• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer

27.03.2024

14:44

Policajka izdavala dokumenta kriminalcima! Otkrivene teške "mućke" u PS Zemun

MUP Srbije

Vesti

Policajka izdavala dokumenta kriminalcima! Otkrivene teške "mućke" u PS Zemun

Podeli vest

Gordana P. (44), policijska službenica u PS Zemun, saslušana je danas u Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije Višeg tužilaštva zbog sumnje da je osobama iz kriminogene sredine omogućila dobijanje originalnih ličnih karti i pasoša na osnovu falsifikovane dokumentacije.


Osumnjičena je, kako je saopšteno, na saslušanju negirala krivicu i iznela svoju odbranu. Tužilaštvo je predložilo sudiji za prethodni postupak Višeg suda da Gordani P. odredi pritvor zbog opasnosti da će uticati na svedoke i da će ponoviti krivično delo u kratkom periodu.

"Ona se tereti da je u šest navrata zloupotrebila službeni položaj. Sumnja se da je od decembra 2022. do avgusta 2023. godine, dok je bila radno angažovana na poslovima prijema i obrade zahteva za izdavanje biometrijskih dokumenata, iskoristila ovlašćenja i mimo propisanih procedura pribavila za više osoba iz kriminogene sredine originalne biometrijske isprave sa lažnim podacima, koje su oni dalje koristili za neometano kretanje po Republici Srbiji i državama Evropske unije", navodi seu saopštenju.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set