• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Mondo

19.07.2021

22:53

REKAO SAM IM DA SAČEKAJU, OTAC IH JE OBOJICU DRŽAO ZA RUKU! Deda povređenih dečaka NEUTEŠAN: Vozio je preko 100 na sat

Vesti

REKAO SAM IM DA SAČEKAJU, OTAC IH JE OBOJICU DRŽAO ZA RUKU! Deda povređenih dečaka NEUTEŠAN: Vozio je preko 100 na sat

Podeli vest

Deda povređenih dečaka na Karaburmi otkrio detalje strašne saobraćajne nesreće u ulici Marijane Gregoran

U beogradskom naselju Karaburma teško je povređeno dvoje dece nakon što ih je na pešačkom prelazu pokosio automobil koji je preticao autobus.

Vozač automobila se nije ni zaustavio, već je odmah pobegao sa lica mesta. Njega je policija identifikovala kao L. G. (38) i uhapsila već sledećeg dana. Povređena su dva dečaka S. B. (9) i L. B. (4). Stariji ima povrede glave i u komi je, dok mlađi ima prelom butne kosti.

Slobodan Balić, deda dvojice povređenih dečaka kaže da su dečaci sa ocem bili kod njega pre nesreće.

"Bili su kod mene i počela je kiša, kažem mu da sačeka da stane, da ne pokisnu, ali oni su odlučili da krenu kući", priča Slobodan.

"Obojicu ih je držao za ruku, prelazili su na pešačkom, onda se iza autobusa pojavi taj automobil, citroen, mislim da su rekli. On je obilazio autobus koji se zaustavio na stajalištu, išao je jako brzo, preko 100 je vozio, padala je kiša, ja verujem da ih nije ni video. Tu ih je pokosio svu trojicu, direktno je nalateo na njih", priča Slobodan i pita se kako je vozač videvši da je udario nekoga nastavio da vozi: "Kako nije stao, da pomogne, to su deca? Kako je mogao da nastavi samo da vozi kao da se ništa nije desilo? Meni to nije jasno... Kako bi ceo život neko živeo sa tim... Ceo radni vek sam bio vozač Hitne pomoći, znam i šta znači kad žuriš, ali ovo ne mogu da razumem".

Automobil je najpre pokosio starijeg dečaka kog je odbacio 10 metara, a onda i mlađeg koji je podleteo pod parkirani automobil.

"Prvo je naleteo na starijeg unuka, odbacio ga je 10 metara. Mlađeg je bacio ispod automobila koji je bio parkiran tu. Rekli su mi da su dizali auto kako bi mogli da ga izvuku", objašnjava deda povređenih dečaka.

Stariji dečak je odmah izgubio svest, a Mihailo, inače lekar Hitne pomoći, tada je imao najtežu intervenciju u životu.

"Mihailo nije znao gde se nalazi mlađe dete dok je on bio ispod auta. Pritrčao je stariijem koji je bio bez svesti, krv mu je išla na usta, podigao ga je da se ne bi svojom krvlju ugušio" priča čovek i dodaje: "On je odmah ostao bez svesti, a mlađi je bio svestan. Kad su ga izvukli, stao je jedan i uhvatio se za prvu ženu koja im se našla, za prolaznicu. Obgrlio je oko noge i tako je stajao, bio je preplašen, plakao je".

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

Marić se oglasio o udarnoj temi: Poručio samo jedno
Politika

Marić se oglasio o udarnoj temi: Poručio samo jedno

Urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić bila je gost u emisiji "Dan na dan" na Prvoj televiziji, gde je govorila o skandaloznoj presudi koju je donela sudija blokaderka Tatjana Bezmarević Janjić iz Prvog osnovnog suda, po krivičnoj tužbi Zdenka Tomanović.

05.12.2025

14:08

Napravili obuke za volontere? Totalno ludilo blokadera: Skupljaju potpise za raspisivanje vanrednih izbora, a Vučić već najavio (FOTO)
Politika

Napravili obuke za volontere? Totalno ludilo blokadera: Skupljaju potpise za raspisivanje vanrednih izbora, a Vučić već najavio (FOTO)

Antisrpski mediji jedva su dočekali novu akciju u režiji blokadera zgubidana i to tik pred kraj godine, kada se ljudi spremaju za praznike i porodične aktivnosti. Međutim, da je ludilo u njihovim redovima sve veće, govori i činjenica da planiraju skupljanje potpisa za raspisivanje izbora, koje je predsednik Aleksandar Vučić već najavio.

05.12.2025

12:31

TV

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set