"ZA SADA JE SVE TO MISTERIJA" Detalji kobne noći u kojoj je Aleksa (26) umro nakon tuče u kafani: Na telu nije imao vidljive povrede, DO SMRTI SE NIJE BUDIO IZ KOME
Podeli vest
Aleksa S. (26) iz Aleksinca umro je juče posle tuče u restoranu "Oaza" u tom mestu, gde je bio na proslavi 18. rođendana sestre svog druga!
Mladić je bez svesti prebačen u bolnicu, gde je ustanovljeno da ima krvarenje u mozgu i povrede kičmene moždine, usled čega je preminuo.
Na društvenim mrežama pojavio je snimak na kome se vidi kako se dvojica muškaraca brutalno tuku nasred ulice, a ova drama odigrala se na uglu Tošinog bunara i Ulice Pariske komune
17.05.2021
11:48
Izvor iz istrage kaže da je, prema izjavama očevidaca, kobne noći u kafani došlo do sukoba nekoliko momaka, a Aleksa je navodno pokušao da ih smiri. Međutim, za sada se ne zna da li ga je neko od njih udario ili je Aleksa, tokom guranja, pao na glavu.
Nije se budio iz kome
- Kada je policija došla u restoran, na terasi je zatekla grupu mladića koji su pokušavali da pomognu Aleksi. On je odmah transportovan do aleksinačke bolnice, a pošto se nije budio iz kome, prebačen je u niški Klinički centar. Na telu nije imao nikakvih vidljivih povreda, pa je urađena dijagnostika glave, gde je ustanovljeno krvarenje u mozgu. I pored napora lekara, mladić je preminuo, ne dolazeći svesti - kazao je naš sagovornik.
Foto: Tanjug/dimitrije nikolić
Mladić preminuo u KIliničkom centru Niš
Aleksin deda Aca Aranđelović rekao nam je da je njegov unuk nastradao ni kriv ni dužan.
- Moj unuk je bio zdrav kao dren, jak, sportista... Siguran sam da njegova smrt nema veze sa nekakvim oboljenjem u glavi. Nikada nije ozbiljnije bolovao, nedavno je primio i "Fajzerovu" vakcinu protiv korone, odlično ju je podneo, nije imao nikakvih reakcija. Bio je jedna dobra duša, unuk za ponos, ovo nije smelo da mu se desi - ispričao je neutešni Aranđelović, i dodao:
"Unuk mi je nevina žrtva"
- Saznao sam da je moj unuk nevina žrtva sukoba u restoranu, poginuo je dok je pokušavao da razdvoji zavađene mladiće, koji su se potukli. Aleksa je bio takav, nije voleo svađu, kavgu. Voleo je da pomaže ljudima... Tako je bilo i kobne noći. Neki momci su se posvađali, potukli, a moj unuk je hteo da ih razdvoji. Neko ga je gurnuo, a Aleksa je pao na beton i sa njim je bilo gotovo... Sada se samo plašim da se prava istina o stradanju mog unuka nikada neće utvrditi. Sad svi očevici tvrde da niko ništa nije video... Jeste, bila je noć, ali neko mora da zna nešto. Za sada je sve to misterija, ali nadam se da će se kad-tad saznati ko Aleksu gurnuo u smrt.
U policiji kažu da, u saradnji sa tužilaštvom, intenzivno rade na rasvetljavanju ovog tragičnog događaja.
U međuvremenu, Aleksino telo je poslato na obdukciju kako bi se utvrdile okolnosti njegove pogibije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na društvenim mrežama pojavio je snimak na kome se vidi kako se dvojica muškaraca brutalno tuku nasred ulice, a ova drama odigrala se na uglu Tošinog bunara i Ulice Pariske komune
Vođa blokaderske liste u Boru, Marko Andrejević zvani Muta, daje izjavu u policiji, jer kako saznajemo, pobegao je sa mesta tragedije na Filozofskom fakultetu gde je devojka tragično stradala 26. marta 2026. godine.
Nemanja R. (30) poginuo je u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, kako se sumnja, izleteo sa puta i udario u betonski krst, a policija upravo njega sumnjiči za ubistvo meštanina Uglješe T. (58).
Nema većeg neprijatelja islama od organizacije "Muslimanske braće", jer je ona, umesto islama, ponudila političku interpretaciju vere i to nasilnu, esktremnu, političku orjentaciju u koju je integrisala dogmatičku interpretaciju vere – vehabizam kao versko učenje i versku praksu, rekao je ekspert za bezbednost Dževad Galijašević.
Premijer lažne države - Aljbin Kurti poručio je danas da je saradnja sa NATO paktom neophodna za jačanje odbrambenih kapaciteta tzv. Kosova i unapređenje strateškog partnerstva, kao i da članstvo u Alijansi ostaje strateški cilj "Kosova", prenela je Ekonomija onlajn.
Publicista i analitičar Zoran Ćirjaković uputio je oštre kritike na račun studenata koji učestvuju u blokadama, ocenjujući da je kod dela njih došlo do, kako kaže, ozbiljnog osećaja samovažnosti i uverenja da imaju apsolutni legitimitet da predstavljaju državu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je danas novi javni poziv studentima blokaderima i svim zainteresovanim stranama na otvoren dijalog, naglašavajući da je spreman za razgovor u svakom trenutku - ali uz jasan uslov.
U pokušaju da prikriju svoj poraz u svih 10 opština gde su 29.3.2026. bili lokalni izbori, blokaderi FTN i NovaS, su u tekstu NovaS, od 6.4.2026. godine, u 6 opština morali da prikažu drastične laži, upoređujući rezultate SNS 2022. i 2026. godine, gde su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate opozicionih stranaka Dveri, SDS (Tadić), Zavetnika, Zdrave Srbije i Vlaškog Mosta. U tri opštine su posegli za manjim obmanama, kada su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate SPS, JS, SRS itd. Konačno, potpuno su prevarantski prikrili rezultate izbora u opštini Kladovo, gde su doživeli najveći brodolom.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Na popularnoj Temu platformi pojavile su se zubne proteze koje se reklamiraju kao brzo i povoljno rešenje za zube, ali stručnjaci upozoravaju da one nikako nisu adekvatne i ne mogu zameniti proteze izrađene kod stomatologa.
Doktor Milan Božina ceo svoj radni vek proveo je u Hitnoj medicinskoj službi Doma zdravlja "Dr Đorđe Lazić" u Somboru, a u penziju je tokom prethodnih godina ispraćan čak četiri puta, dok se peti oproštaj već uveliko sprema.
Sjedinjene Američke Države razmatraju planove za povlačenje ili premeštanje svojih trupa iz evropskih zemalja koje nisu podržale vojnu kampanju protiv Irana, prenosi Vol strit džurnal.
Ukrajinski televizijski kanali bliski vlastima u Kijevu objavili su da je Ukrajina „ponovo pobedila“, ovoga puta u kontekstu sukoba sa Iranom, uz tvrdnju da je ključnu ulogu u toj navodnoj pobedi odigrala ukrajinska protivvazdušna odbrana.
Gledaoci serije "Katarina Velika" na Informer TV imaju priliku da prate intrigantne poteze Stepana Ivanoviča Šeškovskog, čoveka koji iz senke čuva tron moćne carice.
Glumac Nikola Pejaković kaže da mu ne pada na pamet da vozi 20 sati do Grčke da bi išao na odmor i smatra da su letovanja i zimovanja nakaradno postavljena.
Vlasnica psa Dženifer Navratil iz Ostina potrošila je 650 dolara na hitan odlazak kod veterinara nakon što je njena dvogodišnja zlatna retriverka Arlo počela čudno da se ponaša po povratku iz šetnje.
Na glamuroznoj premijeri serije Euforija u čuvenom "TCL Chinese Theatre" u Los Anđelesu, sve oči bile su uprte u jednu osobu, neponovljivu Zendaju koja je svojim pojavljivanjem podigla temperaturu.
Učesnica rijalitija "Elita" Maja Marinković zatražila je na kapiji tabletu za dan posle, jer je strahovala od moguće trudnoće nakon rizičnih odnosa koje je imala sa Asminom Durdžićem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar