Brano Mićunović dao čitulju Giški! Ne zaboravlja druga ni 32 godine od njegove smrti
Podeli vest
Kontroverzni crnogorski biznismen Brano Mićunović dao je čitulju povodom trideset dve godine od smrti Đorđa Božovića Giške, osnivača i komadanta Srpske garde koji je na današnji dan 1991. godine poginuo na ratištu u Gospiću.
Mićunović je napisao da sledi Giškine puteve i da će to činiti sve dok se ponovo ne sretnu i zagrle.
Nikšićanin Branislav Brano Mićunović (67) jedna je od najkontroverznijih ličnosti u Crnoj Gori, a u žižu javnosti je opet dospeo kada je pre tri dana uhapšen. Dok je za jedne Mićunović "oličenje čojstva i poštenja", za druge je kriminalac koji rukovodi svim nelegalnim poslovima na Balkanu
Đorđe Mićunović (31), sin Brana Mićunovića i njegov bliski rođak Lazar Kostić (26) proglašeni su danas u Osnovnom sudu u Niksicu krivim zbog sprečavanja službenog lica u vršenju službene radnje
Osnovno državno tužilaštvo u Kotoru odbacilo je krivičnu prijavu protiv Nikšićanina Branislava Brana Mićunovića, zvanično je potvrđeno Danu
30.01.2021
08:16
- Vrijeme ne liječi, vrijeme svakim svojim danom ređa Tebe u meni - iznova. Svaki dan iznova. Ovozemaljskim putevima pratim i vjerno sledim Tvoje puteve, sve do dana kada ćemo se ponovo sresti i zagrliti kao najrođeniji - kao nekad - piše u čitulji koju je Mićunović objavio.
Giška je rođen 1955. godine u Peći, a sa porodcom je sve do 1964 godine živeo u Inđiji, nakon čega se sa majkom i sestrom preselio u Beograd.
Foto: informer/public
Drugovi iz mladosti
Već kao mlad dolazi u sukob sa zakonom a više puta je bio u zatvoru gde je vreme prekraćivao čitajući knjige, zbog čega je ubrzo pročitao sve knjige iz zatvorkse biblioteke. Završio je Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja Univerziteta u Beogradu, a planirao je da završi i teologiju, ali nije dobio dozvolu da iz zatvora polaže ispite. Govorio je šest stranih jezika.
Po dolasku na Voždovac upoznaje se sa Branislavom Matićem Belim, sa kojim postaje nerazdvojan prijatelj. Postaje član bokserskog kluba Radnički, gde ga je u borbama mogao pobediti samo Žorž Stanković. U jednoj uličnoj tuči izboden je nožem, a ranjavanje je preživeo zahvaljujući snažnoj konstituciji zbog čega je i dobio nadimak Giška. Družio se sa Borisom Petkovim i Rankom Rubežićem čime biva upleten u svet kriminala. Giška je to ovako opisao:
- Onima koji me optužuju da sam kriminalac kažem: u Beogradu sam se pročuo kao dosta dobar bokser, vredan u školi, a željan svega. Hoću da se i provedem, volim devojke, a para nema. Kako se snaći? Predloži ovaj ono, ajde sitno, ajde krupno, ajde pljačka... Krenuo sam iz neke želje za avanturizmom, za nekim glupiranjem, i toga se danas stidim. Ali ja to časno zovem pravim imenom.
Božović je 1991. osnovao formaciju Srpska garda zajedno sa Branislavom Matićem Belim. Srpska garda je učestvovala u borbama oko Gospića, a Božović je ubijen pod nerazjašnjenim okolnostima u okolini Gospića 15. septembra 1991. Mesec dana ranije u Beogradu u sačekuši je ubijen Branislav Matić Beli.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vođa blokaderske liste u Boru, Marko Andrejević zvani Muta, daje izjavu u policiji, jer kako saznajemo, pobegao je sa mesta tragedije na Filozofskom fakultetu gde je devojka tragično stradala 26. marta 2026. godine.
Nemanja R. (30) poginuo je u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, kako se sumnja, izleteo sa puta i udario u betonski krst, a policija upravo njega sumnjiči za ubistvo meštanina Uglješe T. (58).
U četvrtak, 9. aprila, dekan Danijel Sinani, koji je sve više aktivan u političkim redovima, zakazao je redovnu sednicu Nastavno-naučnog veća (NNV) Filozofskog fakulteta u Beogradu.
Katarina Jovanović, blokaderka sa dna kace i kvazioperska pevačica, koja je tokom nedavnog skupa zgubidana ispred Rektorata na samo nekoliko metara od mesta stradanja studentkinje Milice Živković na sav glas urlala pokliče protiv vlasti, pojavila se sinoć na protestu ispred zgrade tajkunske N1.
Savet za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost najoštrije osuđuje beskrupulozno i ogoljeno pozivanje na brutalno nasilje od strane Miodraga Majića, lažnog sudije i političkog komesara nasilnih odreda koji su pucali na ljude, dolazili na kućne pragove, koji su gađali ljude kamenicama i topovskim udarima i koji su rušili zgrade državnih institucija.
Odbijanje da se uvrsti predlog o uvođenju srpske trobojke kao narodne i državne zastave u dnevni red Skupštine Crne Gore vodi premijera Crne Gore Milojka Spajića u političku propast.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Preterana potreba za konzumiranjem velike količine tečnosti, pojačano mokrenje, izrazita glad i gubitak telesne mase, glavni su simptomi dijabetesa, bolesti od koje je umro nekadašnji trener Partizana Duško Vujošević.
Novi "super radari" koji pored brzine evidentiraju i druge saobraćajne prekršaje postavljeni su i na magistralnim putevima i ostalim "crnim tačkama" širom Srbije.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je danas u Bakuu sa predstavnicima Vlade Azerbejdžana i energetske kompanije SOCAR o realizaciji projekta izgradnje gasne elektrane kod Niša.
Divljanje cena sirovina posle zatvaranja Ormuskog moreuza donosi Rusiji milijarde dolara više nego što je sama planirala, dok Moskva koristi skok cena nafte, gasa i đubriva da dodatno ojača prihode od izvoza.
Američki predsednik Donald Tramp razmatra model „zajedničkog projekta" sa Iranom za kontrolu nad Ormuskim moreuzom i obezbeđivanje bezbednosti plovidbe, objavio je ABC njuz.
Iran priprema odgovor na izraelske udare na Liban, javile su iranske agencije Mehr i Fars, uz tvrdnju da Teheran završava pripreme za reakciju zbog, kako navode, kršenja režima prekida vatre od strane Izraela.
Predsednik SAD Donald Tramp najavio je uvođenje sekundarnih carina od 50 odsto za sve zemlje koje snabdevaju Iran vojnim naoružanjem, uz poruku da mera stupa na snagu odmah i da će se odnositi na svu robu koju te države izvoze u Sjedinjene Američke Države.
Gledaoci serije "Katarina Velika" na Informer TV imaju priliku da prate intrigantne poteze Stepana Ivanoviča Šeškovskog, čoveka koji iz senke čuva tron moćne carice.
Glumac Nikola Pejaković kaže da mu ne pada na pamet da vozi 20 sati do Grčke da bi išao na odmor i smatra da su letovanja i zimovanja nakaradno postavljena.
U jednoj veterinarskoj ambulanti u američkom Kentakiju zatvaranje ordinacije godinama prati neobična rutina potraga za mačkom koja uvek nestane baš kad je vreme za kraj smene.
Samsung je najavio da će aplikacija Samsung Messages prestati da funkcioniše u julu 2026. godine, pa korisnicima preporučuje prelazak na Google Messages.
Luna i Nina, ćerke densera Gagija Đoganija, priznale su da imaju problem u komunikaciji sa ocem, te da se sa njim dopisuju putem veštačke inteligencije, sa kojom se on svađa, jer ne kapira da priča sa robotom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar