Ministar odbrane Bratislav Gašić obišao je danas Komandu Kopnene vojske u Nišu.
Obilasku je prisustvovao zamenik načelnika Generalštaba Vojske Srbije general-potpukovnik Želimir Glišović.
Komandant Kopnene vojske general-potpukovnik Milosav Simović predstavio je ministru odbrane organizacijsko-formacijsku strukturu i najvažnije zadatke tog vida Vojske Srbije.
Na današnjem sastanku sa najodgovornijim starešinama Komande Kopnene vojske, ministar Gašić razgovarao je o najvažnijim pitanjima od značaja za Kopnenu vojsku.
- Svi smo svedoci koliko je u prethodnom periodu Kopnena vojska jačala, opremala se savremenim sredstvima naoružanja i vojne opreme, ali i koliko su njeni pripadnici bili spremni da odgovore svim dodeljenim zadacima, kao i da pruže pomoć našim građanima kad god je to bilo potrebno. Opremanju i razvoju Kopnene vojske pridaje se poseban značaj, a taj trend biće nastavljen i u narednom periodu uz podršku državnog i vojnog rukovodstva, imajući u vidu da su savremeno naoružanje i dobro opremljen i osposobljen vojnik ključ uspeha svih armija u ovim izazovnim vremenima – istakao je ministar odbrane.
Kako je istakao ministar Gašić, na sastanku je bilo reči i o zadacima koje pripadnici Kopnene vojske odgovorno, profesionalno i uspešno izvršavaju godinama unazad duž administrativne linije sa Kosovom i Metohijom i u Kopnenoj zoni bezbednosti čuvajući mir i bezbednost svih naših građana te istakao da im za to odaje veliko priznanje.
Posle današnjeg sastanka u Komandi Kopnene vojske, ministar Gašić obišao je Spomen-sobu i prikaz dela naoružanja i vojne opreme Kopnene vojske.
Danijel Đukić (21) osuđen je u Okružnom sudu u Doboju na 13 godina zatvora jer je, u avgustu 2022. godine, mortus pijan izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj su poginuli braća Igor (26) i Nemanja Šumatić (28) iz Doboja, dok je povređeno pet osoba.
S. S. (31) skočila je sa četvrtog sprata solitera u centru Prokuplja, a kada su lekari stigli na lice mesta devojka je davala znake života, te je hitno prevezena u bolnicu.
U Višem sudu u Beogradu danas je za 10. jun odložen početak suđenja optuženima za pucnjavu u noćnom klubu "Stefan Braun" u centru Beograda, 15. marta 2022. godine, kada je teško ranjen radnik obezbeđenja kluba M.Č.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Danijel Đukić (21) osuđen je u Okružnom sudu u Doboju na 13 godina zatvora jer je, u avgustu 2022. godine, mortus pijan izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj su poginuli braća Igor (26) i Nemanja Šumatić (28) iz Doboja, dok je povređeno pet osoba.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas s predsednikom Vlade Češke Republike Andrejem Babišem, koji boravi u dvodnevnoj zvaničnoj poseti. Nakon sastanka usledile su izjave za medije.
Kazahstan i Kina potpisali su više od 70 komercijalnih dokumenata vrednih preko 15 milijardi dolara, čime Peking dodatno učvršćuje položaj u zemlji koju je Rusija vekovima smatrala prostorom svojih posebnih ekonomskih i političkih interesa.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić bez pardona je odgovorila evropskoj komesarki za proširenje Marti Kos, koja se strašno zabrinula zbog navodnih napada na predstavnike civilnih društava u Srbiji.
Šef poslaničke grupe SNS u Skupštini Srbije Milenko Jovanov nastavlja sa raskrinkavanjem tajkunske perjanice i najpoznatije srpske preletačice Marinike Tepić.
Potpredsednik Vlade Češke i ministar industrije i trgovine Karel Havliček poručio je danas da je Srbija iz perspektive Češke dobrodošla u EU i naglasio da će Srbija kao buduća članica EU biti njen važan igrač jer je zemlja koja ima jednu od najvažnijih uloga u regionu.
Alan Kožar i Damir Hadžić, pripadnici "škaljarskog" klana ubijeni su pre šest godina, 23. jula 2020. ispred luksuzne vile na Krfu, a Informer je došao u posed fotografija sa mesta ubistva.
Šapčanin Srboljub Vasiljković (36) uhapšen je u Podgorici gde je, kako sumnja lokalna policija, boravio s namerom da počini novo krivično delo. On je ilegalno ušao u Crnu Goru jer je prethodno pobegao iz zatvora u Šapcu, gde je dobio slobodan vikend.
Poslednjih godina Srbiju je potreslo više brutalnih ubistava u kojima su žrtve bile žene, a osumnjičeni ili osuđeni bili njihovi sadašnji ili bivši partneri. Iako je svaki slučaj imao svoje specifičnosti, zajednički imenitelj bili su narušeni emotivni odnosi, ljubomora, posesivnost i nemogućnost prihvatanja kraja veze.
Šapčanin Srboljub Vasiljković (36), koji u Srbiji izdržava kaznu zbog ubistva, uhapšen je u Podgorici nakon što je utvrđeno da je ilegalno prešao državnu granicu, a operativne informacije policije govore da je njegovim hapšenjem sprečeno izvršenje teškog krivičnog dela.
Sledeće zime, atmosferske i otpadne vode postaće glavni problem Kijeva i ostalih velikih gradova Ukrajine, pre svega zbog više nego izvesnih nestašice struje.
Državni sekretar SAD Marko Rubio i ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov sastali su se danas na margini Foruma ministara spoljnih poslova Udruženja zemalja jugoistočne Azije (ASEAN), koje je održano u Manili.
Glumica Eva Ras ponovo je zatalasala javnost i pokrenula lavinu reakcija na Fejsbuku, u kom je oštro napisala šta misli o nekadašnjoj državi Jugoslaviji.
Slavna nemacka manekenka i jedna od najpoželjnijih žena sveta, Hajdi Klum (53), ponovo je uspela da zapali društvene mreže i dovede atmosferu do usijanja.
Duga pauza u krevetu nije samo pitanje emotivnog statusa, nedostatak redovnog seksualnog života ostavlja duboke i neočekivano opasne posledice na vaše fizičko i psihičko zdravlje.
Influenserka i model Kajla Džejd već neko vreme privlači ogromnu pažnju javnosti, a mnogi je smatraju jednom od najlepših žena. Svojim oblinama je zapalila mreže.
Zaboravite na trenutni raspored, jer avgust donosi nagli preokret. Lav i Škorpija konačno seku dugotrajne blokade i donose odluke koje im menjaju život iz korena.
Ako nemate vremena za detaljno čišćenje, postoji jednostavan trik koji može da pomogne da frižider osvežite i uklonite neprijatne mirise za samo nekoliko minuta.
Starletu Slađu Lazić, poznatiju kao Slađu Poršelinu, stavili smo na ozbiljan test znanja, a njeni odgovori izazvali su pravu buru na društvenim mrežama.
Voditeljka Suzana Mančić bila je prinuđena da se obrati Odeljenju za visoko-tehnološki kriminal zbog uznemirujućih poruka koje je dobijala putem društvenih mreža.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.