OTKRIVAMO! "Škaljarci" se dogovorili s ukrajinskim vlastima! Napadači na Zvicera ratuju protiv Rusije?!
Podeli vest
Vlasti u Kijevu ponudile amnestiju četvorici "škaljaraca" koji su u maju 2020. u tom gradu pokušali da ubiju vođu "kavačkog klana" Radoja Zvicera, u zamenu da ratuju u Ukrajini
Ukrajinske vlasti ponudile su slobodu četvorici "škaljaraca" koji su uhapšeni u Kijevu 26. maja 2020. jer su pokušali da ubiju vođu "kavačkog klana" Radoja Zvicera, ali pod uslovom da ratuju protiv Rusa, ekskluzivno saznaje Informer!
Brazilska policija je uhapsila Luku Starčevića (30) iz Beograda, koji se sumnjiči da je na Novom Beogradu likvidirao Cetinjanina Gorana Radomana (37) jer je iz njegovog stan u Valensiji nestalo 200 kila kokaina. Zbog tog ubistva počeo je pravi rat između "kavačkog" i "škaljarskog klana", nekada jedinstvene mafije
07.03.2022
07:00
Bekstvo
Moguće je da će "škaljarci" probati da pobegnu sa ratišta, jer se pokazalo da imaju dobre kontakte u Ukrajini
Pregovori sa "škaljarcima" koji su u pritvoru u Kijevu u samoj su završnici i gotovo je izvesno da će četvorica plaćenih ubica iz Srbije i Crne Gore pristati da se priključe ukrajinskoj vojsci i da idu na ratište.
Foto: Informer
Plaćenici sa poternica
Inače, osumnjičeni za teško ranjavanje Zvicera pre dve godine su crnogorski državljani Stefan Mandić Đukić i Emil Tuzović, kao i dva Srbina, Petar Jovanović i Milan Branković iz Niša. Vođa "kavčana" je tada čudom uspeo da preživi kišu metaka koje su "škaljarci" ispalili u njega u centru Kijeva, a sigurne smrti ga je spasila supruga Tamara Zvicer pošto je istrčala iz stana i zapucala na napadače.
Inače, svi atentatori su odranije dovođeni u vezu sa brojnim likvidacijama i mafijaškim obračunima u Srbiji i u regionu. Za Jovanovićem, zvanim Peca Pitbul, raspisana je poternica nakon što je 17. januara 2020. ispred škole na Bežanijskoj kosi u Beogradu ubio Zvicerovog kuma Marka Vukovića, naočigled troje dece!
Foto: Informer
Pored toga, Jovanović je bio osuđen na osam godina zatvora, jer je 2010. sa saučesnicima oteo više od 48 miliona dinara iz Vojvođanske banke u Nišu. Svi razbojnici su bili maskirani u žene, nosili su plave perike i cveće u rukama, pa radnici obezbeđenja nisu ništa posumnjali. U međuvremenu se Jovanović povezao sa "škaljarcima" i postao jedan od njihovih glavnih likvidatora.
Za Baraninom Stefanom Đukićem, koji se nekada prezivao Mandić, takođe je raspisana međunarodna poternica zbog ubistva istaknutog člana "barskog klana" Jovana Klisića 1. novembra 2019. i ranjavanja Velizara Gardaševića u Crnoj Gori.
Foto: Informer
Prema saznanjima Informera, Đukić je najpre radio za "kavčane", ali je promenio "dres" i ime po izlasku iz zatvora u Sremskoj Mitrovici, gde se upoznao sa Bojanom Ajkovićem iz Zete, bliskim saradnikom sada pokojnih "škaljaraca" Luke Đurovića i Alena Kožara.
Foto: Informer
Što se tiče Podgoričanina Emila Tuzovića, on je odavno poznat crnogorskim organima bezbednosti. Između ostalog, tamošnji mediji navode da je Tuzović u novembru 2011. s leđa pucao u sugrađanina Jasmina Mukovića.
Pored toga, hapšen je i u julu 2015. zbog posedovanja 100 grama heroina. Zatim je u januaru 2016. ranjen u centru Podgorice posle svađe ispred jednog kafića.
Milan Branković je 2013. bio osuđen na šest i po godina zatvora zbog pokušaja ubistva, jer je dve godine ranije, 2011, metalnom šipkom izudarao trojicu ljudi, dok je četvrtog ranio iz pištolja.
Sasvim je moguće da će ova četvorica "škaljaraca", ako budu pristali da ratuju protiv Rusa, probati da pobegnu sa ratišta, jer se pokazalo da su imali dobre kontakte u kijevskoj policiji i snagama bezbednosti (pogledajte okvir).
Foto: Informer
Zvicer u bekstvu
Podsetimo, Zvicer se u Kijev doselio sa suprugom i decom 2019, godinu dana pre nego što je ranjen. Četvoricu ubica je u Ukrajinu, navodno, poslao Milan Ljepoja iz Niša, koga su kasnije likvidirali pripadnici zloglasne grupe Veljka Belivuka, koji su radili za "kavački klan" u Srbiji.
Posle pokušaja atentata Zvicer se vratio u Crnu Goru, gde su mu Belivuk i Marko Miljković bili gosti u januaru 2021. Belivuk i Miljković su, međutim, ubrzo uhapšeni, 4. februara, ali Zviceru se otad gubi svaki trag zahvaljujući očigledno blagovremenoj dojavi crnogorskih bezbednosnih službi. Za njim je raspisana crvena Interpolova poternica, a spekuliše se da je u nekoj od zemalja Latinske Amerike.
Saradnik iz policije poginuo na frontu
Članovi "škaljarskog klana" su u vreme napada na Radoja Zvicera imali podršku ukrajinske policije. Dvojica tamošnjih policajaca ilegalno su ih prebacili preko granice u Ukrajinu i dovezli ih do Kijeva, a posle napada na Zvicera su pokušali da pomognu "škaljarcima" da pobegnu, ali su tad svi uhapšeni. Ukrajinski mediji preneli su tada da su policajci pomagali atentatorima na zahtev Jevgena Dejdeja (34), pomoćnika šefa kijevske policije i bivšeg narodnog poslanika. Inače, kontroverzni Dejdej je u mladosti bio akter oružane pljačke, a bio je pod istragom zbog pokušaja ubistva Zvicera. Misterioznim spletom okolnosti ni za šta nije odgovarao, a nedavno je preuzeo komandu nad nacističkom ukrajinskom jedinicom Kijev-1. Navodno je 10. marta poginuo negde na frontu, što je objavila njegova supruga preko društvenih mreža.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Brazilska policija je uhapsila Luku Starčevića (30) iz Beograda, koji se sumnjiči da je na Novom Beogradu likvidirao Cetinjanina Gorana Radomana (37) jer je iz njegovog stan u Valensiji nestalo 200 kila kokaina. Zbog tog ubistva počeo je pravi rat između "kavačkog" i "škaljarskog klana", nekada jedinstvene mafije
Pravi haos u režiji najostrašćenijih blokadera dogodio se sinoć na Medicinskom fakultetu u srcu Beograda, kada je razularena grupica zgubidana upala u prostorije ove visokoobrazovne institucije besna zbog rezultata izbora za studentski parlament.
Lider partije Tisa Peter Mađar, koji je pobedio na mađarskim parlamentarnim izborima, prodao se liberalima, ali je prvobitno bio nacionalista što sada prikriva, tvrdi ruski politikolog Nikolaj Sorokin.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić se obratila povodom skandala u režiji Zeleno-levog fronta i Evropske partije zelenih koji su održali pres konferenciju u holu Skupštine i pritom vređali i pretili Srbiji.
General Ratko Mladić i dalje je veoma loše nakon moždanog udara u pritvorskoj bolnici, a iz Haga je stigla i medicinska dokumentacija, izjavio je njegov sin Darko Mladić.
Na nove skandalozne napade Marinike Tepić na predsednika Srbije Aleksandra Vučića reagovala je i potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović.
Pre nešto više od sat vremena, dobra vest iz SAD je stigla u Srbiju. OFAK je produžio operativnu licencu za rad Naftnoj industriji Srbije, rekla je ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović za tokom uključenja u Srpski dnevnik na Informer TV.
Zvanje počasnog građanina Beograda dobilo je više od 30 ljudi, od kada se dodeljuje, 1945. godine. Među njima su istaknuti državnici, vojskovođe, umetnici... Građanima Srbije je najinteresantniji među njima Nelson Mandela.
Redakcija Informera danas je obeležila svoju krsnu slavu - Istočni petak, a slavski kolač je sa sveštenikom lomio glavni urednik redakcije Dragan J. Vučićević sa kolegama, suprugom i decom.
U Bugarskoj se u nedelju održavaju prevremeni parlamentarni izbori, do kojih dolazi nakon ostavke konzervativne vlade bivšeg premijera Rosena Željazkova u decembru prošle godine.
Najviši zvaničnik Pentagona zadužen za politiku Elbridž Kolbi upozorio je da buduća vojna podrška Ukrajini ne može da zavisi od Sjedinjenih Država, pojačavajući pritisak na evropske saveznike da preuzmu vođstvo.
U selu Dobroselica na Zlatiborskom okrugu snimljeni su mnogobrojni filmovi, a meštani bi voleli da njihov kraj ponovo postane centar filmadžija kao nekada.
Radio-televizija Srbije odlučila je da se sa programa skinu tri popularna formata: kulinarski šou "Na večeri kod", kao i kvizovi "Ja volim Srbiju" i "Stigni me ako znaš".
Ako ste mislili da su baletanke izašle iz mode, vreme je da promenite mišljenje, jer se u proleće 2026. vraćaju jače nego ikad i ponovo zauzimaju mesto među najtraženijom ženskom obućom.
Gugl sve više ugrađuje Gemini funkcije u svoje servise poput Gmaila i Gugl Workspace alata kako bi poboljšao produktivnost i automatizaciju. Ove opcije su deo šire strategije unapređenja digitalnih alata i često dolaze kao sastavni deo korisničkog iskustva, bez posebnog uključivanja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar