• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer

09.08.2023

14:28

Ojadili "Ideu" za više od 2 miliona dinara! Preuzimali robu koju nikada nisu platili, tužilaštvo traži da ih sud kazni po zakonu

informer

Vesti

Ojadili "Ideu" za više od 2 miliona dinara! Preuzimali robu koju nikada nisu platili, tužilaštvo traži da ih sud kazni po zakonu

Podeli vest

Treće osnovno tužilaštvo u Beogradu podnelo je sudu optužnicu protiv okrivljenog M.M.(35.) i okrivljene S.I. (56) zbog sumnje da su prevarili zaposlene u kompaniji "Idea" da im isporuče robu vrednu preko 2 miliona dinara koju nisu nikada platili.


Kako su objasnili u tužilaštvu M.M. i S.I. su tokom 2014. godine u Beogradu lažnim prikazivanjem i prikrivanjem činjenica doveli u u zabludu predstavnike preduzeća "Idea". Naime oni su tokom poslovne saradnje preuzeli robu, potpisali blanko solo menice sa meničnim ovlašćenjem i overili pečatom svog privrednog društva, predali menice oštećenom.

Kada su obavešteni da se prekida isporuka robe, jer ona nije plaćena, njih dvoje su lagali da su uplatili deo dugovanja u iznosu od 1,3 miliona dinara i priložili falsifikovane dokaze o uplati nakon čega im je odborena dalja isporuka robe.

Oni nisu izmirili dugovanja i tako su stekli protivpravnu imovinsku korist u iznosu od 2.326.333,40 dinara.

U vezi sa iznetim, tužilaštvo je predložilo sudu da okrivljene oglasi krivim i za navedeno krivično delo prevara izrekne kaznu u skladu sa zakonom.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Marić se oglasio o udarnoj temi: Poručio samo jedno
Politika

Marić se oglasio o udarnoj temi: Poručio samo jedno

Urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić bila je gost u emisiji "Dan na dan" na Prvoj televiziji, gde je govorila o skandaloznoj presudi koju je donela sudija blokaderka Tatjana Bezmarević Janjić iz Prvog osnovnog suda, po krivičnoj tužbi Zdenka Tomanović.

05.12.2025

14:08

Napravili obuke za volontere? Totalno ludilo blokadera: Skupljaju potpise za raspisivanje vanrednih izbora, a Vučić već najavio (FOTO)
Politika

Napravili obuke za volontere? Totalno ludilo blokadera: Skupljaju potpise za raspisivanje vanrednih izbora, a Vučić već najavio (FOTO)

Antisrpski mediji jedva su dočekali novu akciju u režiji blokadera zgubidana i to tik pred kraj godine, kada se ljudi spremaju za praznike i porodične aktivnosti. Međutim, da je ludilo u njihovim redovima sve veće, govori i činjenica da planiraju skupljanje potpisa za raspisivanje izbora, koje je predsednik Aleksandar Vučić već najavio.

05.12.2025

12:31

TV

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set