Viši sud u Beogradu danas je za 13. maj zakazao izricanje presude Marku Drakuli i još trojici, optuženih za krivična dela nedozvoljeno nošenje oružja, sprečavanje službenog lica u vršenju dužnostu i falsifikovanje policijske opreme, koja je kod njih pronađena prilikom hapšenja u decembru 2019. godine
Prethodno je postupajući tužilac u završnoj reči tražio od suda da optužene proglasi krivim i osudi po zakonu jer je, kako smara, dokazano da su optuženi izvršili krivična dela koja im se stavljaju na teret.
Prilikom odmeravanja kazne zatražio je od suda da ima u vidu da su optuženi i ranije bili osuđivani.
Tražio je i da im sud produži pritvor, u kojem su od u januaru 2020. godine, do upućivanja na izvršenje kazne.
Sa druge strane odbrana je tražila oslobađajuće presude i da se optuženima ukine pritvor i dozvoli odbrana sa slobode.
Drakula negirao navode optužnice, policajac se sam sapleo i povedi
Prvooptuženi u ovom predmetu Marko Drakula u završnoj reči je ponovio da nije kriv za dela koja mu se stavljaju na teret, kao i da njegov DNK nije pronađen na gasnim pištoljima koji su pronađeni u gepeku.
Negirao je i da je sprečavao policajca u vršenju dužnosti, tvrdeći da mu on nije naneo povredu, već se sam policajac u kancelariji spotakao na tepih i pao.
Branilac Drakule i Marjana Dimitrijevskog, advokat Maja Antanasković, u završnoj reči istakla je da se svedocima ne može verovati, jer su njihovi iskazi kontradiktorni, te da nema dokaza na osnovu kojih bi njeni branjenici bili osuđeni.
Advokat Vojislav Babić, branilac Drakule i Nemanje Milutinovića je naveo da je saglasan sa rečima koleginice i dodao da je utvrđeno da pomenuti pištolji samo vizuelno izgledaju kao pravi, ali da nisu u pitanju konvertibilni pištolji koji mogu da ispaljuju bojevu municiju.
Takođe, advokat Stefan Jokić se složio sa kolegama i dodao da njegov klijent Nikola Jovanović samo bio u pogrešno vreme na pogrešnom mestu.
Foto: Informer
Jovan Vukotić
Pokušali da otruju Jovana Vukotića
Okrivljeni su prvobitno bili uhapšeni i optuženi za pripremu ubistva Kotoranina Jovana Vukotića, planom da ga otruju dok je bio u ekstradicionom pritvoru u Okružnom zatvoru 2019, ali je Viši sud u Beogradu krajem oktobra 2021. godine odbio ovu optužbu, nakon što je Apelacioni sud dva puta ukidao odluke o potvrđivanju optužnice protiv njih i vraćao ih na ponovno razmatranje.
Pošto je ova optužba obijena njima se sudi za krivična dela i nedozvoljeno nošenje oružja i posebni slučajevi falsifikovanja isprava, jer je kod njih prilikom hapšenja pronađeno oružje, kao i lažni policijski prsluci sa oznakama UKP, kačketi i policijska značka, koja je ukradena još 2006.
Drakula je na početku suđenja negirao izvršenje krivičnih dela koja mu se stavljaju na teret, kao i napad na policajca prilikom hapšenja.
Prema, sadašnjoj optužnici, okrivljeni se terete da su obučeni u policijske uniforme, presreli osobu blisku Vukotiću koja mu je obično donosila ručak u pritvor iz jednog beogradskog restorana.
Predstavljajući se kao policajci, presreli su tu osobu ali ona u tom trenutku nije imala hranu, već garderobu.
Zatražili su da provere šta se nalazi u paketu namenjenom Vukotiću, ali pošto je njegovoj poseti to bilo sumnjivo, odmah je prijavila nadležnima i usledilo je hapšenje.
Vukotić je početkom februara 2020. godine izručen Crnoj Gori koja ga je tražila zbog dve istrage pokušaja ubistava, ali su obe u međuvremenu obustavljene, i sada se nalazi na slobodi.
On se pominjao u medijima kao "visoko rangirani pripadnik ''škaljarskog klana''".
Foto: printscreen
Postavio bombu ispod poršea Lazara Vukićevića
Više javno tužilaštvo u Beogradu 7. aprila je podiglo novu optužnicu protiv Drakule zbog sumnje da je 7.oktobra 2019. godine pokušao da ubije Lazara Vukićevića, kada je na Vračaru pod njegov porše postavio eksploziv.
Vukičevića su međum godinu dana kasnije ubili pripadnici grupe Veljka Belivuka u kući u Ritopeku.
Optužnica je podneta Višem sudu na potvrđivanje, po kojoj se Drakuli na teret stavljaju krivična dela tesko ubistvo u pokušaju, zatim nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija i teško delo protiv opšte sigurnosti.
Marko Drakula osumnjičen je da je 7. oktobra 2019. godine na Vračaru, postavljanjem bombe ispod njegovog automobila marke "porše", pokušao da ubije Lazara Vukićevića
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Marko Drakula osumnjičen je da je 7. oktobra 2019. godine na Vračaru, postavljanjem bombe ispod njegovog automobila marke "porše", pokušao da ubije Lazara Vukićevića
Stravičan zločin protiv istine i ljudskosti odigrao se na društvenoj mreži Iks, gde je zbog najprljavije kampanje laži i linča tragično okončan život mladog policijskog službenika Vasilija Lalovića (33).
Sirene za vazdušnu opasnost oglasile su se širom Poljske u okviru velike nacionalne vežbe kojom vlasti proveravaju koliko brzo država može da upozori stanovništvo i pokrene sistem reagovanja u slučaju napada iz vazduha.
Blokaderima nije dovoljna smrt policajca Vasilija Lalovića (33) iz Priboja, koji je sebi oduzeo život zbog zastrašujuće blokaderske kampnje koja se vodila protiv njega, pa nastavljaju prljavu igru i žele još krvi, smrti...
Jedan od glavnih organizatora uličnih haosa i blokada u Užicu, Dušan Savić, dolijao je užičkoj policiji dok je pokušavao da kupi narkotike, koje je bezobzirno i sramotno skrivao - ni manje ni više nego u donjem vešu.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić brutalno je i bez milosti odgovorila na najnovije gluposti i nebuloze predstavnika lažne opozicione elite, poručivši im da je njihovo neznanje i pomračenje uma prešlo sve granice zdravog razuma.
Do nedavno, znali smo da su ciljevi lažne Studentske liste: Priznavanje lažne države Kosovo; Ukidanje Republike Srpske; Vojvodina u Hrvatskoj; Sandžak u Bosni; Hrvatska – lider na Balkanu; Ekonomsko uništavanje Srbije kao do 2012. godine.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Stanari jedne stambene zgrade u Borči mesecima su živeli u gotovo nepodnošljivim uslovima zbog nesnosnog smrada koji se širio hodnicima i zajedničkim prostorijama, a čiji je uzrok bila uginula svinja.
Tok Dunava kroz zapadnu Bačku iznenađuje sve koji vide peščana ostrva na plovnom putu. Kod Bezdana je ovih dana na mernoj stanici izmeren istorijski minimum od - 68 centimeatara.
Pojavio se snimak koji, prema tvrdnjama ruskih izvora, prikazuje napad ukrajinskih snaga na civile koji su se kretali autoputem "Novorosija", rutom koja je ranije predstavljana kao bezbedan kopneni koridor ka Krimu.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da su američke snage uništile gotovo kompletne vojne kapacitete Irana, uključujući mornaricu, ratno vazduhoplovstvo, radarske sisteme, protivvazdušnu odbranu, kao i između 98 i 99 odsto raketa i dronova kojima je Teheran raspolagao.
Beograđani koji su se zatekli u Rovinju tokom snažnog nevremena požalili su se Informeru da im je krupan grad polupao automobile, dok su kao dokaz dostavili fotografije ledenih gromada koje su padale po gradu.
Iranske balističke rakete probile su protivvazdušnu odbranu američke baze „Muafak Salti“ u Jordanu i u tri odvojena udara pogodile teretanu, avionski hangar i stambeni blok u kojem su živeli i spavali američki vojnici.
Vilem Defo otkrio je da mu je uloga Isusa Hrista u filmu "Poslednje Hristovo iskušenje" bila fizički najzahtevnija u karijeri, a da je zbog nje privremeno i oslepeo.
Mračno kupatilo i visoka vlaga nisu prepreka, već idealno okruženje za prave sobne biljke. Zaboravite na plastično cveće, uz samo pet pažljivo odabranih vrsta.
Mala deca unose mnogo živosti, buke i nepredvidivih situacija u svakodnevni život, pa nisu sve rase pasa podjednako spremne da se prilagode takvom okruženju. Zbog toga pet rasa nisu najbolji izbor za porodice sa malom decom.
Ako želite jednostavan i prirodan način da posvetite pažnju svojoj koži, moguće je da se rešenje već krije u vašoj kuhinji. Ova domaća "botoks krema" priprema se od lako dostupnih sastojaka koje mnogi već imaju kod kuće.
Nakon tragične pogibije mlade Anastasije, ćerke Nevene Hot, na društvenim mrežama oglasila se i njena tetka Vesna, koja je emotivnom i potresnom porukom raznežila i rasplakala mnoge.
Anastasija Ražnatović pre nekoliko dana dobila je sina sa fudbalerom Nemanjom Gudeljom, a sada je na Instagramu podelila prvi snimak naslednika kojem su dali ime Ilijan.
Folker Darko Lazić oglasio se nakon što je isplivala njegova skandalozna fotografija na kojoj je pozirao sa jednom Albankom uz pozdrav tzv. "Velikoj Albaniji".
Bivša prijateljica Stanije Dobrojević Tamara Radoman došla je sinoć u Šimanovce kako bi podržala Anitu Stanojlović, pa progovorila i o svom odnosu sa starletom i Asminom Durdžićem.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.