PROGOVORIO NASILNI HIRURG! U tužilaštvu saslušan Nikola O. evo kako se pravdao ZA ZLOSTAVLJANJE SUPRUGE!
Rekao je da je bilo fizičkog sukoba koji se, moguće, dogodio 5. januara...
30.03.2023
15:53
prinstscreen
Vesti
Do šokantnih podataka došlo se preciznim merenjem i razotkrivanjem uglova pod kojima je maloletni ubica rešetao decu i ispalio smrtonosne hice u devetoro drugara i radnika obezbeđenja Dragana Vlahovića, a ranio nastavnicu istorije Tatjanu Stevanović i još petoro dece.
- Dečak je iz donjeg rakursa pucao u čuvara, koji je stajao ispred ili sedeo ispred njega. To se i dalje veštači, ali, u svakom slučaju, mnogo je teško pogoditi metu iz tog položaja. I najboljima može da se omakne i da promaše, a Kosta je posle čuvara Vlahovića upucao i tri devojčice, tu na hodniku i to s razdaljine ne manje od devet metara, a moguće i do 12 metara. Pucao je i bio izuzetno precizan. Nije ga poremetila ni vriska dece u učionici, a ni ruka mu nije zaigrala budući da je profesionalno pucao u serijama - objasnio je izvor iz istrage.
Foto: Informer
Ovim je potvrđeno da je Kecmanović vežbao gađanje uz oca Vladimira, koji je takođe u pritvoru zbog sumnje da je omogućio sinu da koristi oružje jer ga nije držao pod ključem, kao i da je dečaka, protivno zakonu, vodio u streljanu i da trenira ersoft. Stručnjaci za oružje saglasni su da je dečak-ubica obučavan profesionalno.
- On nije mogao steći iskustvo nakon tri posete streljani da s takvom preciznošću ubija drugove, kao što je to učinio - rekla je Ana Simonović, stručnjak za oružje.
Kako je precizirala Simonovićeva, koja ima sertifikate za rukovanje gotovo svim vrstama vatrenog oružja, dečak je prošao obuku, ali ne u streljani, već je aktivno trenirao ersoft, odnosno vojnotaktičku simulaciju, a to je koristio za svrhe ovog zločina.
- Otac je dečaka vodio na treninge ersofta i zajedno su vežbali "antistres igru današnjice" - istakla je Simonovićeva.
Foto: informer.rs
Objašnjenja radi, treninzi ersofta, baš kao što je to slučaj i s pejntbolom aktivnostima, podrazumevaju simulaciju borbi s autentičnim oružjem i vojnom taktikom. Na treninzima se koriste pištolji i puške koji su izvrsna replika pravog oružja, a napunjeni su kuglicama veličine 6 mm, koje se prave od plastike.
Osim oca, koji je zvanično osumnjičen u istrazi zločina, i majka dečaka Miljana Kecmanović je saslušavana u vezi sa sumnjom da je zanemarivala dete i zlostavljala ga. Ona je ove navode negirala i predložila sudu da ispita sinovljeve predavače, a pre svih, psihologa i pedagoga zaposlenih u školi.
Na mestu zločina, tačno mesec dana od masakra posle kojeg je ostalo više od pola praznih mesta u razredu VII/2 i otvorene rane koje bole Srbiju zbog prerano ugašenih života dece, a hodnik bez osmeha divnog čika Dragana, koji je svima bio prijatelj, juče je vladala tišina. U miru, tiho, više učenika "krvave škole", uglavnom u pratnji roditelja, dolazili su u toku prepodneva da zapale sveće i pomole se za ubijenu decu, u nadi da su našla mir na boljem mestu.
Foto: ATAIMAGES
I stariji sugrađani uplakanih lica obilazili su oko škole i čitali potresne poruke, koje su ostavljane u znak saosećanja i kao svojevrsno obećanje da žrtve pomahnitalog dečaka neće otići u zaborav.
Stihovi posvećeni deci lede krv u žilama kao svedočenje o užasu koji je potresao Beograd, a onda i Srbiju i čitav svet.
- Spavajte, anđeli. Na planeti je mrak, probudićemo vas kad nađemo prekidač za svetlost i zrak - piše na jednom od pisama.
Porodice i prijatelji ubijene dece juče su na Zadušnice izlazili na njihove humke, gde su palili sveće i ostavljali sveže cveće.
Otac dečaka-ubice cimer u ćeliji s hirurgom-nasilnikom
Vladimir Kecmanović, otac dečaka ubice, nalazi se u pritvoru u Centralnom zatvoru u Beogradu. S njim ćeliju deli i Nikola Ostojić, nasilni hirurg s VMA, koji je ženi Ivani Ostojić, zaposlenoj u Ministarstvu odbrane, inače majci njegovo troje dece, slomio vilicu i krvnički je tukao više puta.
- Doktori su cimeri i jadaju se jedan drugom. Imaju još dva cimera u ćeliji i obojica su prilično mirna i povučena, s tim da Kecmanović mnogo teže podnosi pritvor, što je i logično imajući u vidu težinu dela koje je njegov sin počinio - objasnio je naš sagovornik.
Inače, Ostojić se tereti da je od početka januara do početka februara suprugu udarao rukama i nogama po glavi i celom telu, kao i predmetima, u nameri da je teško povredi. Takođe, sumnja se da ju je davio kablom, čupao za kosu, upućivao joj pretnje, vređao i ponižavao je. Njemu je poslednji put početkom maja produžen pritvor i delimično je priznao delo.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Među blokaderima koji su napali aktiviste SNS-a na Slaviji, naša kamera je snimila i propalog košarkaša Vladimira Štimca.
19.05.2026
17:16
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević govorio je o skandaloznoj politici koju vodi tzv. rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić, koji je upravo pokazao način na koji se bori za svoje "studente".
19.05.2026
12:12
Potpredsednik Saveza vojvođanskih Mađara (SVM) i narodni poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srbije, Boris Bajić na sednici Skupštine objasnio ko su i šta su blokaderi.
19.05.2026
16:29
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić primiće sutra ambasadora Narodne Republike Kine Li Minga.
19.05.2026
15:12
Šef poslaničke grupe SNS Milenko Jovanov ukazao je danas na licemerje blokadera iz Pokreta slobodnih građana (PSG).
19.05.2026
15:05
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
16.05.2026
10:32
Nova epizoda "Na merama" sutra od 21.30h samo na Informeru!
15.05.2026
14:41
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
15.05.2026
11:21
Li Ming, ambasador NR Kine u Srbiji, gostuje u 09.45 časova na Informer TV.
13.05.2026
08:52
Do kraja maja očekuje nas pravi vremenski miks, pa se početak leta još ne nazire, kaže za Informer meteorolog Ivan Ristić.
19.05.2026
13:00
Nedaleko od sela Orljane kod Niša, na brdu Kukumiga, nalazi se neobično mesto koje iz godine u godinu privlači sve veći broj ljudi – „Šuplji kamen“.
19.05.2026
14:45
Verovali ili ne, ovaj kombajn guseničar izazvao je najviše pažnje na Sajmu poljoprivrede u Novom Sadu i to zbog cene!
19.05.2026
16:14
Baštovani u Mačvi ne znaju šta da rade posle kiše! Nije im zbog blata, kažu, već što su se ove male pošasti razmilele kao nikad!
19.05.2026
16:00
Кompanija NIS nastavila je sa značajnim ulaganjima u oblast istraživanja i proizvodnje nafte i gasa, te je u prvom kvartalu 2026. godine u ovaj segment biznisa investirano 4,9 milijardi dinara, odnosno 78 odsto ukupnih ulaganja NIS-a u navedenom periodu.
19.05.2026
13:45
Požar koji je izbio u šipražju u Simi Valiju nedaleko od Los Anđelesa u SAD proširio se na jedno obližnje naselje, preneli su danas američki mediji.
19.05.2026
16:10
Prema procenama analitičara, rusko ratno vazduhoplovstvo izgubilo je redak helikopter Mi-8MTPR-1 pod nerazjašnjenim okolnostima.
19.05.2026
15:40
Ruska vojska preuzela je kontrolu nad Volohovkom u Harkovskoj oblasti, nakon što su jurišne jedinice 126. motostreljačkog puka grupe „Sever“ potisnule poslednje ukrajinske snage iz ovog naselja, tvrde ruski izvori.
19.05.2026
14:40
Iran je pripremio nove taktičke poteze za slučaj da Sjedinjene Američke Države ponovo pokrenu napad, rekao je iranski vojni izvor za Sputnjik.
19.05.2026
14:10
Legendarna Katinkina kuća na Dedinju bila je mesto snimanja kultnih ostvarenja poput "Srećnih ljudi", "Žikine dinastije" i filma "Davitelj protiv davitelja".
19.05.2026
15:35
Glumica Milena Dapčević dobijala je anoniman pretća pisma jer je bila u vezi sa istaknutim partizanskim borcem Pekom Dapčevićem što je u tadašnje vreme bilo neprihvatljivo.
19.05.2026
14:25
Kontroverzni biografski film "Majkl" do sada je zaradio neverovatnih 700 miliona dolara širom sveta, ostavljajući iza sebe sve skandale koji ga prate od prvog dana snimanja.
19.05.2026
14:01
Poslednjih godina u Srbiji se snima mnogo biografskih filmova o domaćim slavnim ličnostima.
19.05.2026
13:30
Muž britanske starlete Kejti Prajs, Li Endrus, misteriozno je nestao a njegova porodica i policija uveliko tragaju za njim.
19.05.2026
11:33
Bigl po imenu Fin, koji je čitav život proveo u laboratorijskom kavezu, prvi put je osetio slobodu. Njegova reakcija kada je ugledao more je zapalila internet.
19.05.2026
16:20
Zova je sada u punom cvetu, a budući da vrlo brzo prođe, iskoristite lepe dane da odete u prirodu, naberete je i napravite sok koji možete piti tokom vrelih dana.
19.05.2026
15:40
Sataraš je jedno od onih tradicionalnih jela koje mnoge podseća na detinjstvo i ručkove kod bake.
19.05.2026
14:20
Za ljude koji žele psa koji i u odraslom dobu ostaje mali i ne zauzima mnogo prostora, pojedine rase predstavljaju idealan izbor za takav način života.
19.05.2026
12:20
Želite brz, kremast i ukusan ručak na italijanski način? Domaće njoke sa četiri vrste sira pravi su izbor.
19.05.2026
11:40
Pevačica Nataša Bekvalac skinula se u kupaći kostim, a zbog prizora će mnogi ostati bez daha.
19.05.2026
16:25
Članovi grupe "Lavina" otkrili su da je njihov nastup na Evroviziji 2026 bio pod znakom pitanja i da su zbog postupaka organizatora zamalo odustali.
19.05.2026
15:44
Jutjuber Bogdan Ilić, poznatiji kao Baka Prase, prokomentarisao je nastup grupe "Lavina", koja nas je predstavljala na Evroviziji 2026.
19.05.2026
14:16
Među decom poznatih ima onih koji su odlučili da ne žive od slave svojih roditelja - Veljko, Mirko, Milica, Nikolina, Igor i Aleksandra su jedni od tih.
19.05.2026
13:55
Mnoge poznate ličnosti sa domaće javne scene vode teške bitke u tišini, a ovi poznati su o svojim dijagnozama i problemima pričali javno.
19.05.2026
13:00
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar