Miodrag Nikšić Nikša ubijen je na današnji dan pre tačno 28 godina ispred kafića "Mig" u Hadži Milentijevoj ulici na Vračaru. Bio je vlasnik fudbalskog kluba Zvezdara, kao i lanca kockarnica. Zajedno sa njim ubijen je i njegov prijatelj Petar Kotoranin, a ubica nikada nije pronađen.
Nikšić nije jedini koji je upisan u krvavi dosije srpskog fudbala. Do sada je, po receptu mafije, ubijeno čak sedam vlasnika klubova, kao i generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije i Crne Gore.
Iza Nikšića je ostala ćerka Tamara, koja se kasnije udala za kontroverznog beogradskog biznismena Andriju Draškovića.
Pored Nikše, FK Zvezdara ostao je i bez drugog vlasnika Branislava Trojanovića Trojketa, koji je klub preuzeo posle likvidacije svog kuma. On je ubijen 21. jula 2001. ispred svoje kuće na Zvezdari. Oba ubistva su nerasvetljena.
Trojanović je oko pet sati ujutru izašao iz kuće. Nije bio naoružan, nije imao obezbeđenje, verovao je da mu ne preti nikakva opasnost. Žurio je na aerodrom, ali čim je seo u "pežo" i stavio ključ u bravu, odjeknuli su hici.
Ubica je iz pištolja s prigušivačem ispalio osam metaka, od kojih četiri Trojanoviću u glavu. Napadač je posle brutalnog zločina pobegao automobilom u kome ga je čekao saučesnik. Osim FK Zvezdara, Trojke je bio vlasnik picerija "Klub 42" i Mis", kao i suvlasnik kockarnice "Taš".
Bulatoviću s leđa pucano u potiljak
Za kratko vreme FK Bežanija je postao klub u kojem su ubijena tri predsednika - Mihajlo Divac, Radoslav Trlajić, zvani Bata Trlaja, i Goran Mijatović Mita. Generalni sekretar FSSCG Branko Bulatović ubijen je 26. marta 2004. u Beogradu, ispred ulaza u prostorije Saveza na Terazijama.
Foto: Starsportphoto
Pokojni Branko Bulatović, generalni sekretar FSSCG
Oko 10.30 sati napadač mu je prišao s leđa i ispalio mu dva hica u potiljak. Pištolj je potom stavio u torbicu, koju je imao sa sobom, izašao iz ulaza na ulicu i otišao u obližnji podzemni prolaz, odakle mu se izgubio svaki trag...
Slovio je za vrsnog vojnika i padobranca čuvene 63. padobranske brigade, vojnog policajca, srčanog boksera, ratnika iz Vukovara, ali i brutalnog kriminalca, reketaša iz Novog Beograda, vođu "novobeogradskog klana".
Mihajlo Divac, vlasnik FK Bežanija, važio je za jednog od nezaustavljivih momaka, a napadao je čak i kad je u njega bio uperen pištolj. Ubio ga je hitac u leđa 12. februara 1995. ispred novobeogradskog hotela "Putnik" (sada "Tulip in"), a ispalio ga je bokser Radovan Radusinović.
Vođa Novobeograđana i bivši vlasnik FK Bežanija Radoslav Trlajić, poznatiji kao Bata Trlaja, neposredno pred pucnjavu bio je u svom "BMW" i vozio se ka broju 118 u Ulici dr Ivana Ribara, ka stanu u kom je živeo. Dok je prilazio zgradi verovatno je primetio napadače, koji su ga čekali.
Dao je gas i autom pokušao da umakne smrti, bežeći ka drugom kraju naselja. Ubice su, međutim, zapucale. Bilo je 22.30 časova, 25. februara 2000. godine kad su zapraštali smrtonosni hici iz "kalašnjikova".
Goran Mijatović Mita, koji je nasledio Trlajića na čelu kluba, ubijen je ujutru 2. oktobra 2006. u Ulici Marka Čelebonovića na Bežanijskoj kosi. Kad je sa telohraniteljem Slavkom Novkovićem prišao svom automobilu na parkingu, eksplodirao je "audi" parkiran odmah pored. Obojica su stradala od detonacije i gelera. Kasnije je utvrđeno da je "audi" bio ukraden i imao lažne tablice.
Viši sud u Beogradu proglasio je krivim Slavišu Bilinca i Velemira Simića za njihovo ubistvo. Bilinac je ubijen godinu dana kasnije, a njegovo telo nađeno je nedavno zakopano na Trebeviću. U odsustvu je bio osuđen na 35 godina zatvora, dok je Simiću izrečena kazna od 30 godina robije.
Arkan izrešetan u "Interkontinentalu"
Željko Ražnatović Arkan, koji je poznat kao beogradski kriminalac svetskog glasa, osnivač Srpske dobrovoljačke garde i Stranke srpskog jedinstva, predsednik FK Obilić i suprug pevačice Svetlane Cece Ražnatović, likvidiran je 15. januara 2000. u hotelu "Interkontinental" zajedno sa svojim prijateljima Milenkom Mandićem i Draganom Garićem.
Foto: Printscreen
Arkan i njegov ubica Dobrosav Gavrić
Od aktera zločina u "Interkontinentalu" danas su živi jedino Dobrosav Gavrić Gavra, koji se godinama već nalazi u ekstradicionom pritvoru u Južnoafričkoj Republici, i Dragan Nikolić Gagi, dok je Milan Đuričić Miki ubijen, a Zoran Nikolić Pegla preminuo od side u zatvoru.
Vlasnik FK Železnik Jusuf Jusa Bulić likvidiran je hicima iz "kalašnjikova" 5. maja 1998., oko 18.50 sati, ispred kafića "22" u novobeogradskoj ulici Omladinskih brigada. U toj pucnjavi ubijeni su i njegov prijatelj Petar Vujičić, inače direktor FK Železnik, i telohranitelj Nenad Raščanin, vodnik prve klase vojne policije VJ. Tom prilikom, ranjeni su Jusin stariji brat Muka Bulić i gost kafića Dragoslav Perić. Napadači nikad nisu otkriveni.
Željko Simeunović (48), bivši pripadnik Jedinice za specijalne operacije (JSO), osuđen je pre tačno dve godine u ponovljenom postupku pred Višim sudom u Beogradu na 15 godina zatvora zbog ubistva Dalibora Mateovića (29), 6. februara 2004. godine u kafiću "Vizard" u Sremskoj ulici.
Dragan Aca Bulić, ili samo Aca Bulić, poslednjih meseci je u žiži javnosti zbog Ane Ćurčić, svoje prve ljubavi, koja je u rijaliti ''Zadruga 6'' ušla kako bi se suočila sa nevernim partnerom Zvezdanom Slavnićem.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Željko Simeunović (48), bivši pripadnik Jedinice za specijalne operacije (JSO), osuđen je pre tačno dve godine u ponovljenom postupku pred Višim sudom u Beogradu na 15 godina zatvora zbog ubistva Dalibora Mateovića (29), 6. februara 2004. godine u kafiću "Vizard" u Sremskoj ulici.
Tajkunski Danas, autošovinistička medijska trovačnica, ponovo je dokazala da će dati prostor svakom antisrpskom huškaču da napada Srbiju i pljuje srpske žrtve.
Ustaška besramnost nema granica! Hrvatski istoričar Ante Nazor bez trunke srama izgovorio monstruozne tvrdnje gde je optužio proterane Srbe da su sami organizovali sopstveno čišćenje i bežanje sa ognjišta, dok je krvavu akciju Oluja i odnos prema civilima licemerno nazvao korektnim!
Tajkunski Danas, autošovinistička medijska trovačnica, ponovo je dokazala da će dati prostor svakom antisrpskom huškaču da napada Srbiju i pljuje srpske žrtve.
Novinarka tajunskog lista Danas Jelka Jovanović i voditelj tajkunske televizije Nova S - demonstrirali su nezapamćen nivo očaja i licemerja, priznavši da od njihovih političkih maštarija nema ništa.
Između Srbije i SAD počela je potpuno nova era u međusobnim odnosima o čemu svedoči i post koji je američki predsednik Donald Tramp podelio na svojoj društvenoj mreži "Istina".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić se oglasio iz Republike Srpske, sa jezera Balkana kod Mrkonjić Grada - i poručio da su očuvanje mira i snažan ekonomski razvoj apsolutni prioriteti naše države.
Nakon 09:00 sati počela je sednica Štaba za vanredne situacije u zgradi Vlade Srbije, a sazvana je zbog visokih temperatura i situacija sa vodostajem reka u zemlji.
U blizini manastira Preobraženje u Čačku, sinoć se odigrala prava drama, kada je jedno dete ostalo zarobljeno na nepristupačnoj litici visokoj više od 15 metara! Monasi te svetinje odmah su se popeli do deteta.
Ministar turizma i omladine Husein Memić najavio je da će danas od 08.00 časova početi prijava za dodelu 30.000 turističkih vaučera u vrednosti od po 10.000 dinara, a prijave će se podnositi na šalterima korporativnih pošta širom Srbije.
Nivo Dunava je pao na novi istorijski minimum, a vodostaj kod nuklearne elektrane (NE) Pakš je ispod kritične granice, objavljeno je danas na sajtu mađarske Uprave za vode.
Usred migrantske krize, Huan Hesus Vivas, gradonačelnik i predsednik Seute u Španiji, izjavio je da je Maroko nepouzdan i da Španija mora da preduzme mere kako bi sprečila ponovni priliv migranata.
Isporuke američkog oružja Ukrajini početkom 2026. godine pale su gotovo pet puta u poređenju sa periodom mandata Džoa Bajdena, prema analizi Sputnjika, zasnovanoj na izveštaju Kongresu SAD.
Aleksandar Graf Lambsdorf, doskorašnji nemački ambasador u Moskvi, otkrio je za Bild šta se dešava u srcu ruske moći, više detalja o Vladimiru Putinu, atmosferi u prestonici Rusije i ratu u Ukrajini.
Glumac Dragiša Milojković, koga će publika zauvek pamtiti kao Milutina iz serije "Seljaci", biće sahranjen u utorak, 4. avgusta, na Gradskom groblju u Jagodini.
Netfliks se suočava sa tužbom od 105 miliona dolara nakon što je iz njihovih kancelarija u Los Anđelesu ukraden eksterni hard-disk sa još neobjavljenim ratnim trilerom "Fortitude", u kom glavnu ulogu tumači Nikolas Kejdž.
Holivudski veteran Robert Redford (88) ispričao je jednom prilikom kontroverzne detalje iz snimanja legendarnog filma "The Way We Were" (1973) u kojem je glumio zajedno sa Barbrom Strejsend (82).
Ulazak Meseca u znak Ovna 2. avgusta, prema astrološkim tumačenjima, donosi snažnu energiju za akciju, a pet horoskopskih znakova moglo bi da očekuje važne vesti, nove prilike i dugo priželjkivane preokrete.
Nagli skok u reku, jezero ili more tokom velikih vrućina može izazvati takozvani hladni šok, iznenadnu reakciju organizma koja povećava rizik od utapanja, čak i kada voda nije ledena.
Jedno skriveno podešavanje na Android i iPhone telefonima može poboljšati kvalitet zvuka, omogućiti preciznije podešavanje glasnoće i učiniti slušanje muzike znatno prijatnijim.
Mina Naumović supruga voditelja Ognjena Amidžića, otkrila je na Instagramu da su angažovali dadilju sa Filipina koja im pomaže u domaćinstvu i oko brige o ćerki Loli.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.