Crnogorsko specijalno tužilaštvo podiglo je optužnicu protiv Nikšićanina Petra Mujovića (23) zbog sumnje da je kao pripadnik kavačkog klana koji predvodi Radoje Zvicer prihvatio da ubije vođu suprostavljenog škaljarskog klana Jovana Vukotića (42).
Dešifrovana skaj komunikacija otkrila je da je Mujović po nalogu Radoja Zvicera i Slobodana Kašćelana Vukotića trebalo da ubije 31. jula 2020. u Baru, i to na sahrani njegovog kuma i vođe barske grupe Alana Kožara, koji je sedam dana ranije likvidiran na Krfu.
- Vukotić je tri dana pre sahrane Kožara izašao iz pritvora pošto je zbog nedostatka dokaza oslobođen od optužbi da je pokušao ubistvo Miloša Radonjića i Vojina Stupara koji važe za pripadnike kavačke grupe. Međutim, plan je propao jer Vukotić nije prisustvovao sahrani kuma već je, kako se navodi u optužnici, boravio u kući porodice Kožar gde im je izjavio saučešće - navodi se u optužnici prema pisanju crnogorskog portala. Pošto je plan da vođa škaljaraca bude ubijen na groblju propao, napravljen je novi, da Mujović pucu u Vukotića prilikom glasanja na parlamentarnim izborima koji su u Crnoj Gori održani 30. avgusta 2020.
Foto: Printscreen Pink
Alan Kožar je likvidiran na Krfu u julu 2020.gdoine
- Međutim i ovaj plan je propao jer Vukotić nije izašao na glasanje - dodaje se.
Kavčani, prema tvrdnjama tužilaštva, nisu odustajali. Treći plan, da u oktobru 2020. Mujović puca u njega ispred zgrade kotorske policije iz češke "zbrojevke" propao je jer je Mujović tada uhapšen.
- Mujoviću su tada stavljene lisice na ruke pošto je policajcu koji se nalazio ispred zgrade policije bilo sumnjivo njegovo ponašanje. Iako je tada inspektorima priznao da je naoružan čekao da ubije Vukotića, Mujović se pred tužiocem branio ćutanjem, a pred sudijom za istragu tvrdio da je pištolj nosio zbog svoje bezbjednosti - prenosi Pobjeda i dodaje da je u januaru Mujović osuđen na pet meseci zatvora zbog nedozvoljenog držanja oružja.
Godinu kasnije, skaj komunkacija koje su pravosudni organi Francuske dostavili Crnoj Gori, pronađene su komunkacije Zvicera, Kašćelana i Milana Vujotića čiji je sadržaj potvrdio prvobitno priznanje Mujovića.
Specijalno tužilaštvo je poslednjeg dana decembra prošle godine zbog planiranja ubistva Vukotića i ubistva Milana Lepoje podiglo optužnicu protiv Zvicera i članova njegove grupe: Slobodana Kašćelana, Milana Vujotića, službenika Agencije za nacionalnu bezbednost Ljuba Milovića i Petra Lazovića, Radoja Živkovića, Nikole Spasojevića, Duška Roganovića, Radovana Mujovića, Radovana Pantovića i Nikše Perovića.
Prema navodima optužnice, koju potpisuje specijalni tužilac Zoran Vučinić, ova kriminalna organizacija formirana je u drugoj polovini 2020. godine i osim u Crnoj Gori delovala je u Južnoj Americi, Africi, Evropi i Australiji.
Jovan Vukotić ubijen je 8. septembra prošle godine u istanbulskom naselju Šišli.
Zbog organizacije zločina uhapšen je Zvicerov rođak Radoje Živković.
Pre šest meseci u Istanbulu je ubijen Jovan Jovica Vukotić (42), vođa "škaljarskog klana", a njegova porodica je dala čitulje u jednom podgoričkom listu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pre šest meseci u Istanbulu je ubijen Jovan Jovica Vukotić (42), vođa "škaljarskog klana", a njegova porodica je dala čitulje u jednom podgoričkom listu.
Kako nezvanično saznajemo, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uhapšeno je više pripadnika Interventne jedinice 92 jer su sprečili procesuiranje Saše Vukovića zvanog Boske za pucnjavu u jednom restoranu na Autokomandi u novembru prošle godine.
Gledalačko-obaveštajna služba Informer (GOSI) došla je do najnovijeg snimka sa sastanka "Strateškog tima blokadera" održanog pre dva dana u Novom Sadu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je danas tokom intervju na Radio Beogradu šta će otkriti 27. juna na zakazanom veličanstvenom skupu u Beogradu na kom se očekuje mnogo toga važnog za budućost naše zemlje.
Poverenik Mesnog odbora Mladost i član Gradskog odbora SNS-a Čačak Milojko Kaloserović posetio je Petru Škorić, najstarijeg člana Gradskog odbora SNS-a Čačak koja živi na teritoriji MO Mladost.
Na konferenciji za novinare današnje sednice niškog parlamenta gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović istakao je značaj pažljive izrade Prostornog plana grada Niša.
Novi Sad je danas bio mesto velikog okupljanja građana koji su, pod sloganom „Srbija pobeđuje“, poslali snažnu poruku jedinstva, optimizma i podrške daljem razvoju naše zemlje.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je tokom današnjeg gostovanja u emisiji "U sredu sa Bojanom Bilbijom" na Radio Beogradu odgovorio i na pitanje o slučaju Veselina Milića, bivšeg načelnika beogradske policije.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Na vojnoj vežbi koja će se održati na Vidovdan, 28. juna, biće prikazano mnogo toga novog, uključujući i napadačke rojeve dronova i borbene sisteme koje građani do sada nisu mogli da vide, rekao je danas predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
U manastiru posvećenom Svetom Pantelejmonu u selu Lepčince kod Vranja nalazi se ikona Svetog Jovana Ruskog kakva ne postoji ni u jednoj drugoj svetinji.
Lepe vesti uskoro očekuju penzionere, jer će pored povećanja penzija dobiti i paket drugih finansijskih davanja, rekao je danas predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić.
Osnivač Majkrosofta, Bil Gejts, izjavio je pred članovima Nadzornog odbora Predstavničkog doma Kongresa SAD da je osuđeni seksualni prestupnik Džefri Epstin pokušao da iskoristi informacije o njegovom privatnom životu kako bi održao kontakt sa njim.
Vlada SAD saopštila je danas da uvodi sankcije protiv 11 osoba i entiteta, uključujući nekoliko sa sedištem u Kini i Hong Kongu, zbog podrške isporuka oružja za Revolucionarnu gardu Irana i iransku vojsku.
Sukob na Bliskom istoku ušao je u novu fazu: SAD su gađale ciljeve na jugu Irana, a Teheran odgovorio napadima na američke baze u regionu. Sve najnovije vesti pratite uživo na informer.rs!
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da su Sjedinjene Američke Države tajno omogućile izvoz miliona barela iranske nafte, tvrdeći da je operacija sprovedena tokom noći i bez znanja Teherana.
Porodica popularnog grčkog pevača Konstantinosa Argirosa postala je bogatija za još jednog člana. Njegova supruga Aleksandra Nika porodila se 8. juna i na svet donela zdravu devojčicu, njihovo drugo dete.
Melanija Tramp prisustvovala je juče svečanoj dodeli nagrada u okviru programa "Presidential Artificial Intelligence Challenge", koja je održana u Beloj kući, gde je oduševila svojim stajlingom.
Povremeni otoci ruku i nogu nisu neuobičajeni, naročito kod starijih osoba. Ipak, prema rečima doktora Roberta Šmerlinga, određeni simptomi mogu ukazivati na potrebu za lekarskim pregledom.
Epl bi sa predstavljanjem iOS 27 mogao da prekine podršku za pojedine starije Ajfon uređaje, među kojima se pominju Ajfon 11 serija i Ajfon SE druge generacije.
Britanski lekar Amir Khan podelio je nekoliko jednostavnih i besplatnih trikova koji mogu pomoći da spavaća soba bude prijatnija za odmor čak i bez klima-uređaja tokom vrelih letnij dana.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.