• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

08.06.2023

08:49

SRAMOTNA ODBRANA UBICE! Na suđenju u Istanbulu Bojanić izneo šokantne tvrdnje

printskrin

Vesti

SRAMOTNA ODBRANA UBICE! Na suđenju u Istanbulu Bojanić izneo šokantne tvrdnje

Podeli vest

Kotoranin Željko Bojanić, kome su u Istanbulu sudi za ubistvo Rista Mijanovića, zvanog Kapetan, tvrdi da on nije ubica i da su mu optužnicu napisali srpski mediji

Kako su izvestili turski mediji Bojanić je rekao da on nije nikakav mafijaš i da ne prihvata optužnicu koje je podignuta protiv njega. 

- Ovu optužnicu pripremili su srpski mediji. Da je istina, bilo bi dokaza. To je moglo da se uradi i u političkom smislu - tvrdio je Bojanić na sudu. 

Podsetimo Željku Bojaniću se sudi za ubistvo Cetinjanina Rista Mijanovića, pripadnika crnogorskog zloglasnog "škaljarskog klana", koji je otet, mučen i na kraju ubijen 2020. godine.

Foto: Informer DN/Fotoilustracija

Risto Mijanović otet, mučen i na kraju ubijen

Tokom istrage u Turskoj utvrđeno je da Mijanović otet 11. septembra 2020. iz restorana u Istanbulu, a nakon što je likvidiran, njegovo telo je prevezeno i zakopano u dvorištu vile Željka Bojanića u Zekerijakoju.

Inače Bojanić je negirao i da je vlasnik vile u čijem dvorištu je rponađen leš ubijenog Mijanovića i samo je rekao da je u Tursku došao da živi i da je državljanin Crne Gore. 

Na suđenje iz pritvora su dovedeni i Hakan Kaptan i Milan Vujotić, a video linkom je svedočio i takođe optuženi Radoje Živković.

Foto: D. Ćuruvija

Jovan Vukotić ubijen pred trudnom suprugom

Njih trojica su uhapšeni nakon ubistva vođe "škaljarskog klana" Jovana Vukotića koji je likvidiran 8. septembra 2022. godine u Istanbulu.  

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Vučević poručio: Istina o Pogromu ne sme biti zaboravljena!
Politika

Vučević poručio: Istina o Pogromu ne sme biti zaboravljena!

Izaslanik predsednika Republike i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević ocenio je večeras da Pogrom nad Srbima u AP KiM koji se dogodio na današnji dan 2004. godine bio slom međunarodnog prava i dodao da je nemoguće graditi trajni mir među narodima na temeljima očigledne nepravde.

17.03.2026

21:49 >> 21:53

TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Preminuo patrijarh Ilija II
Društvo

Preminuo patrijarh Ilija II

Katolikos-patrijarh cele Gruzije Ilija II preminuo je u klinici u Tbilisiju u 93. godini, saopštio je čuvar patrijaršijskog trona Gruzijske pravoslavne crkve, mitropolit Šio.

17.03.2026

21:30

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set