Stravična eksplozija: Deca pronašla bombu pa je bacila na livadu! Za dlaku izbegnuta katastrofa!
Podeli vest
Grupa dece iz sela Suhi Do u opštini Tutin u petak uveče je na putu pronašla bombu, koju su zatim aktivirali bacajući je na obližnju livadu! Samo pukom srećom izbegnuta je tragedija.
Policijskom istragom utvrđeno da je reč o eksplozivnoj napravi, koja je bila postavljena ispod automobila nekog iz sela, ali je na sreću ispala pre nego što je eksplodirala!
Nenad Blagojević Bosanac (48) raznet je pre pet godina kod Pupinovog mosta u Zemunu razornim plastičnim eksplozivom C4, podmetnutim ispod sedišta njegovog "mercedesa".
Telo muškarca od 55 godina pronađeno je juče kasno popodne u dvorištu porodične kuće u Sajanu kod Kikinde. Prema nezvaničnim informacijama, koje su „Novosti“ dobile iz više pouzdanih izvora, reč je o samoubistvu, koje se dogodilo tako što se čovek razneo ručnom bombom.
28.02.2024
15:18
Meštani su posvedočili da su tog dana u blizini seoske džamije, u vreme teravije namaza, primetili nepoznatog muškarca u "pežou karavan" sive boje koji je, nakon kraćeg zadržavanja, napustio selo:
- Sumnjamo da je taj momak bombu postavio dok su vernici u džamiji klanjali. Kako je džamijski makadamski put, koji vodi prema glavnom seoskom putu u lošem stanju, bomba je spala sa automobila ispod kojeg je postavljena. Tu bombu su deca našla u petak i neko vreme se igrala sa njom. Nisu bila sigurna da li se radi o nekoj igrački ili o pravoj bombi, pa su je slikali. To je trajalo neko vreme, sve dok jedan od starijih dečaka nije bombu bacio na livadu, gde je ona eksplodirala. Eksplozija je bila toliko jaka, da se celo selo zatreslo.
Milan J. (31) iz Velikog Gradišta, koji je nastradao u stravičnoj eksploziji u stanu u Jagodini, kada je navodno nenamerno aktivirao bombu, imao je burnu prošlost, a poznanici njegove porodice kažu da su mu i prababa i pradeda, takođe, nastradali od posledice eksplozije.
Nastava u osnovnoj školi “Avdo Međedović” u Novom Pazaru prekinuta je nakon što je škola primila dojavu o postavljenoj bombi. Nakon što je dobijena informacija o potencijalnoj bombi, rukovodstvo škole da odmah evakuisala učenike, a obaveštena je i policija i Školksa uprava.
22.11.2023
18:26
Incident je izazvao ozbiljnu zabrinutost i strah među seljanima. Lokalna policija je intervenisala odmah nakon incidenta i obavila istragu na mestu događaja.
- Slučaj smo odmah prijavili policiji. Oni su došli, obavili uviđaj, slikali. Pokušavali sa kamera da utvrde i saznaju šta se desilo, ko je bombu podmetnuo i kome je bila postavljena, međutim do sada nije bilo rezultata. Zabrinutost i strah su zavladali među nama, svi pokušavaju da shvate motiv ovog gnusnog čina. Nikome nije jasno zašto bi neko podmetnuo bombu, posebno u zajednici koja se ponosi poštenim i časnim ljudima - dodaje jedan od žitelja ovog sela.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nenad Blagojević Bosanac (48) raznet je pre pet godina kod Pupinovog mosta u Zemunu razornim plastičnim eksplozivom C4, podmetnutim ispod sedišta njegovog "mercedesa".
Doček Nove godine na Gradskom trgu u Čačku, koji je trebalo da bude narodno veselje i trenutak opuštanja za više od hiljadu građana, propao je pod naletom pomračenih umova i blokadera koji su se okupili iz Čačka, Gornjeg Milanovca i Kraljeva.
Jedna od velikih laži blokadera je tvrdnja da je tokom protesta 15. marta 2025. godine na okupljene pušten zvuk iz "zvučnog topa", a te očigledne laži je prihvatio čak i Evropski parlament koji je zvučni top uključio u rezoluciju protiv Srbije. Takvo oružje je verovatno korišćeno u Venecueli kada je kidnapovan tamošnji predsednik Nikolas Maduro, a ovo su simptomi nakon njegove upotrebe.
Ana Bekuta, poznata srpska pevačica, sramno je napadnuta od strane blokadera, koji su je gađali grudvama u Čačku, na proslavi Srpske nove godine, a sada pozivaju na skandalozan napad i u Hrvatskoj.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sa ambasadorom Evropske unije u Srbiji Andreasom fon Bekeratom, u četvrtak, 15. januara 2026. godine.
Nemanja Starović, ministar za evropske integracije, reagovao je povodom napada na Anu Bekutu, kada su blokaderi nju i članove benda gađali grudvama dok su nastupali na bini u Čačku.
Voditeljka Kristina Vasić je u najvećem sportskom rijalitiju na svetu posetila Crveni tim i videla kulinarske sposobnosti Boška Marinkovića i Marka Milovanovića.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Prof. dr Milan Beslać istakao je za Informer TV, kako su pregovori o prodaji ruskog udela NIS-a u poodmakloj fazi, kao i da očekuje da će se uskoro znati ko kupuje akcije.
Opština Zemun, Hram Svetog oca Nikolaja i SVEBOR savez Beograda organizuju u ponedeljak, 19. januara, na Bogojavljenje, 29. plivanje za Časni krst, saopšteno je iz ove opštine.
Posetom Dečijoj bolnici u Novom Sadu, pripadnici Odreda Žandarmerije u Novom Sadu obradovali su najmlađe pacijente paketićima, toplim rečima, pažnjom i podrškom.
Sastanak najviših američkih i danskih zvaničnika o Grenlandu premešten je iz Bele kuće u Ajzenhauerovu zgradu, a početak razgovora obeležio je i manji bezbednosni incident sa novinarom, u senci pojačanih tenzija nakon oštrih izjava Donalda Trampa.
Američka vojna intervencija protiv Irana mogla bi uslediti u naredna 24 sata, dok SAD povlače deo osoblja iz baza na Bliskom istoku zbog rastućih tenzija, piše Rojters.
Američki predsednik Donald Tramp izazvao je diplomatski potres porukom da Danska treba odmah da se povuče sa Grenlanda, uz tvrdnje da samo SAD mogu da zaštite to strateški važno arktičko ostrvo.
U popularnom španskom klubu Fanatiko u Madridu za dlaku je izbegnuta tragedija poput one u švajcarskom skijalištu Kran Montana gde je u požaru u baru tokom novogodišnje noći stradalo 40, a povređeno 116 ljudi.
U američkoj seriji "Bibliotekari: Sledeće poglavlje" ("The Librarians: The Next Chapter") jedna od scena snimana je u Knez Mihailovoj ulici u centru Beograda.
Automobil marke "mercedes" koji je Dragomir Gidra Bojanić vozio u serijalu filmova "Lude godine" obožavala je cela Jugoslavija i važio je za pravi simbolni status.
Glumica Lidija Vukićević kaže da slavni scenarista Siniša Pavić nije voleo seriju "Bolji život" jer su mu govorili da su mu sve ostale serije ličile na to kultno ostvarenje.
Književnici Ljiljani Habjanović Đurović danas je svečano uručen orden Karađorđeve zvezde prvog stepena, koju joj je dodelio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar