• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: D. K.

19.03.2026

11:09

Dirao mu ćerku, pa rešio da se obračuna: Svi detalji pokušaja ubistva kod  Aleksinca

Shutterstock

Vesti

Dirao mu ćerku, pa rešio da se obračuna: Svi detalji pokušaja ubistva kod Aleksinca

Podeli vest

B.T. iz aleksinačkog sela Sečanica uhapšen je zbog sumnje da je 12. marta pokušao da ubije komšiju R.M. (61).

Kako saznajemo, on je otišao do kuće R.M. i napao ga metalnom šipkom nanevši mu tom prilikom teške telesne povrede u vidu preloma lobanje, krvarenja u mozgu te povrede slezine.

On je u teškom stanju zbrinut u niškom UKC i lekari mu se bore za život. 

Kako saznajemo, krvavom obračunu kod Aleksinca između komšija prethodila je svađa čiji je povod bio problematično ponašanje R.M. 

- Taj muškarac voli da popije a nezgodne je naravi zbog čega je vređao komšije i napadao ih, ali ono što su mu meštani sela zamerali, kako kažu, je to što je upućivao neprimerene reči devojčicama. Baš to je bilo razlog ovog sukoba, jer je otac jedne maloletnice, koja mu se požalila na R.M., odlučio da pravdu uzme u svoje ruke - navode naši sagovornici upoznati sa ovim slučajem.

Isprva se nije znalo ko je naneo povrede R.M, jer nije bilo svedoka a u selu nema nadzornih kamera koje bi ukazale na napadača. Međutim, intenzivnim operativnim radom policija je identifikovala izvršioca. 

On je na saslušanju pred organima gonjenja priznao delo i objasnio zbog čega je tako brutalno izudarao komšiju. Nakon saslušanja određen mu je pritvor do 30 dana - navode naši izvori upoznati sa ovim događajem. 

B.T. se sumnjiči za krivično delo ubistvo u pokušaju za koje je predviđena kazna zatvora od pet do 15 godina. 

BONUS VIDEO

 

 

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Rade R

pre 3 sata

A šta je trebalo, da pusti kretena da mu se iživljava na detetu!

sledeća vest

Politika

TV

Tramp odlazi u novembru
Live TV

Tramp odlazi u novembru

Dejan Jelača, glumac gostujući u Info jutru komentarisao je situaciju u Americi u kojoj živi i radi već duži niz godina.

19.03.2026

12:04

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set