POTPIS SA PRIZNANICE UBIJENOG ĐOKIĆA OTKRIVA UBICU! Goran Džonić sa sinovima, kao i braća Jojke ostavili uzorke, OVO JE FINIŠ ISTRAGE!
Podeli vest
Pred Višim javnim tužilaštvom u Nišu danas su izvedene nove dokazne radnje u sklopu istrage ubistva tročlane porodice Đokić iz aleksinačkog sela Moravac.
Osumnjičeni za saizvršilaštvo u teškom ubistvu, Goran Džonić, njegovi sinovi Stefan i Milan te braća Kostadin i Aleksandar Milošević dali su uzorak svog rukopisa kako bi se obavilo grafološko veštačenje dokumentacije pronađene tokom istrage stravičnog zločina.
Goran Džonić njegovi sinovi Stefan i Milan kao i komšije Aleksandar i Kostadin Milošević poznatiji kao Jojke stigli su u Tužilaštvo kako bi ostavili potpis odnosno pismene izjave za grafološko veštačenje
09.02.2022
12:26
Branilac braće Milošević, advokat Andrija Magdalinić istakao je da ni ovi dokazi neće povezati njihove klijente sa ubistvom.
- I moji klijenti i ostali osumnjičeni dali su uzorak rukopisa, tačnije potpise, radi grafološkog veštačenja. To ništa ne menja u odnosu na Miloševiće, jer oni nemaju nikakve veze sa zločinom - rekao je Magdalinić.
Foto: D.K.
Mladen Magdalinić je objasnio da će se izvršiti poređenje pismenih dokumenata sa potpisima osumnjičenih.
- Ovo su dokazne radnje u finišu istrage, ostaju još ti video zapisi da se izveštače. Rok za završetak istrage je sredina aprila, do tada treba da se podigne optužnica ili obustavi istraga . Očekujemo da moji klijenti što pre budu pušteni iz pritvora, Kostadinu je danas rođendan, odvojen je od porodice, zaista bi trebalo da se za njih ovo završi jer svi dokazi govore da su nevini - rekao je branilac Miloševića.
Svim osumnjičenima pritvor je odlukom Apelacionog suda produžen po treći put i ističe sredinom aprila. Svi do sada izvedeni dokazi terete samo Gorana Džonića, dok ništa ne ukazuje da je bilo ko od ostalo četvoro umešan u ubistvo tročlane porodice.
Foto: Printscreen/privatna ahriva
Goran Đokić, njegova supruga Gordana i dvadesetpetogodišnja ćerka Lidija ubijeni su u noći između 26. i 27. septembra u ataru sela Moravac gde su njihova tela pronađena 2. oktobra. Zbog njihovog ubistva uhapšen je Goranov brat od tetke Goran Džonić, njegovi sinovi i njihove komšije, braća Milošević zvana "Jojke".
U torbi sa novcem pronađena priznanica sa Džoničevim potpisom
Pretpostavlja se da je motiv ubistva koristojublje jer je na imanju Džonića pronađeno preko četrdeset hiljada evra za koje se sumnja da potiču iz zločina. Takođe, u torbi sa novcem pronađena je i priznanica o pozajmici novca od Đokića koju je potpisao Goran Džonić, pa je iz tog razloga naloženo grafološko veštačenje da bi se utvrdila veza okrivljenih sa ovim dokumentom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Goran Džonić njegovi sinovi Stefan i Milan kao i komšije Aleksandar i Kostadin Milošević poznatiji kao Jojke stigli su u Tužilaštvo kako bi ostavili potpis odnosno pismene izjave za grafološko veštačenje
Top otkriće Gledalačko obaveštajne službe Informera (GOSI) o studentu Vanji Berić, prvom na blokaderskoj listi "Kladovo ima nas - vreme je za promene", našlo se na udaru cenzorskih makaza blokadera kojima su puna usta slobode govora.
Šiptarski terorista Hisni Gucati, inače predsednik Organizacije veterana zločinačke Oslobodilačke vojske Kosova (OVK), tvrdnjama o tome kako predsednik Srbije Aleksandar Vučić gleda na Kosovo i Metohiju (KiM) uznemirio je antisrbe - one koji godinama navode da se šef naše države odrekao južne srpske pokrajine.
Izaslanik predsednika Republike i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević ocenio je večeras da Pogrom nad Srbima u AP KiM koji se dogodio na današnji dan 2004. godine bio slom međunarodnog prava i dodao da je nemoguće graditi trajni mir među narodima na temeljima očigledne nepravde.
Poslanica Srpske napredne stranke (SNS) Danijela Nikolić vratila je na fabrička podešavanja Miroslava Aleksića, čelnika Narodnog pokreta Srbije (NPS) koji je na sraman način napao predsednika Aleksandra Vučića.
Odbornik Srpske napredne stranke Miloš Gocić žestoko je odbrusio odborniku u Skupštini gradske opštine Niška Banja i predsedniku Saveta za turizam u stranci Draganu Miliću.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Banka Engleske sprovodi veliki program dobrovoljnih odlazaka, pri čemu će više od 400 zaposlenih napustiti posao, a mnogi od njih očekuju značajne otpremnine, uključujući i najviše rukovodioce.
Predsedniku i osnivaču kompanije "AutoČačak", Milenku Kostiću, uručena je "Laurin & Klement" nagrada za životno delo, prestižno priznanje koje kompanija Škoda Auto dodeljuje svojim najuspešnijim saradnicima.
Tokom večernjih sati na području Zlatiborskog okruga kiša je prešla u susnežicu i sneg, a saobraćaj se odvija bez problema jer su na teren odmah upućene dežurne putarske ekipe.
Rumunsko Ministarstvo nacionalne odbrane saopštilo je danas da je izdato upozorenje stanovništvu zbog drona koji je primećen blizu rumunskog vazdušnog prostora na severu zemlje, zbog kojeg su podignuta dva aviona ratnog vazduhoplovstva.
Vrhovni sekretar Saveta za nacionalnu bezbednost Irana Ali Laridžani je ubijen, potvrdili su iranski mediji koji se pozivaju na saopštenje iz njegovog kabineta.
Šefica evropske diplomatije, Kaja Kalas, odbacila je predlog belgijskog premijera Barta de Vevera za normalizaciju odnosa sa Rusijom i obnavljanje pristupa jeftinoj ruskoj energiji.
Američki nosač aviona "Džerald R. Ford" trebalo bi sledeće nedelje da se vrati u bazu na Kritu radi dopune goriva i moguće istrage požara koji je izbio na brodu.
Producent filma "Žetva" kaže da je tokom snimanja ovog ostvarenja o zločinima u "Žutoj kući" trpeo velike pritiske i da se mnogima nije svidela ova tema.
Pun Mesec koji će se pojaviti u znaku Vage 25. marta 2026. godine donosi snažnu emotivnu energiju i razotkriva pitanja vezana za odnose među ljudima, a najviše će uticati na Blizance, Vage i Vodolije.
Ovogodišnja dodela Oskara u Los Anđelesu pretvorila se u pravi spektakl, ali ne samo zbog nagrada, već i zbog modnih ispada koji su mnoge ostavili bez teksta.
Kris Mejdžor, britanski stjuard sa 25 godina iskustva, otkriva zašto nošenje crnih čarapa u avionu može predstavljati problem i kako naizgled bezazlena navika ponekad dovodi do nepredviđenih situacija.
Meta je najavila da će od 8. maja 2026. godine ukinuti opciju "end-to-end" enkripcije u Instagram porukama, navodeći kao razlog to što ju je koristio mali procenat korisnika.
Ako vam se kosa brzo masti, suvi šampon je često prvo rešenje. Ipak, Zion Ko Lam tvrdi da postoji jednostavan trik koji može još bolje osvežiti koren kose, micelarna voda.
Pevačica Mia Borisavljević progovorila je o braku sa suprugom Bojanom Grujićem i otkrila kako je sve u životu neizvesno, pa da tako i oni imaju trzavice.
Pevač Marko Gačić otvoreno je progovorio o braku sa koleginicom Gogom Gačić i priznao da ju je prevario, ali i objasnio razloge koji su doveli do kraha njihove zajednice.
Pevačica Ana Nikolić ponovo je uzburkala javnost objavljivanjem privatnih dokumenata o razvodu Gorana Ratkovića Raleta i njegove prve žene Slavice na svom Instagram profilu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar