KRVAVE DEVEDESETE - BRAĆA MEDENICA UBIJENI U ROKU OD GODINU DANA: Jedan izrešetan iz osvete, drugom presudila devojka!
Podeli vest
Na raskrsnici Bulevara umetnosti i Bulevara Lenjina na Novom Beogradu, pre tačno 29 godina, izrešetan je pripadnik beogradskog podzemlja devedesetih Zoran Medenica. Smrt ga je stigla dok je sedeo u svom automobilu, čekajući da se na semaforu upali zeleno svetlo.
Dok je ubica Medenicu zasipao rafalom, nekoliko hitaca ranilo je i dvoje putnika u autobusu gradskog prevoza. Izvršilac nikada nije pronađen.
Uroš Blažić (21) koji je uhapšen jutros jer je u okolini Mladenovca ubio osam osoba i ranio 14 ranije se hvalio na društvenim mrežama kao žestok momak
05.05.2023
10:48
Sumnjalo se da je ubistvo Medenice osveta za smrt Slaviše Pavića Pirketa, koji je likvidiran 16. avgusta 1993. godine u restoranu FK "Bežanija". Dragan Nikolić Gagi, osuđen za učešće u ubistvu Željka Ražnatovića Arkana, a koji je bio veliki Pirketov prijatelj, ispričao je šta je Pavić sanjao uoči svoje smrti.
Knele je Pirketu došao u san veče pre ubistva
Foto: printscreen
Aleksandar Knežević Knele ubijen u hotelu "Hajat"
On je otkrio da je Pirketu došao u san Aleksandar Knežević Knele, koji je tada već bio mrtav, kao pop koji mu pruža ruke i pita ga kada će da dođe u crkvu i da novac!
- Veče pred pogibiju, Pirke i ja smo proveli veoma veselo sa svojim devojkama, na splavovima, uz narodnu muziku. Pre nego što će da svane, odvezli smo ih kućama, a mi smo otišli u iznajmljeni stan na Bežanijskoj kosi, takozvani štek. U dnevnoj sobi smo raspremili trosed, ja sam zadremao, ali su me košmarni snovi budili dva puta. Ustao sam i otišao u stan roditelja u Blok 61 da prenoćim. Kratko sam odspavao i kad sam se vratio u stan, u kom je ostao Pirke, zatekao sam ga da sedi uznemiren i izbezumljen u fotelji - prisetio se Nikolić.
Pavić je sutradan ubijen, dok je sa Nikolićem sedeo u bašti FK "Bežanija". Pirke i konobarica su odmah pogođeni, a o brutalnosti ovog obračuna, koji je mogao da bude i najkrvaviji u beogradskom podzemlju, govori i kultna rečenica Kristijana Golubovića u filmu "Vidimo se u čitulji": "Jedan Pirke je morao biti ubiven samo ako se deset ljudi rani".
Godinu dana kasnije, 26. juna 1995. godine, u Ulici Emilije Jakšić 26 u naselju Nova Galenika ubijen je Zoranov rođeni brat Zvonko Medenica. U zvaničnom policijskom saopštenju stajalo je da je tada maloletna Olivera Vujčić (17) hicem iz pištolja ubila svog dečka, poznatog "žestokog momka" i viđenijeg člana beogradskog podzemlja.
Olivera je osuđena na šest meseci do tri godine boravka u vaspitno-popravnoj ustanovi zbog ubistva na mah u samoodbrani. U ispovesti "Našoj borbi", decembra 1997. godine, ona je ispričala da je kao maloletna ušla u vezu sa Zvonkom, uprkos upornom protivljenju roditelja, i da je ubrzo nakon toga stala u drugom stanju.
- Kad sam ostala trudna, bio je to za mene veliki šok, a on je bio presrećan. Rekla sam roditeljima šta se desilo i oni su bili protiv porođaja, prosto nisu želeli da se udam za takvog čoveka. U tom momentu ni ja nisam to htela. Pogrešila sam, nisam krivila njega, već sebe. Ponavljala sam da je kriminalac i da će ga kad-tad ubiti. Zvonko je opet govorio da će se ubrzo promeniti i nije mi dao da abortiram. Ipak, nekoliko dana pre nego što ću to uraditi, rekao je da uradim šta ja mislim da je najpametnije. Odlučila sam...
Kada je saznao za abortus, rekla je u svojoj ispovesti, prvo nije mogao da veruje, a onda je napravio haos i optužio je da je ubila njegovo dete:
- Dogovorili smo se da odemo na more. Roditelji me nisu puštali, ali kad voliš nekog ne može ni Bog da ti zabrani. Vratila sam se kod njega, u stan njegovog 'klinca' iz ekipe koji nas je tu i dovezao kolima. Čim smo ušli, počeo je da me bije i maltretira. Non-stop je govorio 'ubila si mi dete, ne voliš me'. Tukao je i tog svog momka Marka, koji je sve vreme bio prisutan.
Šta je bilo, bilo je, život teče dalje
Olivera je potom opisala i presudni momenat, kad je u ruke uzela pištolj.
- Zvonko me je prvo gurnuo na krevet na kome se nalazio pištolj, a kada je krenuo prema meni učinilo mi se kao da sam pred sobom ugledala đavola. Uzela sam pišolj u ruku. Bila sam uplašena, nisam mogla da se kontrolišem. Sećam se samo da sam ispalila jedan hitac u njega. Ostalog se ne sećam. Njegov pogled, međutim, nikada neću zaboraviti. Kao kad čovek traži istinu na samrti, samo što nije rekao: 'Zašto ti kad te volim?' - kazala je u svojoj ispovesti Vujčićeva, rekavši da u nekim momentima oseća grižu savesti, ali da od kajanja nema ništa, jer "šta je bilo, bilo je, život teče dalje".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pedsednik Srbije Aleksandar Vučić uključio se danas telefonskim putem u program Informer TV, nešto posle 14 časova, kako bi komentarisao aktuelne događaje.
Ukrajinska operaterka drona iz sastava Oružanih snaga Ukrajine (OSU) izjavila je da želi da ubije „što više Rusa“ i da u tome, kako je sama rekla, „uživa“, prenosi britanski Tajms.
Panika među blokaderima koja je zavladala nakon što je 12. jul označen kao jedan od potencijalnih termina za izbore, iz dana u dan dobija endemske razmere.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić komentarisao je prilikom telefonskog uključenja na Informer TV istraživanje koje pokazuje da je SNS daleko ispred svih stranaka.
Predsednik SRS Vojislav Šešelj oktrio je da su zapadni moćnici imali plan da uhapse Slobodana Miloševića na isti način na koji su oteli predsednika Venecuele Nikolasa Madura.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je brzom i efikasnom reakcijom pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova uspešno okončana potraga za maloletnom Dunjom Necić iz Novog Sada, čiji je nestanak bio prijavljen 29. aprila.
Nemačka kompanija Naturgut Köllnitz GmbH iz okruga Oder-Spree uskoro prestaje sa radom jer je nakon više od osam vekova nad njom pokrenut stečajni postupak.
U jednoj kući u Petrovaradinu, među dimom, žarom i urušenim stvarima, vatrogasci-spasioci pronašli su i sačuvali ono što mnogima vredi više od bilo čega materijalnog - ikonu Sveta Petka, i to netaknutu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je primenom Zakonom o ostvarivanju prava iz alimentacionog fonda obezbeđen novac za 683 dece i dodao da bi bio srećan da je zakon pomogao i samo jednom detetu.
Cela Srbija je na nogama nakon vesti o nestanku dvoje tinejdžera, Danijela (15) i Dunje (15), a prema rečima Ace Necića, Dunjinog oca, još nema ni traga ni glasa od njih, dok je on sve vreme u kontaktu sa policijom i upravom škole.
Potpredsednik Udruženja za vode Ukrajine, Artem Šira, uputio je dramatičan apel građanima, upozoravajući da se ključni gradovi, uključujući i prestonicu Kijev, suočavaju sa ozbiljnom pretnjom potpunog nestanka pijaće vode.
Kultni film Nacionalna klasa iznedrio je brojne nezaboravne likove, a među njima je bila i Senka, devojka koja se pojavila u svega nekoliko scena, ali je ostavila snažan utisak na publiku.
Glumac Marko Todorović koji je u filmovima o "Žikinj dinastiji" glumio prijatelja Milana hteo je da odustane od snimanja i to zbog Dragomira Bojanića Gidre.
Vaše dvorište može izgledati kao uredan i miran kutak prirode, ali ponekad se u takvom okruženju može pojaviti neočekivan gost - zmija, a evo koje četiri ih privlače.
Gugl je podelio osam praktičnih saveta koji mogu da pomognu da baterija na Android uređajima traje duže. Ovi saveti su jednostavni za primenu i lako se uklapaju u svakodnevno korišćenje.
Zbog tri carska reza koja je imala, lekari su Bogdani i Veljku Ražnatoviću savetovali da razmišljaju o još samo jednom detetu, budući da bi svaka naredna trudnoća nosila povećan rizik.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar