Čovek visi na krovu! Drama u Veterniku
Građani Veternika prijavili su jutros oko 10.40 časova da na krovu jednog objekta visi osoba koja je bez svesti.
09.09.2023
11:03
Društvene mreže
Vesti
U njega je ispaljeno nekoliko metaka od kojih ga je smrtonosni hitac pogodio u glavu, a u obračunu ranjena je i devojka koja je bila u svom stanu. Roganović i ranjena devojka su odmah prevezeni u Klinički centar Vojvodine, ali je on ubrzo preminuo.
U sačekuši za navijača, u ulici Nova 101 kod broja 27, bili su Milivoje Vučković (27) i Jovan Perišić (28) koji je nosio fantomku. Vučković je nosio automat, a ovaj drugi revolver.
Prvo su se svađali sa Roganovićem, a potom je Perišić ispalio metak koji je ranio devojku koja je sedela u svojoj kući, jer je hitac prošao kroz njenu roletnu. Aleksandar je potom krenuo da beži, ali mu je Vučković pucao u glavu.
Foto: Društvene mreže
Milivoje je osuđen na 15 godina, a Perišiću se sudilo u odsustvu i dobio je 14 godina. Za njim je raspisana crvena poternica.
- Ne priznajem izvršenje krivičnog dela. Ja sam tada bio na Kosovu, odnosno u Kosovskoj Mitrovici od 15. septembra. Na Kosovo sam otputovao 14. septembra, jer me je sestra nazvala dok sam bio u Centru za socijalni rad, kome sam morao da se javljam, da mi kaže da me je tražila policija. Došao sam kući, spakovao se i odlučio da idem na Kosovo da se tamo malo smirim. Mislio sam da me policija traži zbog krivičnog dela koji sam počinio ispred kladionice - rekao je Vučković tada u svoju odbranu.
Bio je označen kao vođa navijača "Zvezde". Hapšen je u februaru 2015. godine kada je kod nađen ilegalni pištolj. Sa njim je tada privedeno još nekoliko muškaraca koji su bili poznati policiji.
Vodili su "rat na ulicama" Novog Sada zbog, kako se navodi, prevlasti na narko tržištu.
Roganovićevi najbliži saradnici bili su S. Z., J. P. i S. N. i njih četvorica 2015. godine imali su po 20 godina i više od 30 krivičnih dela na teretu.
Novosadski Apelacioni sud je oktobra 2017. godine doneli konačnu presudu Vučkoviću na 15 godina zbog ubistva i nošenja oružja, a Perišić je osuđen na 14 godina zbog nošenja oružja i pokušaja teškog ubistva.
- Radi se o mlađim punoletnim licima, pa im, bez obzira na kvalifikaciju dela, nije moguće izreći kaznu veću od 20 godina zatvora, a Vučkoviću smo odredili maksimalnih 15 godina - kazao je prilikom izricanja prvostepene presude sudija Borivoj Pap.
Foto: Tanjug
Sudija je naveo da su prilikom izricanja kazne Vučkoviću imali u vidu i izveštaj Centra za socijalni rad, koji im je je dostavio podatke o njegovim delima dok je imao status deteta, kada mu nije bilo moguće izricati kazne, kao i izveštaje da je nastavio da čini dela i posle tog perioda, u kojem je bio maloletnik.
- U kontinuitetu je činio krivična dela, a dosadašnje kazne nisu uticale na ponašanje i dale rezultate u izbegavanju vršenja krivičnih dela, pa je ovom prilikom osuđen na maksimalnu kaznu od 15 godina - dodao je sudija Pap.
On je objasnio da se dela koja se dvojici okrivljenih pripisuju dokazivana i transkriptima iz prisluškivanja, gde se vidi da je drugooptuženi pričao sa sestrom uz navođenje detalja kobnog događaja, ali i uz pomoć DNK nalaza tragova koji su nađeni na fantomki koju je koristio Perišić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ustaški pevač Marko Perković Tompson održao je koncert u zagrebačkoj areni i promovisao ustaški pokret.
27.12.2025
23:46
Takozvani blokaderski plenumi definitivno su stvar prošlosti!
27.12.2025
20:13
Iza naloga "Slomi sim karticu" stoji blokader Aleksandar Pantović iz Kraljeva, otkriva Informer.
27.12.2025
18:28
Studenti u blokadi Filozofskog fakulteta u Beogradu oduvali su Srđana Milivojevića, predsednika minorne Demokratske stranke.
27.12.2025
22:51
Političara i humanitarca Arno Gujona Informerova ekipa snimila je kako bez žurbe šeta centrom Beograda, a potom ulazi u kafanu, gde je, uz supu, razgovarao sa prijateljima.
27.12.2025
22:29
Srpsva pravoslavna crkva i njeni vernici sutra obeležavaju Materice - praznik majki, jedan od nekoliko koji predstoje Božiću.
27.12.2025
22:00
Naučnici su otkrili da uobičajeni prehrambeni emulgator menjaju crevni mikrobiom dece već u prvim nedeljama života!
27.12.2025
21:30
U ponudi polovnjaka do 950 evra, gde su kompromisi neizbežni, "folksvagen polo", "opel astra G" i "zastava fiat" nude najbolji odnos cene i kvaliteta.
27.12.2025
19:30
Srđan Nedeljković (1995) iz Kragujevca, nestao je 10. decembra, a poslednji put viđen je u Čačku.
27.12.2025
21:15
Britanska laburistička vlada premijera Kira Starmera potrošila je više od pola miliona funti poreskog novca na plaćene influensere na TikToku i drugim društvenim mrežama, s ciljem da poveća sopstvenu popularnost i promoviše vladinu politiku među mladima, objavio je „Gardijan“.
27.12.2025
22:40
Portparol Evropske unije za spoljne poslove Anuar el Anuni izjavio je danas da EU insistira na poštovanju suvereniteta Somalije, nakon što je Izrael zvanično priznao njen otcepljeni region Somalilend kao nezavisnu državu.
27.12.2025
22:15
Pilot ultralakog aviona koji je nosio reklamni baner poginuo je nakon što se letelica srušila u more kod plaže Kopakabana u Rio de Žaneiru, saopštile su lokalne vlasti.
27.12.2025
21:52
Najnoviji dokumenti Ministarstva pravde SAD otkrivaju hiljade kupovina Džefrija Epštajna na Amazonu između 2014. i 2019. godine, uključujući dečje školske uniforme, seksualne igračke, kostime sa simbolikom moći i pet primeraka romana „Lolita“ Vladimira Nabokova.
27.12.2025
21:30
U gruzijskoj prestonici Tbilisiju danas se održavaju novi antivladini protesti.
27.12.2025
21:00
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
27.12.2025
15:48
Glumica Mina Lazarević već neko vreme je u emotivnoj vezi sa glumcem Vladimirom Pošavcem Tušekom ali se malo zna da je on bio u braku sa njihovom koleginicom Jelenom Bosančić sa kojom ima sina.
27.12.2025
15:24
Dok su se prolaznici u Njujorku nadali fotografiji i kratkom susretu, glumac Harison Ford imao je sasvim drugačiji plan, da mirno pređe ulicu i nastavi svojim putem.
27.12.2025
14:06
Ponekad je dovoljan dobar film da te resetuje, pogura i natera da ponovo poveruješ u sebe. Ako ti treba inspiracija, energija ili samo mali podsetnik da je upornost jača od okolnosti, ovo su filmovi koje vredi pogledati.
27.12.2025
13:19
Nova godina se ne dočekuje u tišini, i isto važi za ono što nosite. Ovo je noć u kojoj garderoba govori pre vas, a mi vam donosimo ideje za tri stajlinga sa kojima nema greške.
27.12.2025
21:00
Mnogi imaju običaj da pre jela popiju čašicu ili dve rakije, bilo kod kuće ili u restoranu. Stručnjaci upozoravaju da ne poboljšava apetit, već ga kvari i uzrokuje neprijatan osećaj u stomaku.
27.12.2025
20:20
Ako volite čokoladne kolače koji se tope u ustima, Matilda torta je pravi izbor.
27.12.2025
19:40
Robot usisivači nude veliki komfor i štede vreme, ali uz čišćenje doma često prikupljaju i podatke o prostoru, navikama i rasporedu stanovanja. Kako postaju sve pametniji i povezaniji, korisnici se sve češće pitaju da li je praktičnost vredna potencijalnog rizika po privatnost.
27.12.2025
18:20
Pečenje ribe često je mala kućna drama. Miris se zadrži satima, ukus zna da bude suv, ali zzu na scenu stupa jabuka, sastojak koji deluje nebitno, a u praksi pravi ogromnu razliku.
27.12.2025
17:40
Večeras je u emisiji "Pinkove zvezde" došlo do rasprave između repera Desingerice i Bosanca, zbog čega je kompozitor u jednom momentu napustio svoje mesto.
27.12.2025
22:47
Rijaliti učesnik Anđelo Ranković priznao je da ga je živi blam pojeo zbog rasprave pred kamerama sa bivšom devojkom Anitom Stanojlović.
27.12.2025
20:49
Voditeljka Jovana Jeremić vrelim plesom najavila je specijalno iznenađenje koje priprema za gledaoce svoje emisije.
27.12.2025
20:10
Influenserka Luna Đogani oglasila se nakon užasa koji se danas desio na Novom Beogradu, inače opštini na kojoj i ona živi sa porodicom.
27.12.2025
19:41
Poslednji petak u 2025. godini obeležio je koncert "Kraljica juga 2" koji je Milica Pavlović, održala u dvorani "Čair" pred više od 6.000 ljudi.
27.12.2025
19:17
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar