OPUŠCI, LJUBAVNICA I SKRIVENO BLAGO U PODRUMU Ovaj zločin u Srbiji jedan je od najmisterioznijih, a UPRAVO SE DESIO JOŠ JEDAN OBRT
Smrt četvoro ljudi kod Negotina i dalje je obavijena velom misterije.
01.06.2020
10:17
Vesti
Viši sud u Beogradu potvrdio je optužnicu protiv Jelene Špagović (26) za zversko ubistvo komšinice Majde Garović (80) u junu prošle godine u Zemunu!
Jelena, ćerka Saše Dujovića, bivšeg poslanika i funkcionera Srpske desnice, tereti se da je iskasapila i zapalila staricu kako bi izbegla da joj vrati dug od 2.500 evra! Za taj stravičan zločin preti joj do 40 godina robije.
U saopštenju Višeg suda u Beogradu stoji da je Špagovićeva optužena za teško ubistvo i da je time potvrđena optužnica Višeg tužilaštva u Sremskoj Mitrovici. Foto: Informer DN
- Ispitujući optužnicu, krivično vanpretresno veće je utvrdilo da ima dovoljno dokaza da je okrivljena počinila krivično delo teško ubistvo. Protiv ovog rešenja optužena i njen branilac mogu izjaviti žalbu Apelacionom sudu u Beogradu - navodi se u saopštenju suda.
Stravično ubistvo je otkriveno 20. juna 2019. u Krčedinu, kada je prolaznik pronašao ugljenisane delove tela. On je video prevrnuti kontejner i u njemu delove tela iskasapljene starice, pa je odmah pozvao policiju.
Inspektori su u kratkom roku uspeli da utvrde identitet ubijene žene, a ubrzo nakon toga, 6. jula, uhapšena je Jelena Špagović. Zajedno s njom priveden je i njen mlađi brat Momčilo Dujović (21), osumnjičen da je pomogao Jeleni u brutalnom ubistvu.
Izvor iz istrage nam je objasnio da je Jelena, dok je bila u braku, živela u Zemunu i družila se sa komšinicom Majdom.
- Čak i nakon Jeleninog razvoda, njih dve su ostale u kontaktu, što su istražitelji utvrdili pregledom njihovih profila na društvenim mrežama. Inspektori su otkrili i da je Jelena jednom prilikom od Majde pozajmila 2.500 evra i da joj nije vratila novac, zbog čega joj je starica zapretila da će se požaliti njenom ocu Saši Dujoviću - ispričao je naš izvor iz istrage.
Utvrđeno je da je Jelena zbog tih pretnji namamila bivšu komšinicu da se nađu, obećavši joj da će joj vratiti sav novac.
Međutim, staricu je nasmrt pretukla, a zatim isekla njen leš na komade i ukrala zlatan lanac sa tela, koji je kasnije prodala u jednoj zalagaonici. Delove tela je zatim stavila u kofer, koji je ubacila u iznajmljeni automobil "pežo 508" i odvezla se u vikend-naselje Krčedin, gde ga je bacila u kontejner i zapalila ga.
Daljom istragom utvrđeno je i da Jelenin mlađi brat nije pomogao sestri u stravičnom zločinu i da ništa nije znao o Majdinom ubistvu, pa je oslobođen odgovornosti i pušten je iz pritvora.
Ubrzo nakon hapšenja Jelene Špagović, Majdin sin Dejan Garović je ispričao medijima da je njegova majka bila dobra žena i da je njena bivša komšinica to zloupotrebila.
- Jelenu sam poznavao iz viđenja, kao komšinicu, ali nije delovala da je u stanju da ubije, uvek je bila ljubazna. Ja nisam ni znao da joj je moja majka pozajmila pare. Verovatno je majku bilo sramota da nam kaže da je ispala naivna, što ju je na kraju i koštalo života - rekao je tada Garović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ustaški pevač Marko Perković Tompson održao je koncert u zagrebačkoj areni i promovisao ustaški pokret.
27.12.2025
23:46
Takozvani blokaderski plenumi definitivno su stvar prošlosti!
27.12.2025
20:13
Iza naloga "Slomi sim karticu" stoji blokader Aleksandar Pantović iz Kraljeva, otkriva Informer.
27.12.2025
18:28
Studenti u blokadi Filozofskog fakulteta u Beogradu oduvali su Srđana Milivojevića, predsednika minorne Demokratske stranke.
27.12.2025
22:51
Političara i humanitarca Arno Gujona Informerova ekipa snimila je kako bez žurbe šeta centrom Beograda, a potom ulazi u kafanu, gde je, uz supu, razgovarao sa prijateljima.
27.12.2025
22:29
Srpsva pravoslavna crkva i njeni vernici sutra obeležavaju Materice - praznik majki, jedan od nekoliko koji predstoje Božiću.
27.12.2025
22:00
Naučnici su otkrili da uobičajeni prehrambeni emulgator menjaju crevni mikrobiom dece već u prvim nedeljama života!
27.12.2025
21:30
U ponudi polovnjaka do 950 evra, gde su kompromisi neizbežni, "folksvagen polo", "opel astra G" i "zastava fiat" nude najbolji odnos cene i kvaliteta.
27.12.2025
19:30
Srđan Nedeljković (1995) iz Kragujevca, nestao je 10. decembra, a poslednji put viđen je u Čačku.
27.12.2025
21:15
Britanska laburistička vlada premijera Kira Starmera potrošila je više od pola miliona funti poreskog novca na plaćene influensere na TikToku i drugim društvenim mrežama, s ciljem da poveća sopstvenu popularnost i promoviše vladinu politiku među mladima, objavio je „Gardijan“.
27.12.2025
22:40
Portparol Evropske unije za spoljne poslove Anuar el Anuni izjavio je danas da EU insistira na poštovanju suvereniteta Somalije, nakon što je Izrael zvanično priznao njen otcepljeni region Somalilend kao nezavisnu državu.
27.12.2025
22:15
Pilot ultralakog aviona koji je nosio reklamni baner poginuo je nakon što se letelica srušila u more kod plaže Kopakabana u Rio de Žaneiru, saopštile su lokalne vlasti.
27.12.2025
21:52
Najnoviji dokumenti Ministarstva pravde SAD otkrivaju hiljade kupovina Džefrija Epštajna na Amazonu između 2014. i 2019. godine, uključujući dečje školske uniforme, seksualne igračke, kostime sa simbolikom moći i pet primeraka romana „Lolita“ Vladimira Nabokova.
27.12.2025
21:30
U gruzijskoj prestonici Tbilisiju danas se održavaju novi antivladini protesti.
27.12.2025
21:00
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
27.12.2025
15:48
Glumica Mina Lazarević već neko vreme je u emotivnoj vezi sa glumcem Vladimirom Pošavcem Tušekom ali se malo zna da je on bio u braku sa njihovom koleginicom Jelenom Bosančić sa kojom ima sina.
27.12.2025
15:24
Dok su se prolaznici u Njujorku nadali fotografiji i kratkom susretu, glumac Harison Ford imao je sasvim drugačiji plan, da mirno pređe ulicu i nastavi svojim putem.
27.12.2025
14:06
Ponekad je dovoljan dobar film da te resetuje, pogura i natera da ponovo poveruješ u sebe. Ako ti treba inspiracija, energija ili samo mali podsetnik da je upornost jača od okolnosti, ovo su filmovi koje vredi pogledati.
27.12.2025
13:19
Nova godina se ne dočekuje u tišini, i isto važi za ono što nosite. Ovo je noć u kojoj garderoba govori pre vas, a mi vam donosimo ideje za tri stajlinga sa kojima nema greške.
27.12.2025
21:00
Mnogi imaju običaj da pre jela popiju čašicu ili dve rakije, bilo kod kuće ili u restoranu. Stručnjaci upozoravaju da ne poboljšava apetit, već ga kvari i uzrokuje neprijatan osećaj u stomaku.
27.12.2025
20:20
Ako volite čokoladne kolače koji se tope u ustima, Matilda torta je pravi izbor.
27.12.2025
19:40
Robot usisivači nude veliki komfor i štede vreme, ali uz čišćenje doma često prikupljaju i podatke o prostoru, navikama i rasporedu stanovanja. Kako postaju sve pametniji i povezaniji, korisnici se sve češće pitaju da li je praktičnost vredna potencijalnog rizika po privatnost.
27.12.2025
18:20
Pečenje ribe često je mala kućna drama. Miris se zadrži satima, ukus zna da bude suv, ali zzu na scenu stupa jabuka, sastojak koji deluje nebitno, a u praksi pravi ogromnu razliku.
27.12.2025
17:40
Večeras je u emisiji "Pinkove zvezde" došlo do rasprave između repera Desingerice i Bosanca, zbog čega je kompozitor u jednom momentu napustio svoje mesto.
27.12.2025
22:47
Rijaliti učesnik Anđelo Ranković priznao je da ga je živi blam pojeo zbog rasprave pred kamerama sa bivšom devojkom Anitom Stanojlović.
27.12.2025
20:49
Voditeljka Jovana Jeremić vrelim plesom najavila je specijalno iznenađenje koje priprema za gledaoce svoje emisije.
27.12.2025
20:10
Influenserka Luna Đogani oglasila se nakon užasa koji se danas desio na Novom Beogradu, inače opštini na kojoj i ona živi sa porodicom.
27.12.2025
19:41
Poslednji petak u 2025. godini obeležio je koncert "Kraljica juga 2" koji je Milica Pavlović, održala u dvorani "Čair" pred više od 6.000 ljudi.
27.12.2025
19:17
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar