SIN BI ME ZAKLAO DA GA NISAM UBIO! Ubica rođenog deteta ovako pravdao svirepi zločin
Podeli vest
Muškarac Ž. B. (55) iz sela kod Paraćina koji je uhapšen zbog sumnje da je u subotu brutalno ubio sina A. B. (26) rekao je da je počinio ovaj zločin da njega ne bi ubio sin. Ovu izjavu je dao kada je tek uhapšen,a danas se u Višem javnom tužilaštvu u Jagodini branio ćutanjem.
Paraćinac je u subotu, podsetimo, pozvao policiju i prijavio da je ispred kapije porodične kuće ubio svog sina, a pretpostavlja se da je motiv jezivog zločina bila svađa oca i sina oko imovine koju je sin čuvao i održavao, dok je otac navodno hteo da je rasproda.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Paraćinu uhapsili su Ž. B. (55) iz okoline tog grada zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo teško ubistvo.
24.12.2022
21:17
- Osumnjičeni Ž. B. se na današnjem saslušanju u tužilaštvu branio ćutanjem, odnosno iskoristio je svoje zakonsko pravo da se ne izjašnjava o krivičnom delu koje mu se stavlja na teret - kaže izvor iz istrage i dodaje da je predložen pritvor do 30 dana:
- Osumnjičenom je predložen pritvor u trajanju do 30 dana da ne bi uticao na svedoke, kao i zbog uznemirenja javnosti.
Naš sagovornik kaže i da je Ž. B. posle hapšenja, na saslušanju u policiji detaljno ispričao šta se kobnog jutra desilo, ali je kasnije odlučio da promeni svoju odbranu i da u tužilaštvu ne govori o zločinu.
- Naime, Ž. B. je nakon zločina za koji je osumnjičen, pozvao policiju i sam se prijavio. Tada im je u prisustvu advokata po službenoj dužnosti detaljno ispričao šta se dogodilo kobnog dana i kako je zapravo ubio sina - kaže naš sagovornik i nastavlja:
- Tada je Ž. B. navodno rekao da je sina ubio u samoodbrani. "On je hteo mene da ubije, da to nisam uradio, zaklao bi on mene", navodno je rekao. Uhapšeni je potom detaljno opisao šta se zbilo na porodičnom imanju.
Kako navodi izvor upoznat sa slučajem, Ž. B. je nakon tog saslušanja ostao bez advokata, jer mu je on otkazao punomoćje, ali mu je potom dodeljen novi, takođe, po službenoj dužnosti.
Ž. B. se tereti za krivično delo teško ubistvo.
Podsetimo, komšije ove porodice ranije su rekle da njihovi problemi traju godinama, a sin je već prijavljivao oca za nasilje, kao i otac sina za pretnje.
- Policija je više puta reagovala i slučaj prosleđivala nadležnim tužilaštvima, gde su bile sprovedene mere zabrane prilaska - pričaju komšije iz praćinskog sela i dodaju da je Ž. B., navodno, bio nasilan i prema svom ocu, a mladićevom dedi, koji je prošle godine preminuo, a svu imovinu prepisao je unuku.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Paraćinu uhapsili su Ž. B. (55) iz okoline tog grada zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo teško ubistvo.
Uglješa Mrdić, poslanik SNS i predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije, oglasio se povodom jutrošnjeg požara u Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal.
Broj stradalih u teškoj železničkoj nesreći u južnoj Španiji porastao je na najmanje 39 osoba, dok je više od 100 putnika povređeno, među njima 25 sa teškim povredama, saopštila je španska Civilna garda.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas u Davos, gde će učestvovati na 56. godišnjem sastanku Svetskog ekonomskog foruma (WEF) i prisustvovati nizu skupova i diskusija svetskih lidera.
Javno tužilaštvo za organizovani kriminal koje, kako smo danas saznali iz saopštenja tog tužilaštva, čini više od polovine javnih tužilaca koje je na rad od tri godine, za duplo veće plate i duplo manje posla u to tužilaštvo diskrecionom odlukom uputila vrhovna tužiteljka Zagorka Dolovac, licemerno se žali na predloženi amandman u vezi sa upućivanjem.
Istražni sudija u slučaju „Račak” Danica Marinković izjavila je da je u selu Račak bilo uporište albanskih terorista i da su oni stradali 15. januara 1999. u sukobu sa snagama bezbednosti, a ne civili, ističući da o tome postoji dokazni materijal, a da Priština i danas manipuliše i koristi laži u tom slučaju - sa njom se složio Miša Ognjanović, a video-snimak pokojnog advokata je ponovo postao aktuelan.
Nakon brojnih podela širom Srbije, sukobi su izbili i unutar blokaderskih struktura u prestonici. Ovog puta na udaru se našla grupa "Zemun za studente", sa kojom se javno obračunava plenum Poljoprivrednog fakulteta.
Jovan Radulović Jodžir toliko glasno hrče da su mu u šali pripretili da će ga izbaciti i naterati da spava van vile. S druge strane, kontraargument je bio da je Lana Stanišić najglasnija dok spava.
Večeras u 21 čas očekuje vas spektakl na Informer televiziji kada će biti emitovana druga epizoda "Druge strane Exatlona", koja prati takmičare iza kamera rijalitija!
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Srbija je uspela da poboljša svoju poziciju u NIS-u, i ukoliko američka administracija (OFAC) da odobrenje, naša država će povećati svoje vlasništvo sa 30 na 35 odsto što će omogućiti veća prava u Skupštini akcionara i dodatnu zaštitu interesa građana.
U najnovijoj epizodi "Političkog kviza" na Informer televiziji sjajna pitanja voditelja Branislava Lečića držala su gledaoce kraj malih ekrana do samog kraja!
Na jezeru Gazivode ove godine oboren je rekord broja ljudi koji su plivali za Časni krst, a najbrži plivač bio je Mateja Kasalović (17) iz Kosovske Mitrovice, koji je pobedu proslavio uz trubače.
Mnogi vernici se nakon slave pitaju šta je ispravno uraditi sa svećom. Protonamesnik inž. Željko Hadži Jovanović objašnjava da je možete upaliti na neki veliki praznik, ali da je nikako ne smete baciti.
Najmanje 100 vozila učestvovalo je u lančanom sudaru na međudržavnom auto-putu I-196, jugoistočno od Grand Rapidsa u Mičigenu, tokom jake snežne oluje u ponedeljak ujutru, prenosi Fox News.
Na 75. rođendan glumca Irfana Mensura isplivali su detalji iz života koje mnogi ne znaju. On je promenio svoje prezime, bežao iz Srbije a jednom prilikom u njega bio uperen pištolj.
Glumac Šon Pen pojavio se u Los Anđelesu u društvu svoje trideset godina mlađe partnerke Valerije Nikov, a njihovo zajedničko pojavljivanje brzo je postalo tema burnih rasprava na društvenim mrežama.
Iako je prvobitni plan bio da legendarni glumac Žarko Laušević bude sahranjen u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju u Beogradu, njegova urna ipak nije položena u Srbiji, prenose domaći mediji.
Za italijansku modnu kuću "Valentino" čuli su i oni koji ne prate trendove, a oni upućeniji znaju da iza ovog, danas jednog od najmoćnijeg, brenda u svetskoj modnoj industriji stajao njen vlasnik i pokretač Valentino Garavani.
Muzičko takmičenje "Pinkove zvezde", koje se emitovalo proteklog vikenda, obeležila je žestoka prepirka Zorice Brunclik i Dragomira Despića Desingerice.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar