Usmrtio strica macolom i sekirom pa ga bacio u šaht! Sud predložio psihijatrijsko lečenje za bratanca ubicu
Podeli vest
Više javno tužilaštvo u Somboru podnelo je predlog da se Srđan Ilić (26) iz Srpskog Miletića, koji je osumnjičen da je sekirom i macolom usmrtio strica Branka Ilića (63), izrekne mera obaveznog psihijatrijskog lečenja u Specijalnoj zatvorskoj bolnici u Beogradu.
Prema rečima portparola Višeg suda u Somboru, Manela Operta Podunavca, u toj ustanovi može da ostane do završetka sudskog postupka:
Apelacioni sud u Novom Sadu produžio je pritvor S. I. (21) iz Srpskog Miletića kod Odžaka, koji se tereti da je sekirom usmrtio svog strica Branka Ilića (63) u januaru ove godine pa njegovo telo sakrio u šaht pored kuće u kojoj su zajedno živeli.
Apelacioni sud u Beogradu potvrdio je optužnicu protiv Stojana Ilića (38) zbog sumnje da je 10. aprila ove godine u naselju Ripanj na svirep način ubio 16-godišnju Nevenu Petrović, a potom pokušao da ubije njenu majku Sanju (34), ujaka Dejana (34), kao i baku Mirjanu (56).
18.08.2023
17:20
- Za osumnjičenog je predložen pritvor zbog bojazni da bi, ukoliko bi se našao na slobodi, mogao da ponovi krivično delo. To proizilazi iz nalaza i mišljenja veštaka Specijalne zatvorske bolnice. Takođe i zbog toga što je za to delo zaprećena kazna veća od 10 godina, da ga je počinio prema stricu sa kojim je živeo u istoj kući. Sve to ukazuje na izraženu posebnu drskost i bezobzirnost, što je dovelo do uznemirenja javnosti u Srpskom Miletiću, koje je malo mesto i gde se stanovnici međusobno poznaju.
Podsetimo, somborska policija uhapsila je Srđana 4. februara zbog sumnje da je još u januaru na svirep način ubio strica Branka, čiji je nestanak prijavljen 3. februara, a telo pronađeno tek 11 dana kasnije u šahtu pored kuće.
Posle jezivog otkrića, šokirani meštani su ispričali da ne pamte da se ikada dogodio tako svirep zločin.
Više tužilaštvo u Nišu predložilo je da se Vladimiru Vaciću (47), koji je 7. aprila ove godine sekirom ubio brata Bobana (52) u porodičnoj kući u Kunovičkoj ulici, izrekne mera obaveznog čuvanja i lečenja u psihijatrijskoj ustanovi, nakon što je veštačenjem utvrđeno da nije bio uračunljiv kada je počinio jezivi zločin.
"Prepoznao sam u jami svoje dete, sina Slobodana. Patolog mi je rekao da ima udarac u glavu. Uvo mu je bilo odsečeno, ispaljen metak u glavu, obe ruke su mu bile odsečene do lakata, odsečeni prsti na nogama…"
25.07.2023
15:59
- Telo nesrećnog Branka je pronađeno u šahtu, na međi izmedu komšijske kuće i kuće u kojoj je stanovao sa bratancem koji ga je usmrtio, a potom njegovo telo umotao i ubacio unutra. Ne mogu da poverujem da je digao ruku na strica, koji ga je prihvatio kao svoje dete nakon što su mu roditelji umrli. Dao mu je da stanuje na spratu kuće, a on je živeo u prizemlju - rekao je jedan od njih, nakon što je zločin otkriven.
Glumio zabrinutost i učestvovao u potrazi
Posebno je zastrašujuća činjenica da je, pošto je prijavljen Brankov nestanak, Srđan aktivno učestvovao u potrazi za njim:
- Govorio je da je izašao da prošeta i da ga od tada nije video. Nismo bili iznenađeni kada je uhapšen, jer je bio sklon alkoholu i drogama i u selu poznat po krađama. Za razliku od njega, Branko je pomagao svima. Ništa mu nije bilo teško, iako je bio bolešljiv.
Pokojni Ilić je bio nezaposlen i siromašan, pa njegovi sugrađani koristoljublje dbacuju kao motiv ovog stravičnog ubistva. Pretpostavljaju da se dogodilo tokom svađe, a ne iskljoučuju ni mogućnost da je u tom trenutku osumnjičeni bio pijan ili drogiran, a možda i jedno i drugo.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Apelacioni sud u Novom Sadu produžio je pritvor S. I. (21) iz Srpskog Miletića kod Odžaka, koji se tereti da je sekirom usmrtio svog strica Branka Ilića (63) u januaru ove godine pa njegovo telo sakrio u šaht pored kuće u kojoj su zajedno živeli.
Predsednik SAD Donald Tramp najavio je tešku odluku o Iranu. On je to saopštio okupljenima u Korpus Kristiju, u Teksasu, gde je promovisao energetsku agendu.
Predsednik Aleksandar Vučić ocenio je da predstojeći lokalni izbori spadaju među najteže do sada, navodeći da opozicija ima "strane instruktore" čak i u manjim opštinama, ali je poručio da će se njegova stranka boriti i najavio predstavljanje programa razvoja Srbije za period od 2030. do 2035. godine, sa fokusom na mir i demografsku obnovu zemlje.
Komentarišući izjave iz EU o Iranu i nuklearnom naoružanju predsednik Srbije Aleksandar Vučić pitao je na TV Informer "ko je taj Bog koji ima prava da govori ko šta sme da radi".
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da su „poljoprivrednici“ koji su blokirali narod izbačeni iz Mrčajevaca nakon što su, kako tvrdi, pravili haos i sukobljavali se sa meštanima, ističući da neće da prećuti navode o pretnjama njegovoj porodici i poručivši da „nije fasciniran njihovom snagom“.
U Specijalnoj emisiji Exatlona Radojica Lazić otkrio je kako je izgledao njegov prvi susret sa Jovanom Radulovićem Jodžirom, sa kojim danas ima izuzetno snažno prijateljstvo.
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Ministar spoljnih poslova Marko Đurić pozvao je jutros državljane Srbije u Iranu, koji se zateknu u zoni borbenih dejstava, da prate instrukcije javnih organa lokalnih vlasti, kao i da prate preporuku Ambasade Srbije kako bi osigurali svoju bezbednost.
Putnički saobraćaj na pruzi između Beograda i Budimpešte počeće najkasnije od 27. marta, najavio je ministar spoljnih poslova i trgovine Mađarske Peter Sijarto.
U selu Žitorađe kod Vladičinog Hana, postavljen je nesvakidašnji rekord, jer je krmača u jednom ovdašnjem domaćinstvu na svet donela 21 prase, što se u ovom kraju ne pamti.
Pripreme za Specijalizovanu izložbu Ekspo 2027, koja će se održati u Beogradu od 15. maja do 15. avgusta 2027. uveliko su u toku. Pored izgradnje Ekspo sela sa halama za izlagače, stambenog bloka i hotela, radi se i na brojnim atrakcijama.
Glumica Eva Ras kaže da je reditelj Dragoslav Lazić insistirao da se ljubi sa kolegom Draganom Zarićem na snimanju serije "Ljubav na seoski način" (1970).
U Muzeju Narodnog pozorišta u Beogradu svečano je otvorena izložba posvećena velikanu srpskog i jugoslovenskog glumišta, Petru Banićeviću, povodom 20 godina od njegove smrti.
Američka hip-hop zvezda Kardi Bi izazvala je pravu pometnju na društvenoj mreži TikTok nakon što je pokrenula uživo prenos dok je jela komadiće leda iz pune kofe.
Legendarni komičar Džim Keri šokirao je javnost svojim izgledom na 51. dodeli prestižnih francuskih filmskih priznanja u Parizu, gde se pojavio potpuno neprepoznatljiv.
Nova studija povezala je 27 bakterija i gljivica u ustima ljudi sa 3,5 puta većim rizikom od raka pankreasa, što je podsetnik svima da redovno peru zube i koriste zubni konac.
Venera, planeta ljubavi, ulazi u Ovna 6. marta, pa donosi dinamičniji period u emotivnom smislu. Strelčevi, Lavovi i Ovnovi mogu da dožive iznenadan preokret u ljubavi.
Voditelj Ivan Zeljković, poznatiji kao Zeka Milioner, uspeo je da smrša čak 50 kilograma, a sad je otkrio šta je bio "okidač" da sebe dovede u fazu gde ne može da hoda i dođe do 173 kilograma.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar