ISPOVEST SUPRUGE MUŠKARCA KOGA JE IZREŠETAO UROŠ BLAŽIĆ: "Pozvao me je telefonom i rekao: "Neko nas je poubijao"
Podeli vest
Četrdeset dana je prošlo od kada je Uroš Blažić u svom krvavom piru usmrtio osmoro mladih, a trinaestoro ranio u selima u okolini Mladenovca. Porodice i prijatelji nastradalih progovorili su o dešavanjima te kobne noći između 4. i 5. maja. Među njima je i supruga teško ranjenog Jovice Stevanovića, koja se prisetila se kako je saznala za stravični masakr.
Jovica Stevanović iz Dubone jedan je od onih, koji se našao na nišanu pomahnitalog Blažića, i koji je pukom srećom i veštinom lekara uspeo da preživi. On je završio sa nekoliko prostrelnih rana, a kako njegova supruga kaže, velika je verovatnoća da će do kraja života ostati invalid.
Izašao je iz kola i povikao "lezite dole", a drug mu je kroz osmeh rekao "ajde na pivo", ja sam dobacio "ladno je", ali je on počeo da rešeta! Pravio sam se da sam mrtav, da me ne dokrajči!
13.06.2023
21:14
Foto: Prva TV/Exploziv
Slađana Stevanović
U momentu kada je u njega Uroš Blažić ispalio više hitaca, Jovica je bio svestan.
- Muž je bio svestan, pozvao me je telefonom i rekao "Neko nas je poubijao". Pristigle su komšije i on je izvadio novčanik, dao komšiji i rekao: "Evo da žena ima čime da me sahrani" - priseća se supruga ranjenog Jovice kroz suze i dodaje:
- Žalost je za ove porodice. On je ranjen u pluća. Maramica mu je otišla, deo plućnog krila, razorena mu je kičmena moždina, pogođen je u nogu, svi donji vitalni organi su mu oduzeti - kaže Slađana.
- On plače za svima, za svima. Uvek sam tužna, mnogo mi nedostaje. Sve smo delili i dobro i zlo. I bio je veseo, ćerka mu je trudna... Sad šta... - kaže Slađana za "Prvu" Tv.
"Upucan sam u ruku i prepone"
Jedan od ranjenih u Blažićevom masakru u Duboni je i Predrag Mijailović. Pred kamerama televizije on je pokazao rupe od meka koje se i dan danas nalaze na vratima i u ormaru.
- Imaju dve rupe na vratima i tamo ormar je probušen skroz. Upucan sam u ruku i prepone. U bolnici sam bio 12 dana i sada je bolje. Stalno prolazi kroz glavu šta se to desilo, nisam pametan uopšte - rekao je nesrećni čovek u emisiji "Exploziv" na "Prvoj" Tv.
Foto: J. Vasiljević
Malo Orašje i Dubona od 5. maja zavijeni su u crno. Na mestu zločina mogu se i dan danas videti venci i sveće, koju redovno ostavlja neutešna rodbina.
Podsetimo, u noći između 4. i 5. maja, 20-godišnji Uroš Blažić je hicima iz automatskog oružja, ubio osam osoba u Duboni i Malom Orašju.
Blažić je došao na igralište u Malo Orašje, gde se grupica mladih okupila, između ostalog, kako bi i skromno obeležili to što je njihov prijatelj postao ujak. Zatim, Blažić je ispalio hice u njih i ubio Marka M. (18), Aleksandara M. (18), N. M. (15), Lazara M. (20) i Nemanju S. (21).
Nakon toga je ušao u svoj automobil i nastavio dalje. Na putu ka Duboni, ispalio je hice u četvoro muškaraca koji su popravljali ogradu pored puta. Ubrzo je stigao do školskog dvorišta u Duboni, gde su se takođe često okupljali mladi i družili se. Tamo je ubio mladog policajca Milana P. (22), njegovu sestru Kristinu P., kao i njihovog prijatelja Dalibora T. (25).
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izašao je iz kola i povikao "lezite dole", a drug mu je kroz osmeh rekao "ajde na pivo", ja sam dobacio "ladno je", ali je on počeo da rešeta! Pravio sam se da sam mrtav, da me ne dokrajči!
Međunarodne rezerve Rusije dostigle su istorijski maksimum od 826,8 milijardi dolara zaključno sa 30. januarom, saopštila je Centralna banka Rusije, navodeći da je reč o najvišem nivou zabeleženom do sada.
Plavi tim je u 24. epizodi Exatlona najpre pobedio u borbi za prednost, a zatim to odlično iskoristio i trijumfovao u borbi za eliminaciju ubedljivim rezultatom 8:3.
Prošle sedmice u Infomerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je na panelu posvećenom energetici, održanom u okviru Svetskog samita vlada u Dubaiju, da su diverzifikacija snabdevanja energentima i razvoj lanaca snabdevanja kritičnim mineralnim sirovinama od presudnog značaja za ekonomski rast i energetsku sigurnost.
Danas se u Omanu održavaju pregovori Irana i SAD o teheranskom nuklearnom programu. Tok dođagaja koji bi mogao da odredi dalju sudbinu Bliskog istoka pratite uživo na Informer.rs.
Ruske snage napreduju duž cele linije fronta različitim intenzitetom, a aktivna zona borbenih dejstava se proteže 1.200 kilometara, izjavio je danas vrhovni komandant Oružanih snaga Ukrajine Aleksandar Sirski.
Narodnooslobodilačka borba (NOB) i građanski rat unutar Drugog svetskog rata, komunistička revolucija i obračuni posle 1945. nisu samo istorijske teme - one su duboko urezane u srpsku književnost 20. veka.
Prva fotografija Šeron Stoun u trećoj sezoni serije "Euforija" zapalila je mreže, a njen ulazak u seriji o mračanom svetu droge najavljuje jedan od najvećih iznenađenja nove sezone.
Svetislav Stefanović, Grigorije Božović, Dragiša Vasić i mnogi drugi pisci i kulturni radnici streljani su ili prognani od strane komunista posle Drugog svetskog rata.
Ukoliko vam treba ideja za brz, zasitan i ukusan ručak ili večeru, predstavljamo vam fenomenalnu domaću pitu koja je uz hladan jogurt ili kiselo mleko obrok iz snova.
Na londonskoj premijeri filma "Orkanski visovi", Margo Robi je zablistala u upečatljivom izdanju koje je spojilo savremeni dizajn i bogatu filmsku simboliku.
Ispucale pete nisu samo estetski nedostata, a mnoge prirodne namirnice koje već imate u kuhinji mogu značajno poboljšati stanje kože ako se koriste redovno.
Spanać je izuzetno zdrava namirnica, ali ga mnogi ne vole zbog ukusa koji dobije nepravilnom pripremom. Uz nekoliko jednostavnih trikova, može postati ukusan i sočan dodatak svakom obroku.
Marko Janjušević Janjuš učesnik "Elite 9" oborio je sve rekorde kada su u pitanju intimni odnosi ispred kamera. Za sada je,kako kaže, spavao sa 28 rijaliti učesnica.
Komšije pevačice Milice Todorović iz jednog luksuznog beogradskog naselja oglasile su se povodom skandala u koji su umešani njen partner i njegova supruga.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar