"Mislio sam da si zvezda, ali si galaksija!" Kosti K. koji je ubio deset osoba upućuju morbidne poruke!
Podeli vest
Dečak-ubica Kosta K. napunio je 14 godina, a dane pred rođendan proveo je, kako kažu izvori bliski Klinici za neuropsihijatriju za decu i omladinu gde ga veštače stručnjaci, razmišljajući jedino o poklonima koje želi da dobije.
Kosta K. (14), ubica iz Osnovne škole "Vladislav Ribnikar" koji je pre tri meseca u hodniku i kabinetu istorije ubio devet vršnjaka i radnika obezbeđenja, pre zločina je pretraživao na internetu "da li su Srbiji postoji doživotna kazna zatvora".
Kosta K. koji je 3. maja počinio masakr u OŠ "Vladislav Ribnikar" na Vračaru u Beogradu, gde je ubio devet učenika i čuvara škole u nedelju puni 14 godina, a na društvenim mrežama već danima dobija na stotine čestitki!
25.07.2023
06:40
Kosta K. se nalazi na psihijatriji
Podjednako je jezivo je što su društvene mreže i dalje bukvalno zatrpane čestitkama, pa čak i izjavama ljubavi maloletnom monstrumu povodom rođendana, iz celog sveta!
Kosta K. (14) koji je počinio masakr u osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" tokom ispitivanja u sklopu istrage protiv svog oca nije imao samopouzdanja kada je pucanje iz pištolja u pitanju, zaključak je nakon ispitivanja.
Vladimir K., otac dečaka - ubice Koste K., insistirao je kod instruktora za pucanje, da njegov sin nauči precizno i dobro da puca iz pištolja, nezvanično saznaje Informer.
19.07.2023
10:15
Među morbidnim porukama KostiK. su, između ostalog: "Volim te do Saturna i nazad", "Mislio si da si zvezda, ali si galaksija".
Od prvog dana u bolnici Kosta K. ne razmišlja koliko je bola naneo porodicama devetoro dece i čuvara škole "Vladislav Ribnikar" koje je svirepo ubio tokom masakra na Vračaru.
- Stvorio je svoju iluziju u kojoj je to za njega bila samo igrica sa pucnjavom i da je u njoj osvojio visoke rezultate, i tako stekao slavu. Stoga misli da će mu ti obožavaoci poslati gomilu poklona i pisama u kojima ga podržavaju. Jedino ga je brinulo je da li će mu doktori dati da primi te poklone. On je pokazao poseban nivo hladnokrvnosti i odsustva empatije - objašnjava izvor blizak ovom slučaju.
Foto: ATAIMAGES
Dečak monstrum je pobio devetoro učenika i čuvara škole
On dodaje da je šokantno to što se na društvenim mrežama pojavila grupa koja besramno veliča dečaka-ubicu, a u kojoj su korisnici odbrojavali dane do rođenđana ovog monstruoznog učenika sedmog razreda, 30. jula.
- Deset dana do rođendana, devet dana do rođendana, sedam dana do rođendana... Unapred srećan rođendan - objave su u bizarnoj grupi, a ispod svake od njih nižu se komentari. - Uglavnom komentarišu sa lažnih profila i stranci. Od Pariza do Iraka. Strašno je da neko zbija šale ovako, a još je strašnije što veličaju dečaka-ubicu. Nažalost, to su najverovatnije deca, koja ne shvataju ozbiljnost situacije u kojoj smo se svi našli - navodi izvor.
Kosta K. je 3. maja, pre nego što je napunio 14 godina, u OŠ "Vladislav Ribnikar" naoružan sa dva očeva pištolja pobio devet drugova i drugarica i čuvara škole. Hteo je, kako je rekao, da ih pobije više, ali je usput promenio plan. Zločin je pripremao mesec i po dana i sastavio je spisak za odstrel. Istraživao je i kad zakonski počinje krivična odgovornost i masakr je zato počinio pre 14. rođendana. Pred istražiteljima nije pokazao ni trunku kajanja.
Ne razmišljaju o posledicama
Kako je objasnila dečji psiholog Branka Tišma, mališani na ovakve događaje reaguju na različite načine.
- Sad to treba ispratiti da to ne postane jedan model ponašanja. O tome treba da razgovaraju porodica i škola iz koje je i dete, a i ostali. To je tema o kojoj treba da se razgovara, i o posledicama takvog ponašanja, kao i o tome ko je i šta nam jesu uzori. Ovo je uznemiravajuće i zbunjujuće. Deca često odreaguju nepromišljeno. Ovo je okidač, sada će svako na različite načine da iskaže svoje mišljenje, stav o tome što se dogodilo. Deca tog uzrasta često ne razmišljaju o posledicama - navela je Branka Tišma.
U mnogim slučajevima nepremirenog veličanja dečaka-ubice iz "Ribnikara" već su reagovali policija i tužilaštvo. Krivične prijave su od masakra 3. maja podnete protiv više od 80 maloletnika, starijih od 14 godina.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kosta K. (14), ubica iz Osnovne škole "Vladislav Ribnikar" koji je pre tri meseca u hodniku i kabinetu istorije ubio devet vršnjaka i radnika obezbeđenja, pre zločina je pretraživao na internetu "da li su Srbiji postoji doživotna kazna zatvora".
Kineski predsednik Si Đinping, prema procenama američke obaveštajne zajednice, pokazuje znake duboke i sve izraženije sumnjičavosti, što u Vašingtonu izaziva ozbiljnu zabrinutost zbog stabilnosti vrha kineskog vojnog i političkog sistema, piše Njujork tajms pozivajući se na više izvora upoznatih sa tim analizama.
U Hrvatskoj ne kriju opsesiju Srbijom, pa je i njihova tajna agentura usmerena da ovde vršlja i vrbuje saradnike u svim strukturama zarad ostvarivanja različitih ciljeva - sada je plan da Srbiju ometaju u tome da ima još jedan dotok nafte u državu.
Rektor Beogradskog univerziteta Vladan Đokić bio je razapet u tajkunskim medijima sve dok nije postalo očigledno da je upravo on ideolog obojene revolucije u Srbiji i vođa blokaderskog pokreta.
Narodni poslanik, lider Ekološkog ustanka i blokader Aleksandar Jovanović Ćuta je tokom nedavnog televizijskog gostovanja jasno stavio do znanja svima da se kaje zbog podrške blokaderima.
U Hrvatskoj ne kriju opsesiju Srbijom, pa je i njihova tajna agentura usmerena da ovde vršlja i vrbuje saradnike u svim strukturama zarad ostvarivanja različitih ciljeva - sada je plan da Srbiju ometaju u tome da ima još jedan dotok nafte u državu.
Plavi tim je u borbi za nominacije savladao Crveni sa 8:6 posle neizvesne borbe, dok je pre toga Lana Stanišić osvojila dodatni život. Epizodu je obeležio i Jovan Radulović Jodžir koji je imao nezgodan problem sa desnim okom.
Tokom jedne borbe voda je prsnulo u desno oko Jovana Radulovića Jodžira i nakratko mu poremetila vid. Zbog te situacije, on je prekinuo borbu koja je na fer predlog Jovana Ikića ponovljena.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
U većem delu zemlje danas će biti promenljivo oblačno, u košavskom području i na planinama i vetrovito, a posle podne i uveče u Bačkoj, Sremu i zapadnoj Srbiji ponegde sa kratkotrajnom kišom. Temperatura će se kretati od -3 do 14 stepeni.
Snažan sredozemni ciklon sinoć i noćas doneo je izražene vremenske neprilike širom Hrvatske i visok plimski talas koji je potopio delove obale u Dalmaciji.
Ministar spoljnih poslova Mađarske Peter Sijarto izjavio je tokom posete Tajlandu da je jasno ko će pobediti u ratu u Ukrajini i poručio da je potpuno nepotrebno da Evropska unija ''produžava ubijanje'' trošenjem milijardi evra za Ukrajinu.
Borislav Pekić, srpski pisac i politički disident, koji je zbog komunističkih vlasti robijao i živeo u egzilu po povratku u Srbiju krajem osamdesetih dočekan je od čitalaca i kulturne javnosti sa velikim poštovanjem.
Legendarna Meril Strip tumačiće lik čuvene kantautorke Džoni Mičel u biografskom filmu koji režira Kameron Krou, a vest je zvanično potvrdio muzički magnat Klajv Dejvis tokom žurke uoči dodele Gremija u Los Anđelesu.
Jedna kratka, naizgled bezazlena scena iz kultne serije "Simpsonovi" ponovo je zapalila društvene mreže i pokrenula lavinu teorija zavere sa Džefrijem Epstinom.
Gotovo svako domaćinstvo ima bar jednu čarapu bez para, a pitanje gde nestaju tokom pranja i dalje zbunjuje mnoge. Iako deluje kao mala misterija, razlozi su sasvim jednostavni i lako objašnjivi.
Ćerka pokojnog pevača Sinana Sakića, Đulkica Sakić, podelila je potresnu i iskrenu ispovest o višegodišnjoj borbi sa karcinomom, kroz koju je prolazila ne samo ona, već i njena porodica.
Pevačica Mina Kostić ispričala je kako je srodna duša sa svojim verenikom Manetom Ćuruvijom Kasperom i da između njih jedino može da stane Isus, jer kako kaže, sve što ima duguje Bogu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar