ODLOŽENO SUĐENJE NAVIJAČIMA PIROMANIMA! Navukli kapuljače, presreli kombi sa navijačima, pa ga zapalili
Podeli vest
U Višem sudu u Beogradu danas je za 26.septembar odloženo suđenje petorici navijača Crvene Zvezde koji se terete za bezobzirni napad na kombi koji je prevozio navijače Partizana, posle održanog derbija 16. aprila prošle godine kod Mladenovca.
Suđenje je odloženo zbog izostanka optuženog Ivana M., čiji advokat je sudu dostavio medicinsku dokumentaciju sa razlogom izostanka.
Nepoznati muškarac je noćas polio benzinom vozila jednog taksi udruženja iz Sombora i zapalio ih. U požaru uništeno više automobila i pričinjena velika materijalna šteta, ali na sreću nije bilo povređenih
14.06.2023
08:47
Postupajući tužilac je predložio sudu da se optuženima ukine mera zabrane napuštanja stana, koja im je određena u novembru prošle godine, kako se ne bi tom merom trošila "buduća sankcija", misleći na kaznu koju treba da odsluže u zatvoru.
Odluku o ukidanju mere će doneti Krivično vanpretresno veće Višeg suda u Beogradu.
Optužni u ovom slučaju su Veljko M. iz Mladenovca, Boris N, Ivan M, Todor A. i Mihailo S. svi iz Beograda.
Njima se stavlja na teret da su svesni svog dela, u uračunljivom stanju, sa umišljanjem izvršili krivična dela nasilničko ponašanje na sportskoj priredbi i izazivanje opšte opasnosti.
Za sve okrivljene tužilaštvo je sudu predložilo da ih osudi na jedinstvenu kaznu od po osam godina zatvora, kao i novčanu kaznu od po 400.000 dinara.
Tužilaštvo je sudu takođe predložilo da svima izrekne meru bezbednosti - zabrana prisustvovanja određenim sportskim priredbama u trajanju od po pet godina, s tim da se vreme provedeno u zatvoru ne uračunava u vreme trajanja ove mere.
Optužnim predlogom osumnjičenima se stavlja na teret da su 16. aprila prošle godine oko 22 časa, zajedno sa više NN lica, nakon derbija između FK Crvena zvezda i FK Partizan, u ataru sela Markovac, kao navijači Crvene zvezde, preprečili put kombiju koji je prevozio navijače protivničkog tima.
Po izlasku iz svojih vozila, osumnjičeni su stavili maske na lica i kapuljače na glave i krenuli prema kombiju.
Kamenicama i drugim predmetima su razbili sva stakla na kombiju, a potom ubacili zapaljene baklje u unutrašnjost kombija. Pritom je jedan NN napadač kroz polupan prozor palio tapacirani krov u kombiju.
Pošto se zapalila unutrašnjost kombija, u kojem je bilo devet oštećenih, oni su pokušali da napuste vozilo, ali im je jedan od NN napadača to onemogućavao, držeći vrata vozila sa spoljne strane.
Kombi se zapalio od ubačenih baklji, nakon čega su napadači otišli, a oštećeni su uspeli da napuste kombi i pobegnu u obližnju njivu. Vozilo koje je bilo zahvaćeno vatrom ubrzo je eksplodiralo. U ovom incidentu četiri osobe iz kombija zadobile su lake telesne povrede.
Optuženi u ovom slučaju su na početku suđenja delimično priznali izvršenje krivičnih dela koja im se stavljaju na teret, navodeći "da su se našli na pogrešnom mestu u pogrešno vreme".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nepoznati muškarac je noćas polio benzinom vozila jednog taksi udruženja iz Sombora i zapalio ih. U požaru uništeno više automobila i pričinjena velika materijalna šteta, ali na sreću nije bilo povređenih
Iranska agencija Fars i pojedini arapski mediji objavili su da je tokom raketnog napada na Dubai pogođena zgrada u kojoj se navodno nalaze kancelarije američke obaveštajne službe CIA, dok zapadni mediji potvrđuju da je u tom gradu došlo do više pogodaka na različitim lokacijama.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Skupštine Srbije i narodni poslanik SNS - Uglješa Mrdić oglasio se saopštenjem u kom je postavio direktna pitanja Zagorki Dolovac, vrhovnoj javnoj tužiteljki.
Udruženje sudija i tužilaca Srbije (UST) demantuje kao apsolutno neistinite tvrdnje da su posmatrači ovog udruženja na ponovoljenim izborima za članove Visokog saveta tužilaštva iz reda javnih tužilaca na biračkim mestima u Kragujevcu i Nišu raspolagali navodnim "paralelnim spiskovima".
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Crkveni kalendar za mart 2026. godinu sadrži važne crkvene datume i pravoslavne praznike. Informer vam donosi spisak crvenih i crnih slova u ovom mesecu.
Počasni konzul Srbije u Izraelu Aleksandar Nikolić ističe da je prethodna noć u toj zemlji bila teška, a pogotovo u okrugu Tel Aviva, koji je najgušće naseljen. Zabeležene su i prve civilne žrtve.
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen objasnila je zbog čega Evropa nije odmah reagovala na američke udare na Iran, navodeći da će vanredna sednica o bezbednosnoj situaciji na Bliskom istoku biti sazvana tek u ponedeljak.
Ajatolah Alireza Arafi imenovan je za člana Upravnog saveta kojem je povereno da privremeno obavlja dužnosti vrhovnog vođe, prenela je iranska novinska agencija ISNA.
Iranski predsednik Masud Pezeškijan izjavio je danas da je ubistvo vrhovnog vođe ajatolaha Alija Hamneija predstavlja "otvorenu objavu rata muslimanima širom sveta", a posebno šijitima.
Holivudski glumac Kristijan Bejl prihvatio je pravoslavnu veru iz ljubavi prema svojoj supruzi Sibi Blažić, koja je poreklom Srpkinja, a sa kojom već više od dve decenije uživa u jednom od najskladnijih brakova u svetu šou-biznisa.
Ćerka legendarnog rokera Ozija Ozborna, Keli Ozborn, ostavila je prisutne u neverici svojom drastičnom transformacijom. Od nekadašnje bucke sada je ostala samo "kost i koža", a njeno ispijeno lice zabrinulo je fanove.
Pevačica Olivija Din odnela je "duplu krunu" osvojivši nagrade za umetnika i album godine na ovogodišnjoj dodeli Brit nagrada, zahvaljujući velikom uspehu svog albuma iz 2025. godine, "The Art of Loving".
Kuhinjske makaze nisu namenjene samo seckanju mesa, začinskog bilja ili ambalaže. Mnogi modeli imaju mali nazubljeni deo između drški koji većina ljudi i ne primećuje, a zapravo je veoma praktičan.
U dokumentarnom filmu „Sale“ prvi put su o zdravstvenoj borbi Saše Popovića javno govorili i lekari koji su od početka bili uz njega i otkrili kroz šta je sve prolazio.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar