ZAPOSLENI U VRTIĆU UHAPŠENI ZBOG PRANJA NOVCA! Falsifikovali gotovinske račune i ulagali u nekretnine, oštetili državu za više od 30 miliona!
Podeli vest
Uhapšeni J. T. (35) i S. T. (30), iz Beograda zbog postojanja osnova sumnje da su kao odgovorna lica Predškolske ustanove „Mega kids“ izvršili krivično delo pranje novca i produženo krivično delo poreska utaja.
Takođe, policija traga za još jednom osobom zbog sumnje da je osumnjičenima J. T. i S. T. pomogla u izvršenju krivičnog dela poreska utaja.
U Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu u toku su saslušanja pripadnika dve povezane grupe osumnjičenih za pranje novca i više poreskih prevara u vezi sa povraćajem poreza na dodatu vrednost, koji su juče uhapšeni.
28.03.2023
18:51
Podsetimo, sumnja se da su oni, u periodu od 2019. do 2021. godine, u nameri da izbegnu plaćanje poreza na dobit, falsifikovali 323 gotovinska računa dobavljača za robu i usluge u vrednosti od oko 130.794.050 dinara, prikazujući ih u finansijskim knjigama kao troškove.
Zatim su, kako se sumnja, koristeći ove račune protivpravno podizali gotovinu i na taj način umanjili i lažno prikazali osnovicu za obračun i plaćanje poreza na dobit predškolske ustanove i usput izbegli plaćanje poreza i doprinosa na lična primanja J. T. Na taj način su oštetili državni budžet za oko 35.624.092 dinara.
Nelegalno stečeni novac osumnjičeni su integrisali u legalne tokove kroz investiciona ulaganja u predškolsku ustanovu kupovinom nepokretnosti i materijalnih dobara, a veći deo gotovine su, kako se sumnja, koristili za lične potrebe.
J. T. i S. T. određeno je zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu u toku su saslušanja pripadnika dve povezane grupe osumnjičenih za pranje novca i više poreskih prevara u vezi sa povraćajem poreza na dodatu vrednost, koji su juče uhapšeni.
Direktna linija sa Vladimirom Putinom – istorijska pres-konferencija ruskog lidera održana je u 10 časova u Moskvi gde je predsednik Rusije Vladimir Putin odgovarao na ključna pitanja od javnog interesa.
Evropske nacije razmatraju mogućnost povlačenja vojnika iz Bosne i Hercegovine i tzv. Kosova kako bi se oslobodili kapaciteti za slanje trupa u Ukrajinu u slučaju primirja ili mirovnog sporazuma.
Izvođenje maloletnih učenika iz osnovnih škola od strane nastavnika radi učešća u blokadama ulica i protestima nije dozvoljeno prema zakonima Republike Srbije. Ministarka prosvete, Slavica Đukić Dejanović, podsetila je prosvetne radnike da je obaveza direktora, nastavnika i učitelja da omoguće deci prisustvo na nastavi, a ne da budu uvučena u političke i ideološke aktivnosti.
Gunter Felinger, austrijski ekonomista koji je poznat po tome da na društvenim mrežama često napada Srbiju i Rusiju, ovog puta je otišao korak dalje, sramno pozivajući na majdan u Srbiji!
Ono što budi nadu nezavisnim zemljama poput Srbije, Mađarske, koje vode slobodarsku politiku mira i saradnje, jeste najava predsednika Trampa da će se upravo od januara obračunati da dubokom državom u SAD koju predvodi upravo CIA.
Na Javnom servisu povela se ozbiljna rasprava o tome šta će biti sa izgubljenim predavanjima nakon blokada i kako će studenti nadoknaditi sve ono što su propustili zbog protesta.
Vladimir Vuletić, profesor Filozofskog fakulteta poručio je da niko ne može da ga ubedi da je danas gore nego pre deset ili dvadset godina i da profesorima redovno plate stižu iako su blokade.
Gost Info jutra na televiziji Informer bio je prof. dr Radomir Milašinović iz Evroazijskog bebednosnog foruma koji je govorio jučerašnjem Samitu Evropske unije i Zapadnog Balkana u Briselu, na kojem je učestvovao i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Dejana Bačko, poznatija kao "Devojka sa krilima", podelila je na društvenim mrežama emotivne momente njene ćerkice, koja se ugledala na mamu i počela da slika nogama.
Engleski fudbaler Džejms Hičkok (30), golman Bartona, preminuo je nakon brutalnog napada u noćnom klubu u Jorku. Teške povrede glave, zadobijene tokom napada, bile su kobne po mladog sportistu, koji je preminuo u bolnici.
Nekadašnji kapiten Partizana, a sada direktor Beogradske arene, Goran Grbović, rekao je da predsednik Evrolige, Dejan Bodiroga, nije učinio ništa kako bi se postarao da fajnal-for elitnog takmičenja bude organizovan u srpskoj prestonici.
Italijanski mediji su besni na sudiju Fransou Leteksijea, jer nije pokazao ni žuti karton fudbaleru Monaka Vilfridu Sing kada je u punoj brzini otvorenim đonom udario Đanluiđija Donarumu pravo u lice i unakazio ga.
Predsednik Rusije Vladimir Putin je tokom četvoročasovne konferencije za novinare u Moskvi okrivio bivšeg britanskog premijera Borisa Džonsona za stanje u Ukrajini, nazivajući ga "onaj sa lepom frizurom".
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je da su ruske bezbednosne službe napravile propuste u vezi sa atentatom na Darju Duginu i generala Igora Kirilova.
Poslanik parlamenta Abhazije Vahtang Golandžija podlegao je povredama nakon što je ranjen u pucnjavi ispred zgrade skupštine, saopštila je pres služba Ministarstva zdravlja ove republike.
Američki državni sekretar Antoni Blinken javno je priznao da je Vašington tokom poslednjih dve decenije sprovodio eksperimente u cilju promene režima u Iranu. Međutim, napori da se sruši Islamska republika nisu uspeli, rekao je Blinken.
Glumica Sloboda Mićalović osvojila je nagradu za najbolju žensku ulogu za film "Jorgovani" na Srpskom filmskom festivalu u Čikagu, saopšteno je iz producentske kuće "Košutnjak film".
Laura Pauzini je sinoć održala spektakularan koncert u Beogradskoj areni, a nakon toga je na društvenim mrežama napisala poruku svim Srbima i to na ćirilici!
Trumpova prepoznatljiva frizura zlatna, natapirana i usko isfenirana kosa bila je ikonski deo njegovog brenda mnogo pre nego što je zakoračio u političku arenu. Ali, novi video novoizabranog predsednika koji kruži društvenim mrežama prikazuje ga sa potpuno drugačijim izgledom.
Žute bubamare prema verovanju u dom donose sreću i blagostanje, ali postoje realni faktori zašto ovi slatki mali insekti traže utočište u zatvorenom prostoru tokom hladnih dana.
Pored ukrštenih rasa, postoje i one rase pasa koje je priroda sama napravila. Poznate kao "primitivne" ili "domorodačke", nazivaju se i "aboridžinske" u kinološkoj terminologiji.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.