Treba li uvesti smrtnu kaznu za Dankine ubice? U Srbiji je poslednja smrtna kazna izrečena upravo ubici devojčice!
Podeli vest
Tragičan slučaj Danke Ilić (2) vratio je u srpsku javnost debatu o uvođenju smrtne kazne, ali malo je poznat slučaj Ivane Salijević (6) čijem ubici je izrečena smrtna kazna 1988. godine, a izvršena ujutro 14. februara.
Prema članu 24 važećeg Ustava Republike Srbije iz 2006. godine: "Ljudski život je neprikosnoven. U Republici Srbiji nema smrtne kazne"
Detalje o ubistvu Danke Ilić (2) pratite uživo na televiziji Informer i saznajte sve informacije o daljoj istrazi tragično nastradale dvogodišnje devojčice koja se još uvek aktivno sprovodi u okolini Bora.
Ekipe novinara koji se nalaze u selu Zlot ističu kako se mogu čuti vapaji skrhanih meštana povodom jezivog ubistva malene Danke.
04.04.2024
16:39
Poljski državljanin Johan Drozdek streljan je zbog toga što je ubio, a zatim i silovao šestogodišnju Ivanu Salijević iz Karavukova kod Odžaka.
Presuda mu je izrečena 1988. godine i njegovo pogubljenje pred streljačkim vodom predstavlja poslednju smrtnu kaznu izrečenu na prostoru današnje Srbije.
U zoru 14. februara 1992. godine, u streljački vod postrojilo se se osam policajaca sa puškama u rukama.
Nakon jezive vesti da je Danka Ilić (2) ubijena, mnoge poznate ličnosti su se oglasile, a među njima i Marija Egelja.
04.04.2024
15:45
Ispred zida, sa druge strane njihovih cevi, pomalo odsutno, bez straha na licu i bez reči, gledao ih je Poljak Johan Drozdek.
Ubrzo je usledio rafal koji ga je pogodio i u trenutku usmrtio.
Policajci su spustili puške, a da niko od njih nije znao ko je ispalio prave metke, a ko ćorke.
Bila je to poslednja smrtna kazna sprovedena u Somboru, ali i u čitavoj Srbiji.
Foto: youtube/printscreen
Monstrum je proglašen uračunljivim
Ivana je oteta dok se igrala u dvorištu.
Posle hapšenja je utvrđeno da je Johan bio uračunljiv i da je i te kako znao kakvo zverstvo čini.
Obećao joj je čokoladicu, ako se provoza s njim.
Na osnovu tragova na velikoj cigli, nađenoj pored Ivaninog tela, utvrđeno je da je devojčicu koje se otimala i vrištala, najpre usmrtio, a zatim silovao.
Komšije iz Karavukova kod Sombora kasnije su ispričale da su videle Johana, kako na biciklu nekuda odvozi malu Ivanu.
O Johanu se pre ovog strašnog zločina znalo samo da je poreklom Poljak, da nema zanimanje i zaposlenje.
Devojčicu je ubio kako bi se osvetio njenom ocu, koji mu nije dao stari bicikl.
Nakon potere koja je trajala celu noć Johan se sam predao policiji, a tokom suđenja nije poricao da je ubio Ivanu.
Foto: V.J.
Dankine ubice će izbeći Johanovu sudbinu
Nakon što je policija saznala da su Srđan Janković iz sela Luka i Dejan Dragijević iz sela Zlot na brutalan način udarili službenim vozilom, a potom zadavili dvogodišnju Danku Ilić, ponovo je pokrenuta javna debata o statusu smrtne kazne u Republici Srbiji.
Navodno, Dragijević je uhapšen na svom radnom mestu, dok je Janković priveden u trenutku dok je bio kod kuće.
Janković se sumnjiči da je upravljao službenim vozilom JKP Vodovod u trenutku kada je, navodno, naleteo na dvogodišnju devojčicu na Banjskom putu, dok je Dragijević bio sa njim.
Počinitelji trenutno svaljuju krivicu jedan na drugog.
Podsećamo,devojčica Danka Ilić je bila živa nakon što su je dvojica radnika udarila automobilom, a onda je jedan od njih izašao iz kola i golim rukama udavio dete.
Ljude iz Srbije i celog regiona, koji su se danima molili za devojčicu Danku Ilić (2), slomila je vest da je maleno nevino detence ubijeno. Od tada, na profilu njene majke Ivane Ilić, ne prestaju da se nižu reči saosećanja i podrške.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Detalje o ubistvu Danke Ilić (2) pratite uživo na televiziji Informer i saznajte sve informacije o daljoj istrazi tragično nastradale dvogodišnje devojčice koja se još uvek aktivno sprovodi u okolini Bora.
Uglješa Mrdić, poslanik SNS i predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije, oglasio se povodom jutrošnjeg požara u Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti iz Švajcarske, gde učestvuje na Svetskom ekonomskom forumu, poručivši da sa optimizmom i verom u snagu Srbije ulazi u važne razgovore koji predstoje.
Blokaderi su juče pokušali da organizuju masovne skupove pozivajući građane, govorili „hajde da im pokažemo koliko nas je“. Međutim, kao što se i pretpostavilo, u Čačku i Šapcu okupila se tek manja grupa, čime je još jednom pokazano da nemaju podršku naroda.
Blokader Goran Kajfeš iz Novog Sada, optužen za napad na snimatelja Informera Petra Mladenovića nalazi se u kući blokaderskog prevoznika i lažova Milomira Jaćimovića, a redovno ga posećuje ideolog opozicije Miran Pogačar.
Milo Lompar, blokaderski profesor svestan je da gube i naredne izbore, a to je potrvdio prilikom jednog gostovanja na tajkunskim medijima u kom je udario na antisrpsku opoziciju.
Saopšteno je da će pobednici 11. epizode Exatlona pored vile dobiti i nagradu u vidu telefonskog poziva u trajanju od 50. minuta, što je rasplakalo Milicu Ohman kojoj nedostaju deca.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
MOL Grupa potpisala je obavezujući okvirni sporazum (Heads of Agreement) sa kompanijom "Gaspromnjeft" o kupovini 56,15 odsto udela u Naftnoj industriji Srbije (NIS).
Patrijarh srpski Porfirije služio je danas na praznik Bogojavljenje arhijerejsku liturgiju u hramu Svetog Save na Vračaru i istakao da obeležavamo dan kada se Bog javio, na dan krštenja Isusa Hrista.
Tokom Bogojavljenja, jednog od najznačajnijih hrišćanskih praznika, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova bili su, kao i svake godine, uz građane, vodeći računa o bezbednosti učesnika tradicionalne manifestacije Plivanje za Časni krst.
Advokati vlasnika bara Le Constelation, u kojem je na Novu godinu u požaru poginulo 40 osoba, a povređeno 116, demantovali su tvrdnje koje se pojavljuju u medijima.
Predsednik hrvatskog Sabora Gordan Jandroković danas je komentarisao odluku Evropske rukometne federacije (EHF) da zabrani Tompsonovu pesmu "Ako ne znaš što je bilo“ na Evropskom rukometnom prvenstvu, ističući da to neće promeniti stav hrvatskih navijača.
Grenlandske vlasti neće dozvoliti Džefu Landriju, specijalnom izaslaniku američkog predsednika Donalda Trampa za Grenland, da prisustvuje tradicionalnoj trci psećih zaprega na ostrvu, prenosi Politico.
Češki premijer Andrej Babiš izjavio je da razume bezbednosne argumente američkog predsednika Donalda Trampa u vezi sa Grenlandom i naglasio potrebu za postizanjem međunarodnog dogovora oko budućnosti ostrva.
Iako je prvobitni plan bio da legendarni glumac Žarko Laušević bude sahranjen u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju u Beogradu, njegova urna ipak nije položena u Srbiji, prenose domaći mediji.
Sahrana reditelja i učitelja glume Miroslava Mike Aleksića, koji je preminuo juče, biće održana u sredu 21. januara na Centralnom groblju u Beogradu u 13.30 sati.
Biljana Mašić, supruga preminulog Miroslava Mike Aleksića kaže da reditelj i profesor glume teško bolovao, da se borio do kraja iako se znalo da će ga bolest nadvladati.
Čuveni Mister Bin (Rouan Atkinson) i bivša porno zvezda Mia Kalifa su u vezi, makar po komentarima i statusima koji su preplavili internet i društvene mreže.
Reditelj i vlasnik škole glume Miroslav Mika Aleksić preminuo je sinoć u Beogradu, a njegova supruga Biljana Mašić, profesorka glume na Fakultetu dramskih umetnosti, bila je uz njega do samog kraja.
Iako na prvi pogled deluju gotovo isto, crveni i beli krompir razlikuju se po sastavu, ukusu i načinu pripreme, što može značajno da utiče na krajnji rezultat jela.
Aleksandar Kos, muškarac koji živi sa Čedomirom Jovanovićem, danas je priveden u Beogradu. Javnosti je odranije poznat, a svojevremeno je bio učesnik rijaliti programa.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar