Na suđenju je bio 'mrtav hladan': Progovorio sin ubijene Dragice iz Osipaonice nakon bedne presude monstrumu
Podeli vest
Sin brutalno ubijene Dragice Vasić iz Osipaonice progovorio je za informer.rs o presudi krvniku svoje majke Miodragu Mitroviću. koji je za krvav pir dobio 10 godina robije.
- Ja majku da vratim ne mogu, makar on dobio i 50 godina zatvora… Očekivali smo da će mu biti izrečena maksimalna kazna. Za ovakvo ubistvo 10 godina zatvora je smešna kazna – ogorčeno kaže Nenad Cvetković, nakon što je Miodrag Mitrović (67) pred Višim sudom u Smederevu prvostepeno osuđen na 10 godina zatvora zbog ubistva njegove majke Dragice Vasić.
Kaže da je za njega, a pogotovu za njegovu sestru i sestrića, suđenje bilo mučno, jer su morali da gledaju ubicu svoje majke.
- Sestri je bilo najteže. Ona ne može da se oporavi od trauma nakon što je, bukvalno svedočila ubistvu majke, zajedno sa svojim sinom, od tog dana do sada je pod lekovima. Kada ga vidi uznemiri se, i dalje ga se plaši – kaže Nenad za Informer.
Posebno su ogorčeni zbog Milorada koji je na suđenju delovao kao da ga uopšte ne dotiče to što je izvršio tako težak zločin.
- On je na suđenju bio “mrtav hladan”. Iako je tokom iznošenja završnih reči rekao da se kaje zbog svega, da mu je žao što je ubio i da je voleo, meni nije delovalo tako. Isti je kao i pre, ne vidim iskrenost u tome što je rekao – navodi naš sagovornik.
Tvrdi da je Miloradova odbrana pokušala na sve načine da minimizira njegovu odgovornost, da su se pozivali na neuračunljivost, da su iznosili tvrdnje kako je zločin počinio zbog naglog povećanja insulina, zbog čega mu je “pao mrak na oči” i nije znao šta je radio.
- Psihijatrijski veštak je opovrgao te njihove tvrdnje. To jednostavno nije tačno, jer se on vrlo dobro seća celog događaja, zna i ko je prvi stigao i šta se dešavalo, ko je kad otišao… Još je naveo da ga je moja sestra, braneći mu da udavi majku, udarila i oborila. To jednostavno nije tačno, ona nije mogla da se izbori sa njim, ona je ta koja je padala – tvrdi Nenad za Informer.
Na suđenju su rekli kako ga je sa lica mesta odveo sin, kako bi, u slučaju da dođem ja ili još neko iz naše porodice, sprečio veću tragediju.
Milorad je iznoseći odbranu izjavio da se kobnog dana sa Dragicom posvađao zbog 100 evra.
- Rekao je da je od majke tog dana navodno tražio samo 100 evra, da bi imao od čega da živi i kako ona nije htela da mu da taj novac, zbog čega mu je “pao mrak na oči” – kaže sin ubijene, koji je ranije ispričao kako su se ubica i njegova majka, koji su jedno vreme živeli zajedno, godinama sporili oko imovine.
Podsetimo, zločin se dogodio 12. marta prošle godine u selu Osipaonica kod Smedereva, kada je Miodrag Mitrović golim rukama udavio Dragicu u dvorištu kuće, naočigled njene ćerke i unuka.
- Ubio sam ti majku, sve mi je oduzela – tim rečima se obratio ćerki dok je davio njenu majku Dragicu.
Nakon zločina, Mitrović je pokušao da pobegne, ali je ubrzo pronađen i uhapšen u okolini sela.
Prvostepenom presudom Višeg suda u Smederevu osuđen je na 10 godina zatvora. Na ovu presudu sve strane imaju pravo žalbe.
Miodrag Mitrović (67) iz Osipaonice osuđen je danas pred Višim sudom u Smederevu na 10 godina robije zbog ubistva bivše emotivne partnerke Dragice Vasić (53) koju je usmrtio golim rukama naočigled njene ćerke i unuka.
Ljubisav Trifunović (83) iz svrljiškog sela Pirkovac optužen da je 28. avgusta prošle godine ubio svog komšiju Jovana Mijajlovića (80), danas je pred Višim sudom u Nišu negirao zločin, a tragediju predstavio kao nesrećni slučaj.
Više javno tužilaštvo u Beogradu zbog sumnje da je za 7.000 evra dojavljivala informacije o kretanju Ivana Aleksića (24) optuženima za njegovo ubistvo, podiglo je optužnicu protiv Izabele S. (20).
Ubistvo doktorke Stele Gundelj, koja je u trenutku smrti imala samo 26 godina, potreslo je Srbiju februara 2013. godine i ostalo upamćeno kao jedan od najbrutalnijih zločina iz partnerskog odnosa.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Miodrag Mitrović (67) iz Osipaonice osuđen je danas pred Višim sudom u Smederevu na 10 godina robije zbog ubistva bivše emotivne partnerke Dragice Vasić (53) koju je usmrtio golim rukama naočigled njene ćerke i unuka.
Na društvenoj mreži Iks isplivao je snimak u kojem Ivanka Popović iz organizacije ProGlas praktično priznaje da je propao plan opozicije da privuče sigurne glasove iz dijaspore, ističući da se ne može računati da će oni nužno glasati protiv predsednika Aleksandra Vučića.
Jermenija bi, ukoliko nastavi sadašnji spoljnopolitički kurs i ubrza približavanje Evropskoj uniji, mogla da se suoči sa posledicama sličnim onima koje su promenile Ukrajinu, poručio je ruski predsednik Vladimir Putin.
Penzionisani general Milorad Stupar komentarisao je intervju koji je bivši predsednik Srbije Boris Tadić dao za hrvatsku ispostavu televizije N1, a u kom je govorio o četničkom pokretu iz Drugog svetskog rata.
Nakon što je v.d. prodekanka Medicinskog fakulteta, prof. dr Valentina Arsić Arsenijević, u programu uživo očitala bukvicu novinarima tajkunske televizije N1, prašina se ne stišava.
Aktuelni potpredsednik Glavnog odbora Socijalističke partije Srbije Branko Ružić razvio je plan preotimanja stranke od trenutnog predsednika Ivice Dačića.
Predsednik Srpske radikalne stranke, Vojislav Šešelj, gostujući na našoj televiziji, ponovo je izneo niz oštrih optužbi na račun Dragana Đilasa, fokusirajući se na njegove rane političke korake i period vlasti.
Zahvaljujući neverovatnom prirodnom bogatstvu od čak 37 termomineralnih izvora sa temperaturama vode koje dostižu vrelih 69 stepeni Lukovska banja je sve veći hit
Pod Ostrogom je monah podelio svedočenje o čudu Svetog Vasilija koji je vratio u život majku šestoro dece iz Dalmacije, objasnivši zašto svetac isceljuje dušu.
Na sportskom aerodromu „Bikovo” u okolini Subotice i u kasarni „Aerodrom” u Somboru danas su realizovane aktivnosti u okviru vazduhoplovne vežbe „CROSS LANDING 2026”.
Jermenija bi, ukoliko nastavi sadašnji spoljnopolitički kurs i ubrza približavanje Evropskoj uniji, mogla da se suoči sa posledicama sličnim onima koje su promenile Ukrajinu, poručio je ruski predsednik Vladimir Putin.
Uspešno lansiranje strateškog raketnog kompleksa „Sarmat“ predstavljalo je snažan signal Zapadu da Rusija nije oslabljena sukobom u Ukrajini i da nastavlja modernizaciju svog nuklearnog arsenala, piše kineski portal Sohu.
Vojni stručnjak Aleksandar Stepanov izneo je šokantnu tvrdnju da bi zajedničko lansiranje ruskih raketnih sistema „sarmat“ i „orešnik“ bilo dovoljno da u potpunosti neutrališe celokupnu vojnu infrastrukturu NATO pakta u Evropi.
Stvarni kreatori sadržaja na OnlyFans-u kritikuju seriju "Euforija" zbog nerealističnog i preteranog prikaza, tvrdeći da mnogo toga što Sidni Svini radi nije dozvoljeno na platformi.
Milena Dravić je 1971. godine na Kanskom festivalu nosila repliku sopstvene glave u ruci dok je promovisala kontroverzni film "W.R. Misterije organizma" Dušana Makavejeva.
Britanska zvezda industrije za odrasle Bel Olivija (23) otvoreno je progovorila o temi koja godinama izaziva rasprave među muškarcima, da li je veličina zaista presudna u spavaćoj sobi.
Prema astrološkim prognozama, 25. maj donosi ogroman finansijski preokret za Lavove, Device i Ribe koji su poslednjih meseci jedva sastavljala kraj s krajem.
WhatsApp uskoro bi mogao potpuno da promeni izgled, a prve informacije iz testnih verzija aplikacije otkrivaju da kompanija sprema moderan i znatno elegantniji dizajn inspirisan Eplovim "Liquid Glass" stilom.
Sećate li se mirisa bakine kuhinje i slatkiša poput tufahija, štrudle sa makom ili padobranaca, donosimo vam starinske recepte iz bivše Jugoslavije koji bude najlepše uspomene i vraćaju pravo u detinjstvo.
Voditeljka Dea Đurđević podelila je nove trenutke iz privatnog života i pokazala kako provodi trudničke dane, dok sa suprugom nestrpljivo iščekuje dolazak ćerke.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar