• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer/D.K.

09.05.2024

14:35

Pre 3 godine je izgubila oca, sad se ona bori za život: Ispovest brata teško povređene devojčice na ringišpilu

Shutterstock/ Foto: LJ.S.

Vesti

Pre 3 godine je izgubila oca, sad se ona bori za život: Ispovest brata teško povređene devojčice na ringišpilu

Devojčica (12) koja je teško povređena u padu ringišpila u Kuršumliji i u životnoj opasnosti prevezena u UKS Niš, trenutno je u stabilnom stanju. Majka devojčice se nalazi u Kliničkom centru pored ćerke, a uzroci nesreće još uvek nisu utvrđeni.

Kako otkriva devojčicin brat za Informer.rs naredna dva do tri dana su ključna, a njeno stanje se prati pod budnim okom lekara u Nišu, istakao je i detalje kada je saznao za stravičnu situaciju.

- Moja sestra ima 12 godina, znam sve o jučerašnjem događaju. Otišla je sa drugaricama, one su gubile čas u školi, sišle su dole do ringišpila, desilo se to što se desilo. Ja sam bio na poslu, a drug mi je javio šta se desilo, izašao sam odmah sa posla i krenuo za Prokuplje -  počinje ispovest brat devojčice i anstavlja:

- Dok sam ja stigao do Prokuplja, javili su mi da su je odvezli za Niš, da je tamo prebačena. Ja sam potom otišao u Klinički. Bila je odmah prebačena na veštačku komu i respirator. Počeo je da joj otiče mozak, morali su odmah to da urade jer svesna ona ne bi mogla da pretrpi taj bol. Jutros je bila vizita, doktor je rekao da je u teškom stanju i da su naredna dva tri dana kritična. Daće Bog da izgura u dobrim je rukama. Prilkom pada, po mozgu se nešto raspršilo, ali ja sad ne znam stručno da se izrazim i kažem šta je - priča nam sa težinom u glasu.

 

Prati se svaka sitnica, ogorčen je na sve.

- Počitao sam da se direktor oglasio i da je prošao proveru, od toga nema ništa. Ja znam da su to starudije, deca se voze tu - rekao je Stefan Belošević, brat povređene devojčice.Ovu porodicu je zadesila strašna tragedija pre tri godine, kada im je otac preminuo.

Prilikom pada dela ringišpila na platou kod autobuske stanice u Kuršumliji povređeno je trinaestoro dece. Petoro je zbrinuto u Domu zdravlja u Kuršumliji, a sedmoro u prokupačkoj bolnici.

Dve osobe su uhapšene zbog osnova sumnje da su počinili krivično delo teško delo protiv opštebezbednosti.

Podsetimo, doktorka objašnjava i šta su lekari zatekli na licu mesta

Lekari su zatekli devojčicu bez svesti u lošem opštem stanju sa lošim vitalnim parametrima. Bez svesti joj je uključena terapija za takve situacije i upućena je u Prokuplje, gde je pregledana, a nakon toga je prebačena u Niš. Deca su bila u korpama, povređena sa lakšim i težim povredama. Metalna konstrukcija je pala, bio je jeziv prizor. Sve kolege su bile na nogama - zaključila je dr Biljana Petrović u emisiji "Uranak" na televiziji K1.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

Emisija koja pomera granice! Gledajte “Na merama” sutra od 20h!
Live TV

Emisija koja pomera granice! Gledajte “Na merama” sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…

05.06.2026

12:55

JOŠ TV VESTI

Društvo

Planeta

Zelenski nokautiran, ovo samo Zaharova može: Znate li šta je on?!
Planeta

Zelenski nokautiran, ovo samo Zaharova može: Znate li šta je on?!

Intenzivan napad ukrajinskih dronova na Sankt Peterburg u vreme održavanja Međunarodnog ekonomskog foruma je još jedna potvrda da imamo posla sa drskom nacističkom bandom oličenom u timu Vladimira Zelenskog, rekla je Marija Zaharova, portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova.

06.06.2026

15:47

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Premijera predstave "Luna Luna Park"
Kultura

Premijera predstave "Luna Luna Park"

Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.

04.06.2026

11:51

Magazin

Džet set