Proširena istraga protiv pljačkaša bogatih! Ljubomir Romanov deo plena prodao u jednoj beogradskoj zlatari
Podeli vest
Tužilaštvo za organizovani kriminal proširilo je istragu protiv osumnjičenih Ljubomira Romanovu i Mirke Nikolić, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili produženo krivično delo pranje novca.
Osumnjičenima se stavlja na teret da su u periodu od februara do decembra 2022. godine prodali veću količinu ukradenih dukata Franc Jozef kao i šest zlatnih poluga iz Švajcarske jednoj zlatari u Beogradu.
Javno tužilaštvo za organizovani kriminal je danas donelo naredbu o proširenju istrage protiv Ljubomira Romanova, Laure Radosavljević i Kristijana Jovanovića, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili kriviča dela udruživanje radi vršenja krivičnih dela pranje novca i više krivičnih dela navođenje na overavanje neistinitog sadržaja.
Ljubomir Romanov, koji se ranije prezivao Radosavljević, bio je na listi najtraženijih evropsikih begunaca nakon što su njegovi saradnici 2019. obili kuće bogataša u Engleskoj
21.12.2023
09:51
Ljubomir Romanov i Robert Konovalov Radosavljević izvršili su seriju provala i pljački u Velikoj Britaniji i Švajcarskoj i prodajom dela plena u zlatari pribavili su 8,5 miliona dinara, odnosno oko 72 hiljade evra, koje su uložili u kupovinu stana u Beogradu, čime su pokušali da prikriju nezakonito stečenu imovinu.
Ljubomir Romanov, ranije Radosavljević, uhapšen je juče po nalogu Javnog tužilaštva za organizovani kriminal, a u saradni sa britanskim službama na čijoj se poternici nalazi od 2019. godine, a nakon "pljačke veka" kada je provaljeno u vilu Tamare Eklston odakle je uzeto 25 miliona funti u kešu i skupocenom nakitu.
Po nalogu Javnog tužilaštva za organizovani kriminal, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Službe za borbu protiv organizovanog kriminala UKP, u koordinaciji sa Metropolitenskom policijom i Nacionalnom kriminalističkom agencijom Velike Britanije, na teritoriji Beograda uhapsili su šest pripadnika organizovane kriminalne grupe zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivična dela udruživanje radi vršenja krivičnih dela i pranje novca.
20.12.2023
18:15
Deo plena pljačkaši prodali u jednoj beogradskoj zlatari
Osumnjičeni će danas biti saslušani u Tružilaštvu za organizovani kriminal na okolnosti naredbe o sporovođenju istrage.
Podsetimo, Ljubomir Radosavljević (Romanov), njegova žena i sin, ali i još jedna ženska osoba koja je u srodstvu sa tom porodicom, nalaze se među šestoro uhapšenih u akciji srpske policije, a po nalogu Tužilaštva za organizovani kriminal i britanskog pravosuđa zbog pranja para, a sumnja se da su oprali preko 26 miliona funti, koje su "zaradili" provalama i pljačkama kuća i stanova slavnih ličnosti!
Protiv osumnjičenog Radosavljevića se u Velikoj Britaniji vodi krivični postupak zbog postojanja sumnje da je opljačkao Frenka Lamparda, bivšeg engleskog reprezentativca, zatim pokojnog Višaija Šrivadanapraba, bivšeg vlasnika FK "Lester" i Tamaru Eklston i njenog supruga Džeja Rutlanda, ćerku Bernija Eklstona, bivšeg vlasnika Formule 1.
Inače Ljubomirov brat Robert Konovalov Radosavljević uhapšen je i osuđen u Švajcarskoj zbog više provala u kojem je ukrao ukupno oko 250.000 švajcarskih franaka.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Javno tužilaštvo za organizovani kriminal je danas donelo naredbu o proširenju istrage protiv Ljubomira Romanova, Laure Radosavljević i Kristijana Jovanovića, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili kriviča dela udruživanje radi vršenja krivičnih dela pranje novca i više krivičnih dela navođenje na overavanje neistinitog sadržaja.
Blokader i propali košarkaš Vladimir Štimac više od godinu dana preti uredniku Informera i medijima, a sada, kada je u Palati pravde u Beogradu sreo Dragana J. Vučićevića, pobegao je glavom bez obzira.
Smrt četvorogodišnje devojčice koja je umrla nakon operacije krajnika u Čačku potresla je Srbiju, a to, nažalost, blokaderi pokušavaju da pripišu aktuelnoj vlasti, poredeći smrt nesrećnog deteta sa smrću 16 stradalih u Novom Sadu, kada je pala nadstrešnica, sramno lažući da je dete operisao lekar - član SNS stranke.
Član Predsedništva Srpske liste Igor Simić poručio je danas da su Kurtijevi ''zakoni'', među kojima je i takozvani zakon o strancima, osmišljeni sa ciljem da proteraju 10.000 Srba sa Kosova i Metohije.
Odluka Zagorke Dolovac da dan pre saslušanja svog saradnika Branka Stamenkovića u Višem javnom tužilaštvu po krivičnoj prijavi ministra pravde Nenada Vujića oduzme ovaj predmet Višem javnom tužilaštvi i prebaci ga u JTOK kod svog saradnika Mladena Nenadića jasno govori da Dolovac veruje da za nju i njene saradnike srpski zakoni ne važe.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je danas svečanoj ceremoniji uručenja rešenja u okviru programa za podsticaj razvoja prerađivačkih kapaciteta u oblasti proizvodnje vina, piva i jakih alkoholnih pića.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je danas svečanoj ceremoniji uručenja rešenja u okviru programa za podsticaj razvoja prerađivačkih kapaciteta u oblasti proizvodnje vina, piva i jakih alkoholnih pića.
Takmičarke Plavog tima Sanja Kalinović i Anabela Zonai više ne mogu da sakriju međusobnu netrpeljivost, a Anabela tvrdi da je Kalinovićeva psihički maltretira.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Prve zadušnice u 2026. godini obeležavaju se 14. februara i nazivaju se Zimske ili Velike zadušnice. One se obeležavaju pred početak priprema za Vaskršnji post.
Generalni direktor Srbijagasa Dušan Bajatović rekao je da će ugovor o nabavci ruskog gasa, koji ističe krajem marta, verovatno biti produžen još šest meseci.
Čak 60 odsto dece bilo je žrtva vršnjačkog nasilja i to najčešće verbalnog, rezultati su poslednjeg istraživanja. Stručnjaci za Informer kažu da nismo ni svesni kakve psihološke posledice imaju deca koja trpe bilo kakvo nasilje.
Nemačka vlada planira da naruči borbene dronove u vrednosti od 536 miliona evra od lokalnih startap kompanija "Helsing" i "Stark Defence" i da ih pošalje u Litvaniju.
Ćerka republikanskog kandidata za guvernera Minesote ubijena je tokom vikenda. Zbog tragedije koja je zadesila porodicu, njen otac Džef Džonson je prekinuo kampanju.
Muškarac u kasnim sedamdesetim godinama, koji je 2024. godine zatvoren zbog silovanja i seksualnog zlostavljanja 89 maloletnika, tokom istrage je priznao i da je ubio svoju majku i tetku, saopštilo je tužilaštvo u Grenoblu.
Ćerka glumca Marka Gvera, koji je publiku osvojio kao Moca u seriji "Radio Mileva", odlučila je da krene tatinim stopama, a sin već pokazuje zavidan sportski duh, zbog čega ga otac s ponosom naziva svojim "malim zmajem".
Serija „Katarina Velika“ (Ekaterina) ima četiri sezone koje prate život ruske carice od dolaska na dvor do perioda kada postaje jedna od najmoćnijih vladarki Evrope.
Pevačica Bruk Džozefson objavila je da se razvodi od supruga, producenta serije "Kosti", Barija Džozefsona nakon što se njegovo ime pojavilo u Epstinovim fajlovima.
Berlinski međunarodni filmski festival Berlinale biće održan od 12. do 22. februara u Berlinale Palastu, a 76. izdanje festivala otvariće svetska premijera filma "No Good Men", nagrađivane avganistanske rediteljke Šarbane Sadat (Shahrbanou Sadat), saopšteno je na zvaničnom portalu festivala.
Ako postoji jedan komad garderobe koji je u poslednje dve godine tiho, ali sigurno preuzeo modne ulice i društvene mreže, to su široke pantalone visokog struka.
Svetski dan bezbednog interneta (Safer Internet Day) obeležava se svake godine u februaru sa ciljem promovisanja bezbednosti i odgovornog korišćenja interneta, posebno među mladima.
Harmonikaš Aleksandar Aca Sofronijević do fakulteta je delio sobu sa bakom, a porodica je u vreme najgore inflacije sav novac dala za prvu ratu njegove harmonike.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar