Ispovest bake Nizame Hećimović ledi krv u žilama: "Sedi na klupi sa vilicom koja joj visi, a on je pita..."
Podeli vest
Prošlo je šest meseci od brutalnog zločina u Gradačcu, kada je Nermin Sulejmanović (35) ubio nevenčanu suprugu Nizamu Hećimović (38) i Denisa i Džengiza Ondura, sina i oca koje je poznavao od ranije, i ranio tri osobe.
Majka Nizaminog oca Nusreta, smogla je snage da ekskluzivno ispriča detalje kobnog događaja, a i da se priseti poslednjeg susreta sa unukom i njenom ćerkom.
Apelacioni sud u Nišu pravnosnažno je osudio Gorana Džonića iz aleksinačkog sela Moravca na doživotnu robiju odlučujući po žalbi koju je na prvostepenu presudu kojom mu je izrečena istovetna kazna, izjavila njegova odbrana!
Porodica Aleksandra Pindovića danas je ostala bez krova nad glavom kada je u stanu ove petočlane porodice izbio požar.
14.01.2024
15:17
Neutešna baka, razgovor započinje kroz suze, i kaže da joj se svaki dan vraća na um snimak, koji je Sulejmanović emitovao na svom profilu.
- Videla sam taj dan da cela porodica izbezumljeno gleda neki snimak. Prišla sam i pitala šta gledaju, nisu mi dali da vidim i ja. Onda sam rekla "dajte mi da vidim" i ugledala nešto što ću pamtiti dok sam živa. Nizama moja sedela je na klupi, sa vilicom koja joj visi, a on monstrum je pita "što si me prijavila". Kratko mu je rekla morala sam, a onda joj je pucao u glavu - otpočinje bolnu ispovest za naš portal baka Nizame Hećimović.
Kako kaže, iako je u devetoj deceniji, pamti poslednji susret sa unukom, i tvrdi da je tad naslućivala je da nešto nije bilo u redu sa njom.
U ponedeljak, 11. decembra, navršila su se četiri meseca otkako je Nermin Sulejmanović zverski, uživo prenoseći na Instagramu, iz pištolja ubio svoju nevenčanu suprugu Nizamu Hećimović, pišu mediji u Bosni i Hercegovini!
13.12.2023
19:20
Foto: printscreen facebook
- Četiri, pet dana pre nego što će je ubiti došla je kod nas sa unukom. Bila je sva preplašena. Pitala sam je što si tako mršava, a ona mi je rekla da ne spava zbog deteta. Govorila je u strahu "moram ići". Stala je na vrata, uzela unuku u naručje i rekla "hajde moramo da idemo". Poljubila me je dva puta i otišla. Nisam ni slutila da će to biti naš poslednji susret - priseća se kroz suze Nizamina baka.
Kako nam priča, Nizama je bila ostvarena, imala svoju kuću i auto, a misli da je monstrum Nermin Sulejmanović, prisilo na brak.
- Ja sam je odhranila, ona je živela u našoj kući, ja u prizemlju ona na spratu. Bila je zaposlena. Radila je u konfekciji, bila kontrolor. Imala svoj auto. Ništa joj od njega nije trebalo. Kružile su priče da Nermin nije pričao sa roditeljima, da ih je tukao, ali niko to nije ozbiljno shvatao. I eto šta se desilo - kaže baka i dodaje:
- Nizamin otac, vratio se u Nemačku da radi. Ne može niko da se pomiri da je nema. Majka je skoro došla svesti, pila je lekove, primala injekcije, i ona je bolesna - priča starica drhtavim glasom, zastaje i kroz jecaje objašnjava.
- Nizamina kći je kod njene sestre, ona je dobila starateljstvo. Mala devojčica dobila je maminu penziju, uplaćuje joj se na račun. Prodaćemo Nizamin auto, i dva Nerminova, i sve staviti na taj račun - priča nam majka Nizaminog oca.
- Svi su znali da je bio loš, šta se desi Nizami da je morala da pođe za njega ne znam. On je bio zao čovek. Drogirao se, bio je glavni diler za Gradačac. A ovamo se pravio, da jede svoju hranu, da ne pije, ne puši, hteo je da ostavi sliku o sebi drukčiju u društvu - dodaje starica.
Naša sagovornica zaključuje, piše Alo, da je znala za problem došla bi po unuku, i zaštitila je.
Foto: Društvene mreže
- Da sam znala kako živi zaštitila bi je, nego nisam znala ništa do poslednjeg dana. Sve je bilo kasno. Sada, šest meseci od kad se sve to desilo, svi ćute, niko ništa ne govori - zaključuje za Alo! Nizamina baka.
Podsetimo, kobnog petka, 11. avgusta 2023. godine, Nermin Sulejmanović se u prepodnevnim časovima pojavio ispred kuće Nizamine tetke, u kojoj je bila privremeno pronašla utočište. Prema Zijadinim rečima Nermin je počeo da puca čim je prišao kući. Nizama se, kada je shvatila da je došao, sakrila u sobu Zijadinog sina Nedima i zaključala se.
Nermin je tada uzeo bebu i odneo je do automobila, a potom se vratio u kuću po Nizamu i počeo krvnički da je bije.
Nermin je Nizamu i dete potom odveo u jednu vikendicu u selu Sibovac nadomak Gradačca. Prema rečima vlasnika vikendice, Nermin nije imao ključ niti dozvolu da tamo ide. Ostaje nepoznanica zašto je baš tu kuću odabrao, ali spekuliše se da je razlog taj što je sklonjena od glavnog puta i okružena šumom.
Nizami je presudio na tremu kuće, dok je ubistvo prenosio uživo na Instagramu.
Snimak, koji je u međuvremenu uklonjen, u datom trenutku gledalo je više od 12.000 ljudi. Na njemu se mogla videti Nizama sa teškim povredama po licu i telu kako sedi na klupi na tremu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Apelacioni sud u Nišu pravnosnažno je osudio Gorana Džonića iz aleksinačkog sela Moravca na doživotnu robiju odlučujući po žalbi koju je na prvostepenu presudu kojom mu je izrečena istovetna kazna, izjavila njegova odbrana!
Povodom Ramazanskog bajrama, ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić uputio je iskrenu čestitku svim vernicima islamske veroispovesti, naglašavajući značaj zajedništva, mira i međusobnog poštovanja.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike Miloš Vučević najavio je gostujući na Pink televiziji da je u subotu, 21. marta, veliki skup Srpske napredne stranke u Areni na kom će biti predstavljena lista za predstojeće izbore.
U Hrvatskoj danima traje panika zbog srpskih raketa, a to još jednom pokazuje da je Srbija i naš predsednik Aleksandar Vučić trn u oku Hrvatima koji prate svaki njegov korak.
Ideolog blokadera, antisrbin sa dna kace i promoter nezavisne Vojvodine Goran Ješić osuo je paljbu po Demokratskoj stranci (DS) na čijem čelu je okoreli opozicionar Srđan Milivojević.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
U Srbiji će danas biti hladnije i oblačno, a najviša dnevna temperatura biće 14 stepeni, navodi se u prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda(RHMZ).
Ministarstvo finansija SAD izdalo je Naftnoj industriji Srbije novu posebnu licencu, kojom se omogućava nastavak operativnih aktivnosti do 17. aprila 2026. godine, rekli su danas iz NIS-a.
Mađarski premijer Viktor Orban dobio je novu pretnju smrću iz Ukrajine, ovaj put od jednog od influensera koji podržava ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog, objavio je portal "Mađar Nemzet".
Zvaničnici saudijske naftne kompanije predviđaju da bi cene nafte mogle da skoče iznad 180 dolara po barelu ako poremećaji zbog rata sa Iranom potraju do kraja aprila, piše Volstrit žurnal.
Gugl je odlučio da svoju opciju "Personal Intelligence" učini dostupnom svima bez naplate, pa sada uređaji mogu da povežu Gmail, dokumenta i kalendar i na osnovu toga nude prilagođene odgovore i pomoć u svakodnevnim obavezama.
Ako ste primetili da vas noge bole pri hodu, deluju hladno, bledo ili imaju sjajnu kožu, to možda nije samo umor već znak da krv ne cirkuliše kako treba.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar