Njegovom hapšenju prethodila je saradnja nadležnih službi Sektora za borbu protiv kriminala Uprave policije Crne Gore i francuske policije
U Francuskoj je danas uhapšen Dragan Knežević (42) koji se potraživao na osnovu međunarodne poternice NCB Interpola Podgorica, prenose Vijesti.
Kako je saopšteno iz Uprave policije, u operativnim evidencijama registrovan je kao visoko-rangirani član jedne organizovane kriminalne grupe iz Crne Gore.
Knežević je navodno član kavačkog klana.
- Naime, D.K. se potražuje radi obezbeđenja prisustva u krivičnom postupku koji se protiv njega vodi pred Višim sudom u Podgorici, a na osnovu šest različitih naredbi toga Suda zbog krivičnih dela stvaranje kriminalne organizacije, krivičnih dela teško ubistvo i krivičnog dela neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga - piše u saopštenju policije.
Pojašnjeno je da je hapšenju D.K. prethodila saradnja nadležnih službi Sektora za borbu protiv kriminala Uprave policije Crne Gore i francuske policije.
- Uslediće saradnja nadležnih pravosudnih organa Crne Gore i Francuske u cilju ekstradicije navedenog lica - navodi se u saopštenju.
Uhvaćeni begunac je blizak saradnik Veljka Belivuka i Marka Miljkovića, a sa njima je optužen i za ubistva Mila Radulovića zvanog Kapetan i još dve osobe.
Veljku Belivuku i Marku Miljkoviću koji su uhapšeni u policijskoj akciji pod nazivom "Otimač" 4. februara 2021. godine, istražitelji su tokom prikupljanja dokaza dali kodna imena i to Vukodlak i Miljakovac.
Bivši advokat klana Veljka Belivuka, Dejan Lazarević, koji je nedavno pušten iz kućnog pritvora, juče i danas je prisustvovao suđenjima u svojstvu publike.
U Specijalnom sudu u Beogradu danas bi izvođenjem dokaza trebalo da bude nastavljeno suđenje organizovanoj kriminalnoj grupi Veljka Belivuka i Marka Miljkovića, čiji pripadnici se terete za sedam ubistava, trgovinu drogom, nezakonito držanje i nošenje oružja, otmice i silovanje.
U Specijalnom sudu u Beogradu danas bi ispitivanjem svedoka oštećenog trebalo da se nastavi suđenje organizovanoj kriminalnoj grupi Veljka Belivuka i Marka Miljkovića, čiji pripadnici se terete za sedam ubistava, trgovinu drogom, nezakonito držanje i nošenje oružja, otmice i silovanje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Veljku Belivuku i Marku Miljkoviću koji su uhapšeni u policijskoj akciji pod nazivom "Otimač" 4. februara 2021. godine, istražitelji su tokom prikupljanja dokaza dali kodna imena i to Vukodlak i Miljakovac.
Dok se "želu da bude nosilac" blokaderske liste Vladan Đokić baškario na Jadranskom moru, Milo Lompar, njegov glavni konkurent sa blokaderske liste "opipava" tokom leta alternative za sklapanje novih političkih saveza.
Vođa blokadera Predrag Lečić, koji se u javnosti povezuje sa blokaderskim aktivizmom u Kladovu, trenutno uživa na luksuznoj destinaciji u hotelu JAZ u Egiptu.
Tajkunska N1 i njeni dežurni analitičari i profesori, zajedno sa zagrebačkom političkim cirkusom, besramno su napali državni vrh Srbije i Republike Srpske, skandalozno tvrdeći da je obeležavanje stradanja srpskih žrtava u Mrkonjić Gradu navodno sramni kič!
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta izjavio je danas da je "pevač" poznat po promovisanju ustaštva, Marko Perković Tompson, na sinoćnjem koncertu u Šibeniku zajedno sa oko 30.000 Hrvata i ove godine slavio progon i ubijanje Srba u zločinačkoj akciji "Oluja"
Predsednik Vlade Srbije prof. dr Đuro Macut izjavio je danas da od 17. avgusta osigurana lica u Srbiji dobiće pravo na 18 novih lekova na recept o trošku države.
Na Tasosu je zabeležen incident koji je uznemirio turiste i meštane, nakon što je iz automobila sa balkanskim tablicama navodno izbačen zapaljeni opušak!
Toplotni talas koji je pogodio Srbiju doneo je ekstremne temperature zbog kojih lekari apeluju na dodatni oprez. Građani moraju da se pridržavaju osnovnih saveta, jer samo jedna greška može biti kobna.
Bivši visoki zvaničnici iz Velike Britanije, Francuske, Nemačke i Rusije održali su u julu sastanak u Beču kako bi razmotrili moguće uslove za mirovne pregovore o Ukrajini, prenose mediji, pozivajući se na izvore upoznate sa događajem.
Slovenačko-hrvatska Nuklearna elektrana Krško (NEK) postepeno će u noći između srede i četvrtka smanjiti proizvodnju električne energije zbog kritično niskog vodostaja i visokih temperatura reke Save, saopštila je danas uprava elektrane.
Logistički centar najvećeg ruskog onlajn trgovca Vajldberis zapalio se nakon ukrajinskog napada dronom u gradu Aleksinu u Tulskoj oblasti. Jedna osoba je povređena, saopštio je danas guverner Tule Dmitrij Miljajev na Telegramu.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Avgust je ključan mesec za negu hortenzija. Uz jedan jednostavan trik, ove biljke će lakše podneti letnje vrućine i ostati bujne i pune cvetova do kasne jeseni.
Iako se mnogi psi mogu prilagoditi različitim uslovima života, postoje rase kojima je potreban znatno veći prostor i mnogo više aktivnosti nego što stan može da im pruži.
U svetu upoznavanja stalno se pojavljuju novi trendovi, a jedan od onih koji je poslednjih nedelja bio u trendu na društvenim mrežama je takozvani trend 6-7.
Kompanija za razvoj veštačke inteligencije Open AI našla se na udaru kritika nakon što je organizovala svoj prvi promotivni događaj za influensere, održan u luksuznom odmaralištu u saveznoj državi Njujork.
Sutra od 20 časova na Jutjub kanalu "Informer portal" očekuje vas novo izdanje emisije "Demanti", u kojoj će jedna od najpoznatijih domaćih voditeljki otvoriti dušu iskrenije nego ikada do sada.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.