TUŽNA SCENA, VOZILO HITNE POMOĆI PREVOZI I PREOSTALA TELA UBIJENE DECE! Proglašena trodnevna žalost (VIDEO)
Podeli vest
Naizgled mirno, oblačno jutro u Beogradu, prvog dana posle prvomajskih praznika, prekinula je vest da je u osnovnoj školi u centru Beograda došlo do pucnjave u kojoj je ubijeno osmoro dece, a još šestoro njih ranjeno, što je ponovo otvorilo pitanje oružja koje se nalazi u rukama građana. Tela stradalih su odvežena.
Stravičan masakr koji je danas Beograd zavio u crno nakon ubistva osmoro đaka u OŠ "Vladislav Ribnikar" koje je izvršio maloletni Kosta. K. (14), duboko je uznemirio i pevačicu Mariju Mikić koja je pred porođajem.
03.05.2023
14:17
Pogledajte tužnu scenu kada odvoze tela:
Veselin Milić, zvaničnik policije, saopštio je da je osumnjičeni učenik u dužem periodu planirao zločin i da su kod njega pronađeni dva pištolja koje je uzeo od oca, kao i četiri Molotovljeva koktela.
Odabrao je nastavu istorije jer je učionica najbliža ulazu u školu, a njegovo odeljenje je tu imalo čas. Motiv još nije poznat, dodao je on na konferenciji za novinare.
Ministar prosvete Branko Ružić napad u Ribnikaru nazvao je "bestijalnim činom" i "najvećom tragedijom koja je zadesila Srbiju i naš obrazovni sistem u novijoj istoriji".
- Decu roditeljima ne može niko da vrati - naveo je, proglašavajući trodnevnu nacionalnu žalost, od 5. do 7. maja.
Tri sata posle pucnjave, Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je ubijeno osmoro dece i radnik obezbeđenja, dok su šestoro dece i nastavnik škole ranjeni i trenutno su zbrinuti u Urgentnom centru i Tiršovoj.
MUP je prethodno saopštio da je u krugu škole uhapšen osumnjičeni napadač, maloletnik, učenik sedmog razreda, čiji su inicijali K. K.
Sumnja se da je on iz očevog pištolja ispalio više hitaca u pravcu učenika i radnika obezbeđenja ove škole, dodaje se.
- Za 40 godina radnog staža ovo je možda najstrašnije moje iskustvo kao lekara i čoveka - rekla je na konferenciji za novinare ministarka zdravlja Danica Grujičić, sa suzama u očima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Stravičan masakr koji je danas Beograd zavio u crno nakon ubistva osmoro đaka u OŠ "Vladislav Ribnikar" koje je izvršio maloletni Kosta. K. (14), duboko je uznemirio i pevačicu Mariju Mikić koja je pred porođajem.
Nemačka patriotska stranka "Alternativa za Nemačku" (AfD) optužena je da koristi svoja poslanička pitanja kako bi prikupljala informacije koje bi mogle da budu od interesa za ruske obaveštajne službe, piše briselski Politiko.
Još jedan visoki zvaničnik Ukrajine našao se u središtu korupcijskog skandala koji potresa vrh vlasti u Kijevu i testira stvarne granice zapadne tolerancije.
Branko Ružić, odmetnuti socijalista koji otvoreno koketira sa opozicijom i blokaderima, prilikom gostovanja na RTV Vojvodina doslovno se hvalio da je protiv predsednika Aleksandra Vučića.
Blokaderski aktivista i novinar Nedim Sejdinović po opozicionim medijima vodi kampanju za izbore u Visokom savezu tužilaštva, naglašavajući da želi da tamo sede oni koji nemaju veze sa državom Srbijom.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu i narodni poslanik SNS dr Uglješa Mrdić izdao je preložio je izmenu zakona o Viskom javnom tužilaštvu kojim je ono jedini organ kojim se obavljaju međunarodne saradnje.
Blokaderski voditelj i Šolakov potrčko Željko Veljković ovih dana bez zadrške hvali kako je "advent u Hrvatskoj predivan", pokušavajući da idealizuje slike i poruke koje dolaze iz susedne države.
Vernici na Ostrog nikako ne odlaze praznih ruku, već tradicionalno sa sobom ponesu ulje, tamjan, pamuk, ali i bele vunene čarape čija je simbolika duboka.
Međunarodni tim pronašao je prve dokaze koji podržavaju teoriju da su u ranom Univerzumu postojale "zvezde čudovišta" od 1.000 do 10.000 solarnih masa, koje su mogle biti viđene sa planete Zemlje svakog dana u zoru.
Predsednik SAD Donald Tramp je izajvio je da su razgovori o miru između Ukrajine i Rusije u toku i da napreduju "normalno", ali da postoji velika "mržnja" između ruskog i ukrajinskog predsednika Vladimira Putina i Volodimira Zelenskog.
Severnokorejski lider Kim Džong Un prisustvovao je ceremoniji otvaranja hotela u turističkoj zoni Samdžijon zajedno sa svojom ćerkom Džu Ae, ističući ekonomski napredak zemlje pred prvi partijski kongres u poslednjih pet godina, saopštila je državna agencija KCNA.
Rusija raspolaže jedinom operativnom flotom nuklearnih ledolomaca na svetu i trenutno je angažovala svih osam takvih brodova duž Severnog morskog puta, piše britanski Telegraf.
Premijera igrano-dokumentarnog filma "Mileva Ajnštajn", koji kombinuje arhivski materijal, intervjue i igrane scene, održana je sinoć u Novom Sadu, a premijeri je prisustvovala predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković.
Izložba posvećena prvaku Drame Narodnog pozorišta Draganu Zariću (1942-2000), autorke Dragice Gaćeše, biće otvorena 24. decembra (18:00) u Muzeju Narodnog pozorišta u Beogradu, gde će trajati do sredine februara 2026. godine, saopštili su danas organizatori.
Čuveni američki pevač Beri Menilou (82) saopštio je da je prinuđen da odloži koncerte u velikim arenama planirane za januar, nakon što mu je dijagnostikovan rak pluća.
Kupanje kućnog ljubimca za mnoge vlasnike može biti pravi izazov. Ipak, iako se najviše pažnje obično posvećuje samom kupanju, najveća opasnost po zdravlje psa često se krije nakon što voda prestane da teče.
Novo istraživanje koje je sprovela kompanija poznata po proizvodnji seks igračaka, otkriva da većina ljudi uživa u "blagim nastranostima" u spavaćoj sobi.
Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković predložio je nove mere i kazne za sve koji imaju skandalozne nastupe poput repera Dragomira Despića Desingerice.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar