Nemanja Prica (33) pronađen je mrtav u kanalu u beogradskom naselju Kotež. Telo je bilo u džipu. Prevrnutom.
Pricu su znali svi kao Burdžu iz Borče. Za života je voleo Partizan i bio je blizak frakciji Veljka Belivuka.
Kasnija rekonstrukcija pokazala je da je džipom probio zaštitnu ogradu i sleteo s puta u kanal s vodom. Nesreća se dogodila 28. decembra prošle godine, oko 6.30 sati, u Ulici Partizanski blok.
- Sumnja se da je u blagoj krivini, navodno usled prebrze vožnje, neprilagođene tom delu puta, vozač izgubio kontrolu, udario u metalnu ogradu i sleteo u kanal s vodom. Inače, voda nije duboka, ali je jako prljava i puna smeća. Jezivo izgleda - objasnili su iz policije za medije naglašavajući da je vozio najmanje oko 150 kilometara na sat.
Dosije sa 16 kazni
Nemanja Prica je u prošlosti čak 16 puta sankcionisan za različite saobraćajne prekršaje.
Upravo zbog razvaljene zaštitne ograde prolaznici su primetili da nešto nije u redu pa su pozvali policiju i Hitnu pomoć. Na teren su ubrzo došla dva vozila vatrogasne jedinice sa Zvezdare i iz Borče sa 10 vatrogasaca. Telo mladića nađeno je u automobilu, a lekari Hitne pomoći mogli su samo da konstatuju smrt. Telo je poslato na obdukciju kako bi se utvrdilo da li se mladić udavio ili je preminuo od povreda zadobijenih u udesu.
Kola iz kanala su pomoću dizalice izvučena sat i po nakon nesreće, a pojedini očevici su ispričali da su, navodno, videli i devojku koja je bila u kolima s poginulim, a koja je uspela da izađe iz auta i pobegne.
Prica bio je poznat u Kotežu i Borči kao navijač Partizana, od njega su se na društvenim mrežama opraštali "grobari", ali i pripadnici navijačke grupe Principi, koju je predvodio Veljko Belivuk-Velja Nevolja.
Huliganski rat grafitima
Upravo je u Kotežu započeo sukob Vejka Belivuka - Velje Nevolje i Marka Miljkovića Mesara sa navijačem Zvezde Zdravkom Radojevićem, koji je okončao život u klanici u Ritopeku. Beogradsko naselje Kotež nekada je bilo rezervisano za crveno-bele navijače, ali je kasnije prešlo u ruke Principa. Preraslo je i u kraj iz kog se nakon hapšenja glavnih ljudi klana Velje Nevolje slala najglasnija podrška pritvorenim vođama. Ovaj deo Beograda je poznat i po ratu grafitima - prvo su Grobari prefarbali one od Delija, a onda im oni istom merom vratili.
Svi ga u kraju znaju po nadimku Burdža. Stalno je odlazio na utakmice Partizana, redovno je viđan na tribinama. Bio je u dobrim odnosima i s Belivukovim Principima. Nakon njihovog hapšenja povukao se u neku vrste ilegale.
- Hrabrost, osmeh i tvoja dobrota pamtiće se do kraja života. Brate naš, počivaj u miru. Ideš tamo gde su najveći! Lepo spavaj, lave! Tvoja Leva strana - pisali su u oproštajnim porukama.
Sudbina supružnika
Danas je kao uspomena na Pricu, u Borči centar 1, ostao samo veliki mural. Tu je i poruka:
- Prkosio je vodi, igrao se s vatrom, a žene su ga volele!
Mesto gde je poginuo navijač Partizan ima smrtonosni predznak. Na istom mestu, februara 2018. godine, poginuo je bračni par. Supružnici su se udavili na licu mesta, a olupina njihovog "pola" izvučena je dan nakon nesreće.
Vozač automobila, najverovatnije zbog neprilagođene brzine, nije stigao da pravovremeno reaguje, pa je, umesto da uđe u krivinu, završio u kanalu. Nesrećni par završio je u prevrnutom automobilu. U ledenoj vodi i mulju i po mraku nisu imali šanse da prežive.
Damir Ibrahimović je posle proslave dočeka Srpke Nove godine 2021. zario nož u srce svom prijatelju kojeg poznaje od vrtića, a zatim mu je pomagao na putu do Urgentnog centra
Filmska priča u Crnoj Gori koja se dogodila u septembru ove godine kada je otkriven tunel koji je vodio od iznajmljenog stana do depoa Višeg suda u Podgorici otvorila je mnoga pitanja.
Pripadnici policije i kavačkog klana praktično su napisali optužnicu protiv dela škaljarskog klana, lažno nudeći škaljarcima glave Veljka Belivuka i Marka Miljkovića preko njihovih saradnika u Upravi policije.
Specijalni sud u Beogradu zakazao je za 30. januar iduće godine izricanje presude optuženim pripadnicima organizovane kriminlane grupe koja se tereti za preprodaju droge na teritoriji Beograda, a dovodi se u vezu sa grupom Veljka Belivuka.
Specijalni sud u Beogradu zakazao je za 30. januar iduće godine izricanje presude optuženim pripadnicima organizovane kriminlane grupe koja se tereti za preprodaju droge na teritoriji Beograda, a dovodi se u vezu sa grupom Veljka Belivuka.
U Specijalnom sudu u Beogradu nastavlja se suđenje kriminalnoj grupi Veljka Belivuka i Marka Miljkovića, koja je optužena za sedam ubistava, otmice, trgovinu drogom i oružjem kao i silovanje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Damir Ibrahimović je posle proslave dočeka Srpke Nove godine 2021. zario nož u srce svom prijatelju kojeg poznaje od vrtića, a zatim mu je pomagao na putu do Urgentnog centra
Doktor Ognjen Gudelj, lekar koji je godinama lečio generala Ratka Mladića, ekskluzivno za Informer televiziju rekao je da je poslednja Mladićeva želja bila da se vrati kući.
Sekretar Saveta bezbednosti Ruske Federacije Sergej Šojgu izrazio je najdublje saučešće porodici i prijateljima nekadašnjeg komandanta Vojske Republike Srpske Ratka Mladića, uputivši istovremeno brutalnu kritiku na račun Međunarodnog tribunala u Hagu zbog nečovečnog tretmana kojem je general bio izložen!
Ministarka Aleksandra Sofronijević iznela je u Narodnoj skupštini najpreciznije podatke koji dokazuju istorijsku efikasnost države i stabilnu politike predsednika Vučića.
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek danas je boravio u selu Podunavci, u Raškom okrugu, gde je razgovarao sa meštanima o njihovim potrebama i o tome koliko su zadovoljni zdravstvenom zaštitom.
Predsednik Srbije je danas tokom obilaska naše zemlje, tačnije Mačvanskog okruga, posetio i Loznicu, gde ga je veliki broj meštana tog grada dočekao ovacijama i povicima "Aco, Srbine", a potom se odigrala scena koja je mnoge dirnula pravo u srce.
Učesnica prve sezone Exatlona Srbija najvećeg sportskog takmičenja, Sanja Kalinović, progovorila je o ulasku Mensura Ajdarpašića u drugu sezonu i otkrila šta misli o njegovim šansama na poligonima.
U minjaku i sportskom izdanju, Dušica Topić je saznala informaciju da Exatlon traje 3 meseca koja ju je očigledno zatekla, a njen izraz lica sve je rekao.
Mišićavi sportista i profesor fizičkog vaspitanja Mensur Ajdarpašić otkrio je šta publika može da očekuje od njega pred start druge sezone najvećeg sportskog rijalitija Exatlona Srbija.
Voditeljka Tijana Jović pokazala je zanosnu liniju i otkrila koje vežbe radi kako bi održala formu pred početak druge sezone "Exatlona", u kojoj će se pojaviti u ulozi voditeljke sportskog rijalitija.
Nakon što smo objavili vest da Mensur Ajdarpašić ulazi u "Exatlon", komentari ispod Informerove objave na Instagramu samo pršte, a oglasio se i Dejan Dragojević koji je pozdravio potez kolege iz drugog rijalitija!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će fabrika humanoidnih robota u Šapcu doneti nova radna mesta i doprineti razvoju domaće proizvodnje, navodeći da je cilj da se roboti proizvode u Srbiji i potom izvoze na strana tržišta.
Nakon vesti da se među stotinama turista nestalih u bujičnim poplavama u Nepalu nalazi i državljanka Srbije Enisa Leković, otkriveno je da je ona iz Novog Pazara.
Ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov izjavila je da su sve službe u stanju pripravnosti zbog najavljene košave koja preti da otvori nova žarišta u Deliblatskoj peščari.
Glumac Boris Isaković je 2020. godine bez srama i stida prihvatio ulogu Ratka Mladića u filmu "Quo vadis Aida?" ("Kuda ideš, Aida?") u kojem je naš general predstavljen kao negativac i zločinac.
Nakon vesti o smrti generala Ratka Mladića, u javnosti su ponovo oživele brojne reakcije, sećanja i ranije izjave poznatih ličnosti o njegovoj ulozi u ratnim dešavanjima devedesetih godina.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
Majkl Filips (38) iz Severne Karoline odlučio je da potraži medicinsko rešenje za problem sa malim penisom koji mu je, kako kaže, godinama otežavao svakodnevni život i intimne odnose.
Voditeljka Jovana Jeremić i njen partner, bokser Miloš Stojanović Tigar, objavili su zajedničke fotografije na kojima razmenjuju nežnosti i ne skrivaju emocije.
Starleta Stanija Dobrojević ponovo je dospela u centar pažnje nakon što je, kako se može videti na video-zapisu koji kruži društvenim mrežama, krišom snimljenatokom pauze emisije "Narod pita".
Pevačice koje su odlučile da svoje bivše partnere prijave i pravdu potraže pred nadležnim organima su, između ostalih, Ana Sević, Goca Tržan, Maja Nikolić i Emina Jahović.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.