Malu Kaju očuh silovao u šumi! Danas je tačno 18 godina od jezivog zločina
Podeli vest
Mališa Jevtović (48) je pre 18 godina zverski do smrti silovao trogodišnju Katarinu Kaju Janković pred njenom majkom Anom Filipović (43) koja mu je čuvala stražu u Zvezdarskoj šumi.
Ubistvo se dogodilo, na današnji dan, 17. jula 2005. godine, a ovaj zločin i dalje ledi krv u žilama.
Mala Katarina Kaja Janković (3) danas bi imala 21 godinu da je monstrum Mališa Jevtović (49) pre18 godina nije do smrti silovao u Zvezdarskoj šumi u Beogradu, uz blagoslov njene majke Ane Filipović (42).
Darko Kulić (46) iz Zemuna ubijen je na današnji dan pre pet godina u predgrađu Johanezburga u Južnoj Africi.
17.07.2023
18:42
Mališino i Anino ime i dalje izaziva jezu i bes kada se pomenu u javnosti. U maju 2007. za svirepo ubistvo Jevtović je osuđen na tadašnju maksimalnu kaznu zatvora u trajanju od 40 godina, dok je Kajinina majka dobila 37 godina robije.
- Tokom istrage utvrđeno je da je Mališa u više navrata seksualno zlostavljao malu Kaju, uz saglasnost njene majke. Kobnog dana, u Zvezdarskoj šumi Jevtović je zverski pretukao i silovao nesrećnu devojčicu, dok je njena majka pušila cigarete i čuvala mu stražu - podseća izvor i dodaje:
- Dete je bilo prljavo, krvavo i povraćalo je, ali je Mališa odveo kući i ostavili su je da umre u najgorim mukama dok su oni mirno večerali. Nakon večere odveli su dete u bolnicu na Zvezdaru i naveli da je malena pala s kreveta i na taj način pokušali su da opravdali brojne povrede na njenom telu.
Tela supružnika Z. Ž. (73) i V. Ž. (71) pronađena su u njihovom porodičnom domu u Ulici Cara Dušana, Zemunu, a kako se sumnja nesrećni bračni par se verovatno dogovorio da na ovaj način sebi okončaju muke .
Voljenka Ilić, bivša učesnica rijaliti šou programa "Parovi", nedavno je pronađena mrtva u svom luksuznom domu u Dominikanskoj Republici, a sumnja se da je izvršila samoubistvo.
16.07.2023
23:44
Foto: informer.rs
Kako su mediji tada pisali, lekari su odmah po prijemu shvatili da je dete žrtva nasilja i da je zlostavljana, pa su o slučaju obavestili policiju koja ih ubrzo lišila slobode.
- Obdukcija je pokazala da je devojčica preminula od rascepa jetre i drugih unutrašnjih organa. U zapisniku je takođe, bilo navedeno da je Katarina duže vreme bila seksualno zlostavljana - navodi izvor.
Jevtović tužio državu, pa dobio 4.000 evra
Da sve bude još strašnije, monstrum Mališa Jevtović je iz zatvora tužio državu Srbiju jer su ga zatvorski čuvari navodno tukli u nekoliko navrata, pa je Evropski sud za ljudska prava u Strazburu u decembru 2019. godine naložio da mu se isplati 4.000 evra odštete "zbog pretrpljenih fizičkih i duševnih bolova".
On je tvrdio da su ga navodno zlostavljali stražari i komandiri dok je bio u pritvoru Centralnog zatvora u Beogradu, a posle i u Sedmom paviljonu požarevačke "Zabele". U pritužbama je tvrdio da su ga terali da im liže cipele, da laje, da jede izmet, pije urin, da su mu gurali pendrek u usta...
Sudija tadašnjeg Okružnog suda Siniša Sofrenović 9. maja 2007. osudio je Anu Filipović i Mališu Jevtovića, a uz potresne reči opisao je da je Mališa monstrum.
- Danas bi Kaja imala skoro pet godina, tačnije 59 meseci, još tačnije 1.783 dana. To nije doživela zahvaljujući postupcima ovih ljudi koji su pred nama, majci, koja je nije volela, i njenom ljubavniku, koji ju je mrzeo. Kako inače protumačiti više od 50 povreda na telu deteta, od kojih su povrede trbušnih organa dovele do smrtnog ishoda? Povrede po glavi, telu, rukama, nogama i genitalijama, nanetih rukom, nogom, prstima, čak i polnim organom - rekao je tada, između ostalog, sudija Sofrenović.
"Ljubavnici iz pakla", kako su nazvani tih godina u medijima, potom su upućeni na izdržavanje kazne. Mališa je najpre bio u "Zabeli", a zatim je prebačen u zatvor "Nova skela", dok je Ana u ženskom zatvoru u Požarevcu.
- Ona je radno angažovana u krojačkoj radionici, dok je Mališa, pre nekoliko godina prešao u islam - podseća izvor i dodaje:
- Jevtović je počeo da se izjašnjava kao musliman. Pustio je bradu i kosu i promenio je ime. Svakog dana se klanja Alahu u isto vreme. Tako je počeo da se izjašnjava nakon što je iz "Zabele" prebačen u "Novu Skelu" u Beogradu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mala Katarina Kaja Janković (3) danas bi imala 21 godinu da je monstrum Mališa Jevtović (49) pre18 godina nije do smrti silovao u Zvezdarskoj šumi u Beogradu, uz blagoslov njene majke Ane Filipović (42).
Ukrajinska delegacija stigla je u Majami na Floridi, gde će danas održati bilateralne razgovore sa predstavnicima Sjedinjenih Američkih Država, prenosi Ukrinform.
Profesor na Filozofskom fakultetu u Beogradu Čedomir Antić oštro je kritikovao blokadere, navodeći da se iza cele priče ne krije nikakav "autentičan revolucionarni pokret", već skup pojedinaca koji se kriju iza lažnim imena i bez jasne političke strukture.
Dečak Andrija Knežević iz Bajine Bašte, koji boluje od Mojamoja bolesti, javno je ismejan na blokaderskoj TV Nova S od strane voditelja samo zato što ga je posetio predsednik Aleksandar Vučić.
Pre 33 godine poginuo je Spomenko Gostić, najmlađi odlikovani borac Vojske Republike Srpske. Spomenko je poginuo 1993. godine i imao je samo 15 godina.
Ministar odbrane Bratislav Gašić izjavio je juče u Leskovcu, tokom obilaska Garnizonske ambulante u okviru inicijative da se taj objekat rekonstruiše, opremi i osposobi za sve vojne osiguranike tog kraja, da sistem mora biti pouzdan oslonac svakome ko je odabrao vojni poziv.
Hamdija Alukić, osumnjičeni ratni zločinac iz Bosne i Hercegovine (BiH), uhapšen je u Alabami, gde je decenijama živeo kao miran i dobar komšija, prodajući jaja lokalnom lancu supermarketa "Walmart-u", prenosi WALA-TV.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Patrijarh srpski Porfirije uputio je čestitku vernicima muslimanske veroispovesti povodom Ramazanskog bajrama, sa najiskrenijim željama da taj veliki praznik proslave u ljubavi, zdravlju i istinskoj radosti.
Licenca za NIS produžena je do 17. aprila, a prema rečima ekonomiste, odluka OFAC-a i aktuelna gasna strategija pokazuju da Srbija uspešno balansira između globalnih energetskih izazova i potreba svojih građana i privrede.
Jedan Iranac (34) uhapšen je nakon što je pokušavao da provali u pomorsku bazu Faslejn u Škotskoj, severozapadno od Glazgova, gde su stacionirane četiri britanske nuklearne podmornice.
Švajcarska je saopštila da neće izdavati dozvole kompanijama za izvoz oružja u Sjedinjene Američke Države (SAD) zbog tekućih napada na Iran, pozivajući se na svoju politiku neutralnosti.
Tema crnih odnosno velikih boginja (variola vera) tokom vladavine Katarine Velike predstavlja jedan od najfascinantnijih spojeva medicine, hrabrosti i političke propagande u 18. veku.
Neobična biznis ideja iz Velike Britanije podigla je veliku prašinu kada je Džordž Najtingejl iz Eksetera odlučio da napravi alkohol na potpuno nesvakidašnji način, koristeći garderobu zvezda za odrasle.
Ništa ne raduje psa više od boravka napolju i udisanja čistog vazduha. Izlazak u šetnju nije samo prilika da obavi nuždu, već i vreme kada troši energiju, upoznaje svet oko sebe i dodatno se povezuje sa vlasnikom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar