Predrag Lajić, doskorašnji načelnik Odeljenja za suzbijanje krijumčarenja droga, kao i inspektor B. V, zvani Boki, uhapšeni su zbog sumnje da su pokušali da sakriju dokaze protiv Veljka Belivuka, prilikom pretresa njegovog stana.
10.02.2021
11:06
Vikendica u Ritopeku, jedan od štekova kriminalne grupe Belivuka i Miljkovića, nadzirana je od kraja novembra prošle godine.
Osim materijalnih dokaza - tragova krvi, higijenskog sredstva za čišćenje, dela u dvorištu gde je zapaljena zemlja, operativci su u ovoj kući pronašli i sef. Posebnu pažnju po otvaranju sefa izazvao je veliki svežanj ključeva za koji još nije poznato od čega su i šta se nalazi iza vrata koja oni otključavaju.
Foto: Predrag Milosavljević
Kuću u Ritopeku koristili za svirepe zločine
Sudeći po tome da je svežanj čuvan u zaključanom sefu ima zasigurno veliku važnost za šefove grupe - Velju Nevolju i Miljkovića.
Kako se sumnja, ključevi su od različitih kuća, vikendica i štekova koje je ova kriminalna grupa koristila. Ključevi su, kako saznajemo, obični i nijedan od pronađenih nije posebno pravljen za neku specijalnu bravu.
U kući strave u Ritopeku pronađeno je i oružje: pištolj i specijalne cevi za snajper. Kako saznajemo, pronađeni pištolj je posebno bitan u istrazi protiv kriminalne grupe Belivuka i Miljkovića. Prema nezvaničnim navodima reč je o pištolju koji je su sklonili policajci iz Belivukovog stana u Humskoj nadomak stadiona Partizana. Policajci su sinoć uhapšeni.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Odakle vam podaci iz istrage
pre 5 godina
Odakle vam podaci iz istrage? Bili ste u toj kuci, od ranije pa znate? Ili ste saucesnici kriminalaca iz istrage koji odaju podatke? Bice bas jak kosarkaski tim u Padinjaku, imacete i mnogo jakog trenera!
Predrag Lajić, doskorašnji načelnik Odeljenja za suzbijanje krijumčarenja droga, kao i inspektor B. V, zvani Boki, uhapšeni su zbog sumnje da su pokušali da sakriju dokaze protiv Veljka Belivuka, prilikom pretresa njegovog stana.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić dočekao je danas predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelana, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 28. i 29. aprila 2026. godine.
Neviđeni skandal dogodio se u srcu Strazbura kada je evroparlamentarac Stiven Nikola Bartulica, poznat po tome što mu smeta sve srpsko, pobesneo je zbog izložbe o Jasenovcu koja je upriličena u Evropskom parlamentu u tom gradu, kao i zbog, verovali ili ne, dolaska delegacije Narodne skupštine Republike Srpske
Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) prof. dr Vojislav Šešelj istakao je da je SRS razgovarala sa predsednikom Vučićem i je njegova strankla za izbore u julu, kada blokaderi odu na "holidej".
Niko iz države ne može i ne sme da diktira Visokom savetu tužilaštva koga će, gde i na koje mesto uputiti ili izabrati - upravo je to bila suština ustavnih amandmana koje su građani podržali na referendumu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dočekao je danas predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelana, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 28. i 29. aprila 2026. godine.
Kompanija "Linglong" planira da uloži oko 645 miliona dolara u okviru druge faze razvoja fabrike u Zrenjaninu, izjavio je potpredsednik kompanije Sun Songtao.
Sa osam godina ostao je bez porodice. Sa puškom u ruci ušao u rat. Sa 10 godina već je bio podoficir. Momčilo Gavrić nije bio simbol, već stvarnost jednog vremena u kome su deca preko noći odrastala.
EPS je raspisao dva tendera u okviru priprema za izgradnju reverzibilne hidroelektrane RHE Bistrica, za rekonstrukciju mostova i izmeštanje vodovodne infrastrukture
Svetska banka u danas objavljenom izveštaju upozorava da će rat na Bliskom istoku izazvati snažan rast cena energenata za 24 odsto u 2026. godini, dok će ukupne cene roba skočiti za više za 16 odsto, što će dodatno podstaći inflaciju i usporiti globalni ekonomski rast.
Publika ih je gledala kao nerazdvojne prijatelje, legendarne tandeme i velike glumačke partnere, ali iza kamera odnosi među pojedinim velikanima domaće scene bili su daleko komplikovaniji nego što se mislilo.
Glumica Sidni Svini dobila je ponudu vrednu čak 300.000 dolara od platforme za odrasle CamSoda nakon što su njene erotske scene u seriji "Euforija" izazvale ogromnu pažnju publike širom sveta.
Filmski kompozitori Aleksandra Kovač i Roman Goršek su po pozivu i izboru prestižnog Kanskog festivala TV serija "Canneseries Festival", učestvovali na konferenciji Industry days, koja je održana u sklopu festivala u Kanu, od 23. do 25. aprila u Palais de Festival.
Ako još nemate plan za Prvi maj, dva jezera u komšiluku izdvajaju se kao savršene destinacije za kratak beg iz grada Bledsko jezero u Slovenija i Ohridsko jezero u Severna Makedonija.
Povezanost ishrane i emocionalnog zdravlja sve je više u fokusu stručnjaka, jer određene namirnice mogu pomoći u smanjenju stresa i osećaja anksioznosti.
Ena Čolić, bivša rijaliti učesnica i devojka Jovana Pejića Peje otkrila je kako joj je Zlata Petrović poklonila komplet koji je pevačica nosila u svojoj mladosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar