukrajine u tom sudskom postupku nisu doneli presudu, Evropski sud za ljuska prava je naložio Vladi Ukrajine da isplati 11,7 hiljada evra odštete na ime Stefana Đukića, Milana Brankovića i Petra Jovanovića.
Evropa je danas zatrpana kokainom, a količine koje stižu sa svih strana premašuju čak i one na američkom tržištu, zahvaljujući balkanskim kriminalnim klanovima.
Vladimir Ulama (32) i Igor Tomašević (28) iz Bara, označeni su kao pripadnici "škaljarskog klana", a uhapšeni su u Beogradu prema međunarodnim Interpolovim poternicama koje je za njima raspisala Crna Gora.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Požar u Tržnom centru "Enjub" se razbuktava, svakog minuta otvaraju se nova žarišta. Kako saznajemo, stiglo je još vatrogasnih ekipa na mesto događaja, ali ne uspevaju da lokalizuju požar. Dva vatrogasca lakše su povređena, ali u požaru nema ljudskih žrtava ni povređenih civila.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas, sa suprugom Tamarom, u Tbilisi, a na aerodormu ga je dočekala Mariam Kvrivišvili, ministar ekonomije i održivog razvoja Gruzije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas, sa suprugom Tamarom, u Tbilisi, a na aerodormu ga je dočekala Mariam Kvrivišvili, ministar ekonomije i održivog razvoja Gruzije.
Blokaderska voditeljka Olja Bećković, pokušala je od blokadera da sazna ko su ljudi na njihovoj listi i koji im je tačno program, ali konkretan odgovor nije dobila.
Verica Simić, nastavnica istorije u Mionici i tašta poslanika Zeleno-levog fronta iz Požege Bogdana Radovanovića koji je nedavno napadao članove Srpske napredne stranke, našla se u centru skandala nakon što je maltretirala učenicu u osnovnoj školi Milan Rakić.
Predsednica Skupštine Grada Novog Sada Dina Vučinić odbrusila je Miši Bačulovu na prozivke Miloša Vučevića da je "kao gradonačelnik omogućio ortacima iz kartela da ostvare ogroman profit od građevine, a za uzvrat je dobio prostor za novu advokatsku kancelariju".
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Skupštine Srbije i narodni poslanik SNS dr Uglješa Mrdić oglasio se povodom informacija da profesorka blokaderka Sanja Fric nastavlja da radi na državnim projektima.
Krađa ili gubitak pasoša u inostranstvu ne znači da je putovanje završeno, ali zahteva hitnu reakciju. Ministarstvo spoljnih poslova objasnilo je koje korake građani Srbije treba da preduzmu u takvoj situaciji.
Srbija je zemlja izuzetnih prirodnih lepota, bogate tradicije i brojnih destinacija koje privlače posetioce iz celog sveta. Ipak, ako bi trebalo izdvojiti samo jedno mesto koje ovog leta zaslužuje da bude na vrhu liste, prema proceni veštačke inteligencije to je reka Uvac.
Ulice u Beogradu ovog jutra bile su gotovo puste, što je mnogo sugrađane iznenadilo, jer su navikli na jutrnji špic i kolaps. Ali, s obzirom na to da je počeo letnji raspust, kao i godišnji odmori, ovakva slika biće česta pojava u prestonici.
Završni ispit za učenike osmog razreda osnovnih škola u Srbiji počinje danas i traje do 17. juna, a prvog dana osmaci će polagati test iz srpskog, odnosno maternjeg jezika i književnosti, u periodu od 9.00 do 11.00 časova.
Kijev već računa na mogućnost da uskoro izgubi Konstantinovku, Družkovku i Kramatorsk, a posle toga i celu slavjansko-kramatorsku aglomeraciju, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
U Desnjanskom rejonu Kijeva izbio je masovni protest protiv zaposlenih u TCK, nakon što je, prema lokalnim navodima, na ulici pokušana prinudna mobilizacija jednog muškarca.
Oružane snage Ukrajine izvele su masovni napad dronovima na mostove između Krima i Hersonske oblasti, a posle udara oštećen je most kod Čongara i potpuno je obustavljen saobraćaj preko auto-prelaznog punkta „Džankoj“, saopštio je gubernator Vladimir Saldo.
Novi detalji nacrta memoranduma o razumevanju između Irana i Sjedinjenih Američkih Država otkrivaju razmere dogovora koji bi mogao da promeni čitav Bliski istok.
Naslage leda u zamrzivaču predstavljaju čest problem u domaćinstvima jer zauzimaju prostor, otežavaju rad uređaja i mogu povećati potrošnju električne energije. Ipak, uz pomoć biljnih ulja taj proces možete usporiti.
Obilan i masan večernji obrok često može izazvati gorušicu i vraćanje kiseline tokom noći. Umesto da odmah posegnete za različitim preparatima, nekoliko jednostavnih navika može pomoći da tegobe budu znatno blaže.
Jedna anketa sprovedena u Velikoj Britaniji pokazuje da preko 60 odsto vlasnika pasa pokazuje sklonost da otkaže ili ne planira tradicionalni odmor ukoliko im kućni ljubimac ne može ići sa njima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.