Odloženo suđenje suspendovanom inspektoru SBPOK! Stolića optužili da je bio saradnik Velje Nevolje i za 500 evra odavao informacije
Podeli vest
Suđenje suspendovanom inspektoru SBPOK-a Božidaru Stoliću (37) po ukinutoj presudu kojom je bio osuđen na kaznu zatvora od dve godine, zbog optužbi da je zloupotrebom službenog položaja odavao informacije o istrazi koja se vodi protiv organizatora i dela pripadnika organizovane kriminalne grupe Veljka Belivuka i Marka Miljkovića trebalo je danas da počne iznova.
Ipak, početak je odložen za 5. decembar na molbu advokata Slobodana Steševića kojeg je drugooptuženeni Filip Golubović (27) zvanično angažovao jutros.
U akciji operativaca Uprava kriminalističke policije (UKP) i SBPOK uhapšeno sedam pripadnika organizovane kriminalne grupe koja je proizvodila drogu u Srbriji, Austriji i Bosni I Hercegovini.
10.10.2023
15:37
- Filip Golubović me je telefonskim putem angažovao juče, a danas mi je potpisao punomoćje te vas molim da odložimo ročište da bih se upoznao sa spisima, posebno sa ukazima Apelacionog suda - rekao je advokat Stešević.
Golubović je prvostepenom presudom bio osuđen na kaznu zatvora od godinu dana i dva meseca jer je prema optužbi TOK Stolića podstrekavao na zloupotrebu službenog položaja.
Inače , Golubović je do nedavno izdržavao zatvorsku kaznu za drugo krivično delo, pa je danas došao sa slobode. Na optuženičku klupu seo je nasmejan sa Stolićem koji je takođe bio dobro raspoložen.
Jedan grad u zapadnoj Srbiji u poslednje vreme se često spominje prilikom otkrivanja kriminalnih grupa, a u pitanju je Loznica.
02.10.2023
06:45
Foto: ata
Presuda u ovom slučaju je ukinuta početkom leta i predmet je vraćen na ponovno suđenje Specijalnom sudu, jer su ocenili da nije argumentovao obrazloženo korišćenje aplikacije "Skaj" (SKY).
- Nije dovoljno reći da je taj dokaz pribavljen putem međunarodne pravne pomoći - naveo je Apelacioni sud istakavši da je veće sudije Zorana Šešića jasno moralo da navede način na koji je pribavljena dokumentacija u Francuskoj, da je to učinjeno u skladu sa tamošnjim zakonom i da nije u suprotnosti sa načelima pravnog sistema u Srbiji i opšte prihvaćenim pravilima međunarodnog prava.
Ukinut je i oslobađajući deo presude Stoliću i Goluboviću za krivično delo udruživanje radi vršenja krivičnih dela, za šta im se suđenje takođe ponavlja.
Podsetimo, prema optužnom predlogu, na molbu Filipa Golubovića, Stolić je proverio 27. februara 2020. da li je i dalje na snazi Interepolova poternica Argentine za osuđenim pripadnikom grupe Darka Šarića, Borisom Labanom, pa mu je sutradan preneo da jeste.
Foto: Privatna arhiva
Goluboviću je inspektor prosleđivao i podatke o poternicama Srđana Jezdimira, Marinu Golubović i Jelicu Milošević.
Zauzvrat je, kako se sumnja dobijao 500 evra po informaciji, a za podatke iz istrage protiv Belivuka i ostalih, Stoliću je Golubović obećao isplatu od 5.000 evra.
Posle hapšenja Belivuka, Miljkovića i ostalih pripadnika te grupe 4. februara 2021. godine, Stolić je preko Golubovića dostavljao informacije o toku istrage protiv njih pripadnicima grupe koji nisu bili uhapšeni.
Sve tražene podatke, do kojih je dolazio putem zloupotrebe službenih ovlašćenja i uvida u Jedinstveni informacioni sistem MUP-a Srbije, davao je drugooptuženom Goluboviću od januara 2020. do 10. juna 2021. godine.
Prema iskazu Golubovića, on je inspektora upoznao dok je bio u pritvoru, 19. aprila 2019. godine, kada je Stolić od njega uzimao izjavu o nestanku Gorana Mihajlovića.
Nakon što je izašao iz pritvora, sreli su se u jednom kafiću i razmenili telefone.
Golubović je prema policijskoj dokumentaciji sve za šta se tereti Stolić priznao, ali je pred sudom kazao da je pod prisilom dao takav iskaz.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kako naša GOSI služba javlja, blokaderi-kapuljaši zajedno sa ekipom antisrpske "N1", odlučili su da posete Orašac i okolinu kako bi pričali sa narodоm. Ipak, realnost ih je brutalno demantovala.
Prof. dr Vojislav Šešelj, predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) otkrio je detalje o prošlosti izvestioca Evropskog parlamenta za Srbiju, osvedočenom ustaši Toninu Piculi.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je trn u oku blokaderima jer raskrinkava njihove laži i na duhovit način ih postavlja na mesto, najnovijom objavom im je zadao još jednu "šamarčinu" i dirnuo ih u bolnu ranu.
Javnost je ogorčena nakon što je na društvenim mrežama osvanuo snimak na kom se vidi kako se predstavnici Socijaldemokratske partije Srbije (SDPS) Rasima Ljajića i Stranka demokratske akcije (SDA) Sandžaka Sulejmana Ugljanina zajedno provode u Turskoj i pevaju da im je “Bosna majka junačka”!?!
Lažna ekološkinja i blokaderka Ljiljana Bralović, poznata po skandaloznim, uvredljivim izjavama na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića, prisustvovala je današnjem sramnom mini-skupu u Čačku, odakle je zapretila članovima i simpatizerima Srpske napredne stranke (SNS).
Snimak koji prikazuje svu bruku i sramotu u režiji blokadera zgubidana i tajkunske, antisrpske televizije N1 nije za ljude sa slabim želucem, budući da je svakom normalnom čoveku mučno da gleda naizgled ozbiljne ljude i ljude u "ozbiljnim" godinama kako se na najstrašniji način rugaju pevačici Ani Bekuti.
Večeras u 21 čas očekuje vas spektakl na Informer televiziji kada će biti emitovana druga epizoda "Druge strane Exatlona", koja prati takmičare iza kamera rijalitija!
Kapiten Plavih u Exatlonu Nemanja Radovanović istakao je da mu je izletela uvreda koju je uputio Neveni Petrović, ali i da ga je zabolelo što je neko iz Crvenog tima uputio uvredu njegovog saigračici.
Učesnica Exatlona Sanja Kalinović, kako sumnjaju ostali članovi Plavog tima, zaljubila se u muškarca iz Turske, zbog čega je počela da uči turski jezik.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra obeležavaju veliki hrišćanski praznik - Bogojavljenja, a mnogi ne znaju da se sutra govori "Bog se javi".
Nekoliko iranskih državnih televizijskih kanala koji se emituju preko satelita Badr hakovano je danas, tokom čega su u program puštani snimci protesta i pozivi prognanog Reze Pahlavija građanima da se pridruže demonstracijama.
Startap za korišćenje galaktičkih resursa GRU otvorio je internet stranicu za onlajn rezervacije smeštaja u hotelu na Mesecu, koji bi prve goste trebalo da primi tokom 2030-ih godina, prenose Ars Technica i Futurism.
Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski od 2021. godine menja ministre odbrane gotovo na svake dve godine, a uzrok nije neuspeh u sukobu sa Rusijom, već sistemska korupcija unutar ministarstva i upravljanje ogromnim stranim sredstvima.
Džejms Kameron, danas 71-godišnji reditelj poznat po hitovima poput "Terminatora" i "Avatara" frustrirano je reagovao na ponovljeno pitanje o kraju filma "Titanik".
Svi smo barem jednom razlišljali kako da operemo perjanu jaknu kod kuće, a da zadržati joj savršeni pufnasti oblik. Sada postoji trik koji je posato viralan.
Novinarka Mira Adanja Polak otvoreno je govorila o ličnim žrtvama koje je podnosila kako bi mogla da radi intervjue i reportaže koje su je profesionalno ispunjavale.
Bivša rijaliti učesnica Jovana Novakov Šmizla otkrila je da je u drugom stanju i da nosi devojčicu. Ipak, kako je istakla, više nije u emotivnoj vezi sa ocem deteta.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar