Današnje suđenje u Višem sudu u Beogradu, koje se vodi protiv osumnjičenog dečaka Koste K. i njegovih roditelja, za masakr u OŠ "Vladislav Ribnikar" za danas je završeno, a nastavlja se sutra.
Rositelji tragično nastradale dece detaljno izneli svoje viđenje o situaciji tog dana, kao i tome šta se dešavalo nakon saznanja tragičnih vesti.
Nakon što su ponaosob pričali kroz šta su sve prošli tog 3. maja kada su ostali bez svoje dece, osvrnuli su se na maloletnog Kostu K. i njegove roditelje. Sve vreme tokom suđenja, oni su isticali da prvoosumnjičeni za masakr u školi nije bio žrtva vršnjačkog nasilja, te da je u tom odeljenju bio od početka školske godine.
Na pitanja sudije, da li imaju saznanja o čudnom ponašanju dečaka, izneli su ono što su čuli od druge dece, ali i dečakovo ponašanje tokom suđenja kada je prvi put ispitivan o zločinu koji je počinio.
- On je jednom od Andrije tražio neku melodiju za sestru, ali Andrija nije imao. To je bila jedina njihova prepiska, nisu ga ni spominjali, sem kada je došao u razred, budući da je novi učenik. Imali su običaj kako sam saznala da su neretko išli do obližnjeg parka da se druže, ali ništa nije bilo čudno - izjavila je Snežana Čikić i dodala:
- Na suđenju kada smo ga ispitivali, ja sam ga lično pitala da li zna, da li je svestan da mi je ubio dete? Rekao je da zna, ali ja kao psiholog nisam mogla da verujem da on nije imao nijednu facijalnu ekspresiju, kao ni njegova majka koja je sedela pored njega - objasnila je Snežana.
Foto: Tanjug/Jadranka Ilić
Zoran i Miljana Martinović, izjavili su da takođe nisu imali saznanja o Kosti, ali ih je jedan stvar zabrinula.
- On je bio neko ko je jako dobro obučen za pucanje, ja sam bio u voijsi i jako je teško kada pucate u statične mete, a on je pucao u pokretne, saznali smo i da je namerno kasnio u školu na taj prvi čas, kako bi bio sigiran da su svi tu. On je svestan šta je uradio, ali ne oseća kajanje. Od dece smo saznali, moje dete nije bilo na toj ekskurziji, da je sve vreme spavao obučen u fotelji, krevet je sedam dana bio netaknut. To je jako čudno, a neretko se dešavalo na rođendanima da stoji potpuno sam, na sredini prostora i potpuno je nezainteresovan i nedodirljiv. Zamislite samo ovo, on je dete koje je živelo u kući sa 2.500 metaka, i učen je da puca i to je baš lepo učen - ispričao je Zoran, nakon čega se nadovezala majka Miljana:
- Videla sam koć ćerke u telefonu neke zadatke koje joj je slao, on ima jako čudan rukopis i vidi se da nešto tu nije u redu, ja sam čak htela i razrednu da zovem. Na svim fotohgrafijama gde je on, on uvek ima isti izraz lica, ja ne znam kako su stvorili takvo dete, šta je uticalo na njega? Mislim da su tu roditelji zakazali, jer ako su deca primetila nešto čudno kod njega, onda su morali i oni, stariji su i iskusniji. Takođe, nije mi jasna tolika hladnokrvnost kod njega, i kod roditelja koji su jako loše postupili, umest da su barem na vrata pokucali da pitaju nešto, da kažu nešto....ali, oni nisu ni videli da dete ima pun ranac oružja, i Molotovljeve koktele, šta više da kažemo - istakli su roditelji.
Podsetimo, tužbu u ovom sporu za naknadu štete podnelo je ukupno 27 članova porodica žrtava masakra, a tuženi su maloletni ubica Kosta K. i njegovi majka i otac.
Reč je o parničnom postupku kojim se traži naknada nematerijalne štete za pretrpljene duševne bolove usled smrti bliskog lica, kao i na ime pretrpljenog straha.
Ovom tužbom je zatražena i novčana renta, odnosno, buduće davanje određenog iznosa novca od dana presuđenja pa dok za to traju uslovi.
Na današnjem suđenju Kosti K. i njegovim roditeljima Miljani i Vladimir kao i školi " Vladislav Ribnikar" u kojoj se desio zločin danas su svedočili roditelji tri žrtve masakra.
U Višem sudu u Beogradu danas bi trebalo da se svedočenjem oštećenih nastavi suđenje u parničnom postupku protiv porodice Kecmanović - majke, oca i dečaka, koji je 3. maja u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" ubio devet vršnjaka i čuvara i ranio još šest osoba.
Kosta K., koji je počinio jezivi masakr u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", gde je ubio devetoro svojih vršnjaka i radnika obezbeđenja, još uvek se nalazi na Klinici za neurologiju i psihijatriju za decu i omladinu.
Tragični događaj koji se odigrao 3. maja u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" na Vračaru i dalje šokira čitavu zajednicu, pogotovo što već u poslednje vreme najveću pažnju privlači ponašanje dečaka ubice koji je otvorio vatru na svoje drugare i čuvara ove obrazovne ustanove.
Monstrum iz Osnovne škole "Vladislav Ribnikar", Kosta Kecmanović (14) koji je 3. maja ove godine kao trinestogodišnjak, ubio devetoro đaka i školskog čuvara, i ranio pet đaka i nastavnicu istorije pokazivao je znake u verbalnoj i neverbalnoj komunikaciji na koje je trebalo reagovati, tvrde stručjaci.
Na rešenje Višeg suda u Beogradu o potvrđivanju optužnice protiv oca i majke dečaka koji je 3. maja u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" ubio devet vršnjaka i čuvara te škole, izjavljena je samo jedna žalba.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na današnjem suđenju Kosti K. i njegovim roditeljima Miljani i Vladimir kao i školi " Vladislav Ribnikar" u kojoj se desio zločin danas su svedočili roditelji tri žrtve masakra.
Gazimestan je i ovog Vidovdana okupio veliki broj Srba koji su došli da obeleže jedan od najvažnijih datuma u srpskoj istoriji, ali je čitav skup protekao uz pojačano prisustvo pripadnika takozvane kosovske policije i iživljavanje naoružane šiptarske bande nad srpskim stanovništvom.
Blokaderski skup koji se danas održava u Kraljevu pukao je brže nego što je počeo. Pred sam početak najavljenog skupa na ulici se okupio veoma mali broj ljudi.
Blokaderi su doživeli neviđenu sramotu u Kraljevu! Umesto masovnog okupljanja, dobili smo bežaniju u kafiće i debelu hladovinu, dok je na mrežama usledilo pljuvanje zbog neviđene sramote!
Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević pozvao je danas međunarodnu zajednicu da pod hitno reaguje na kontinuirano ugnjetavanje srpskog naroda od strane režima u Prištini, nakon što je na Gazimestanu, po završetku parastosa kosovskim junacima, privedeno najmanje 10 Srba.
Manastir Sveti Roman nalazi se u selu Đunis, nedaleko od Aleksinca, jedno je od najvažnijih svetilišta u Srbiji, a hodočasnici koji tamo odlaze veruju da se na tom mestu ispunjavaju želje.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će Srbija već krajem avgusta započeti prvu fazu proizvodnje humanoidnih robota, odnosno njihovo sklapanje, dok bi naredne faze podrazumevale razvoj takozvanih "data fabrika" i intenzivniju primenu veštačke inteligencije.
Snimci intime, golotinja i fetiši na internetu su roba koja ima široko tržište. Ovaj biznis je razrađen i kod nas, a, verovali ili ne, po dogovoru s "kupcem" može da se zaradi i golicanjem!
Jednog Srbina interesovalo je da li grčka policija toleriše kada dete tokom vožnje na zadnjem sedištu spava bez sigurnosnog pojasa, a umesto odgovora, od strane drugih roditelja stavljen je na stub srama.
Jemenski pokret Huti započeo je mobilizaciju velikih razmera kako bi se suprotstavio bilo kakvom kretanju vojnih snaga koje podržava Saudijska Arabija.
Sjedinjene Američke Države ostavile su hiljade tona opasnog otpada i milione litara radioaktivne vode na Grenlandu, preneo je lokalni list "Politiken".
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Jedna propuštena šetnja neće naškoditi psu, ali po ekstremnoj vrućini može imati kobne posledice. Potrebno je prilagoditi rutinu vremenskim uslovima i pokazati brigu za zdravlje ljubimca.
Pirinčana voda na prvi pogled deluje kao jednostavan kućni tretman, ali stručnjaci su objasnili da je prava nutritivna bomba koja čini čuda za rast kose.
Komšinica Selin iz Pariza otkrila je da Goran Bregović i njegova supruga Dženana žive u braku na daljinu, što nije iznenađujuće s obzirom na to da je muzičar stalno na putu.
Mnoge domaće javne ličnosti konzumirale su drogu i to priznale, dok neki ipak nisu uspeli da se izbave iz kandži ovog užasnog poroka što ih je koštalo života.
Pevač Boban Zdravković napravio je pometnju tokom jednog nastupa, a snimak koji kruži internetom pokazuje scenu kakva se retko viđa - publika ga je bukvalno opkolila, pa je u jednom trenutku jedva uspevao da se probije kroz masu.
Pevačica Edita Aradinović broji sitno do porođaja, a sada je pratiocima pokazala kako izgledaju njeni dani dok s nestrpljenjem čeka dolazak naslednice na svet.
Pobednica šeste sezone rijalitija "Zadruga" Aleksandra Nikolić već neko vreme potpuno je nestala sa društvenih mreža na kojima je ranije bila i te kako aktivna.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.