SUNOVRAT PORODICE BOJOVIĆ! Od "nije moje dete kriminalac" do lidera zloglasnog kartela! Kako je ubistvo sina Nikole pokopalo oca Vuka i upropastilo živote majke i sestre...
Podeli vest
Čuvena beogradska porodica Bojović osim što je poznata po Vuku Bojoviću, nekadašnjem direktoru Zoo vrta, na loš glas u medijima dospela je zbog sina Luke
Porodica Bojović koja je bila poznata u Beogradu po svom ugledu, poslednjih nekoliko godina provlače se po medijima zbog bliskih veza sa oranizovanim kriminalom. Nikome nije jasno kako su se dve umetničke duše, Vuk i Anđelka, u jednom trenutku okružile kriminalom i smrću. Šta je pošlo naopako? Akademski vajar i slikarka imali su troje dece - Luku, Nikolu i Mariju.
Sokol Halili, koji je osumnjičen za ubistvo trudne supruge Hamide Magaši ispred klinike za ginekologiju u Prištini, navodno je tražio od nje da se pomire pre nego što je zapucao, prenose mediji na albanskom
01.12.2022
19:34
Dugo godina najpoznatiji član porodice je bio otac porodice Vuk Bojović kao direktor beogradskog zoološkog vrta, čiji je bio simbol. Kako mu je rastao njihov najstariji sin, počele da se dešavaju čudne stvari. Luka je kao dečak bio je nestašan, kasnije je pohađao je školu "Petar Drapšin", i još kao jedva punoletan "proslavio" se pucnjavom u prestoničkom lokalu "Trozubac", kada je ranio Mihajla Divca, novobeogradskog kriminalca.
Foto: Tanjug/Printscreen
U želji da pomogne sinu kako bi ga sklonio sa ulice, Vuk Bojović je pozvao svog prijatelja Željka Ražnatovića Arkana i zamolio ga za pomoć. Jedva punoletan, Luka se obreo u Erdutu, ali ga komandant Srpske dobrovoljačke garde nije slao na front. Sve se promenilo kada je Arkan ubijen. Luka se, kako se veruje, priklonio Miloradu Ulemeku Legiji i osvetnicima za ubistvo komandanta.
Luka Bojović nikada nije bio direktan član "zemunskog klana", ali se veruje da je uvek bio uz njih. Onda je u jednom trenutku preuzeo vođstvo. Za to vreme njegov brat Nikola i sestra Marija klonili su se nevolja. Živeli su daleko od kriminala, kao i ostatak porodice.
Majka Anđelka je celu svoju profesionalnu karijeru provela na beogradskom Fakultetu likovnih umetnosti, gde je bila profesor crtanja i slikanja. Iza sebe ima dvadesetak samostalnih i više od sto grupnih izložbi u zemlji i inostranstvu. Njenim stopama krenula je ćerka Marija, koja je takođe završila slikarstvo, a danas se bavi i ikonopisom.
Navodno, prvi udarac za Anđelku bio je to kada je Vuk napustio porodični dom i sa drugom ženom dobio ćerku. U to vreme njen najstariji sin Luka već je uveliko gazio stranputicom. Kada je uhapšen u Beogradu 2007, Vuk i Anđelka demantovali su u medijima da on ima bilo kakave veze s kriminalom i nervirali se što se pišu "laži o njemu".
Foto: Public
Onda je uhapšen u Španiji 2012. godine pod optužbom da je šef mafijaške grupe iza koje su mnogobrojne likvidacije, ali i šverc narkotika. Zajedničkim snagama Bojovići su pokušavali da mu pomognu. Vuk je paralelno brinuo o zoološkom vrtu, a Anđelka se još više posvetila umetnosti. Međutim, godinu kasnije zadesila ih je strašna sudbina.
Ubijen im je mlađi sin Nikola, koji nije imao veze s kriminalom. Ubrzo se pokazalo da je nastradao u bezumnom činu krvne osvete samo zato što je Lukin brat. Likvidiran je dok je nosio ocu doručak. Vuk Bojović se od toga nikada nije oporavio. Preminuo je godinu kasnije. Sahranjen je pored svog sina Nikole, i Anđelka je očajnički plakala pored njihova dva groba. Majka Anđelka i sestra Marija neprekidno su tražile pravdu za Nikolinu smrt.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sokol Halili, koji je osumnjičen za ubistvo trudne supruge Hamide Magaši ispred klinike za ginekologiju u Prištini, navodno je tražio od nje da se pomire pre nego što je zapucao, prenose mediji na albanskom
Pavel Vasin (45), treći saučesnik u pokušaju atentata na ruskog general-potpukovnika Vladimira Aleksejeva, priveden je, saopštio je Centar za odnose s javnošću FSB-a za RIA Novosti.
Blokader i propali košarkaš Vladimir Štimac više od godinu dana preti uredniku Informera i medijima, a sada, kada je u Palati pravde u Beogradu sreo Dragana J. Vučićevića, pobegao je glavom bez obzira.
Tužilac za Visokotehnološki kriminal (VTK) Boris Majlat danas je u Palati pravde glavnom uredniku Informera Draganu J. Vučićeviću priznao da sprovodi obojenu revoluciju u Srbiji!
Smrt četvorogodišnje devojčice koja je umrla nakon operacije krajnika u Čačku potresla je Srbiju, a to, nažalost, blokaderi pokušavaju da pripišu aktuelnoj vlasti, poredeći smrt nesrećnog deteta sa smrću 16 stradalih u Novom Sadu, kada je pala nadstrešnica, sramno lažući da je dete operisao lekar - član SNS stranke.
Blokader i propali košarkaš Vladimir Štimac više od godinu dana preti uredniku Informera i medijima, a sada, kada je u Palati pravde u Beogradu sreo Dragana J. Vučićevića, pobegao je glavom bez obzira.
Takmičarke Plavog tima Sanja Kalinović i Anabela Zonai više ne mogu da sakriju međusobnu netrpeljivost, a Anabela tvrdi da je Kalinovićeva psihički maltretira.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Novi ChatGPT trend koji podrazumeva izradu karikature na temelju onoga što o korisniku zna, zaludeo je svet. Imuni nisu ostali ni zaposleni u Informeru.
Ruski stručnjaci najavili su početak izrade personalizovane vakcine protiv raka, koja bi mogla da donese novu nadu pacijentkinji iz Srbije oboleloj od melanoma.
Inspekcija ispituje sve detalje nemilog događaja u bolnici u Čačku, zbog smrti devojčice E.M. nakon operacije krajnika, saopšteno je iz Ministarstva zdravlja.
Ambasador Arapske Republike Egipat Ahmed Salama Soliman i potpredsednik Jedinstvene Srbije i član Gradskog veća zadužen za privredu, finansije i investicije Dalibor Marković danas su u Jagodini dogovorili nastavak saradnje.
Satelitski snimci pokazuju da su svi ulazi u tunele nuklearnog postrojenja u Isfahanu u Iranu zatrpani zemljom, navodi se u izveštaju Instituta za nauku i međunarodnu bezbednost sa sedištem u Vašingtonu.
Američki potpredsednik Džej Di Vens izjavio je danas da će se pregovori o Grenlandu održati "u narednih nekoliko meseci", kako bi se postigao dogovor o nekoj vrsti rešenja.
Alnur Musajev, bivši kazahstanski obaveštajac, tvrdi da predsednik Rusije Vladimir Putin poseduje kompromitujući snimak američkog predsednika Donalda Trampa.
Rusija, prema estonskoj obaveštajnoj službi, ne namerava da pokrene vojni napad na bilo koju NATO državu ove ili sledeće godine, ali ubrzano obnavlja svoje snage dok Evropa pojačava novo naoružavanje.
Glumac Nikola Pejaković je na panel-diskusiji na Zlatiboru rekao da Filmski centar Srbije zajedno sa producentima mora naći razlog zašto se dogodio problem da se 53 filma nisu snimila, a dat je novac za njihovo sufinansiranje.
Poznati srpski komičar i kuvar Miloš Nedeljkov, publici poznatiji kao Balkandad, nedavno je boravio u Australiji, gde je gostovao u popularnoj jutarnjoj emisiji "Sun rise on 7".
Mnogi se u kuhinji susreću sa istim pitanjem, da li je potrebno prati sirovu piletinu pre nego što se stavi da se kuva ili peče? Iako je ova navika veoma rasprostranjena, stručnjaci za bezbednost hrane upozoravaju da ona može doneti više štete nego koristi.
Kombinacija sastojaka koja daje izuzetno dobru marinadu koja je idealna za junetinu, piletinu, ali i divljač. Uz nju meso ostaje mekano, sočno i punog ukusa, bez obzira na način pripreme.
Štene zlatnog retrivera po imenu Frenki je osvojilo srca korisnika društvenih mreža preslatkim videom koji se poslednjih dana masovno deli na Instagramu.
Anđelina Džoli je zablistala na premijeri filma "Couture" u Paritu, a svima je privukla pažnju njena smela odevna kombinacija. Glumica je ponela provodnu haljinu o kojoj svi pričaju.
Pevačica Senida dala je komentar o aktuelnim temama na estradi, porođaju Milice Todorović, otmici Daniela Kajmakoskog i bacanju bombe na kuću Zdravka Čolića.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar