Odloženo suđenje Dijani Hrkalović: Advokat izostao zbog službenih obaveza
Podeli vest
Suđenje bivšoj državnoj sekretarki MUP-a Dijani Hrkalović, optuženoj da je iskorišćavanjem službenog položaja kočila istrage i procesuiranje kriminalaca, odloženo je danas u Specijalnom sudu u Beogradu za 5. jul zbog izostanka njenog branioca Vladimira Đukanovića koji je opravdao svoj izostanak službenim obavezama.
Na optuženičkoj klupi su, pored Hrkalovićke, još dvojica bivših policajaca, Milorad Šušnjić i Dejan Milenković.
Slobodan Drmanac, funkcioner novosadske policije, otkrio je danas pred Specijalnim sudom u Beogradu da je operativnim radom došao do saznanja da je kriminalac iz BiH Darko Elez imao tetra uređaj koji inače koriste isključivo policijski službenici za komunikaciju tokom akcija!
Suđenje bivšoj državnoj sekretarki u MUP-u Dijani Hrkalović zbog optužbi da je iskorišćavanjem svog položaja kočila istrage i procesuiranje kriminalaca, danas je nastavljeno saslušanjem svedoka, koji ima i status oštećenog, Želimira Kreštalice.
13.09.2023
12:45
Za sledeće ročište zakazano je preslušavanje audio snimka, dobijenog operativnom obradom "Mangusta", odnosno prisluškivanog razgovora između pokojnih Dragoslava Miloradovića i advokata Miše Ognjanovića u kojem se pominje bivša državna sekretarka MUP-a.
Hrkalović je ranije negirala da poznaje vođu kriminalne grupe Veljka Belivuka te da mu je pomogla tako što je opstruirala istragu u vezi sa ubistvom Vlastimira Miloševića za koje je kasnije pravosnažno oslobođen.
Takođe, da je naložila tadašnjem načelniku novosadske policije Miloradu Šušnjiću da kriminalca Darka Eleza stavi pod operativnu odbradu kako bi ga zaštitila od praćenja drugih policijskih uprava. Krivicu su negirala i ostala dvojica optuženih.
Bivša državna sekretarka u MUP Srbije Dijana Hrkalović progovorila je o Veljku Belivuku poznatijem kao Velja Nevolja, optuženom da je na čelu zloglasnog klana kome se na teret stavljaju brojna ubistva, mučenja, dilovanje droge i druga zlodela.
Advokatska komora Beograda (AKB) saopštila je, povodom pete godišnjice od ubistva advokata Dragoslava Miše Ognjanovića, da Radna grupa za praćenje napada na advokate očigledno ništa ne radi, jer do danas nisu dostavili nikakav izveštaj.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Slobodan Drmanac, funkcioner novosadske policije, otkrio je danas pred Specijalnim sudom u Beogradu da je operativnim radom došao do saznanja da je kriminalac iz BiH Darko Elez imao tetra uređaj koji inače koriste isključivo policijski službenici za komunikaciju tokom akcija!
Promenu strategije nacionalne bezbednosti administracije američkog predsednika Donalda Trampa, koja više ne naziva Rusiju "direktnom pretnjom" i čak poziva na saradnju sa Moskvom u oblasti strateške stabilnosti, Kremlj smatra pozitivnim korakom, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Ispovest Marije Radivojević, majke dečaka Vuka (13) kog je grupa vršnjaka zlostavljala na ulici uz povike da je "ćaci", šokirala je i rasplakala Srbiju.
Milivoj Bešlin, blokader koji tvrdi da su Srbi genocidni, prestavio je Vojvodinu kao nezavisnu državu, a potom predsednika Srbije Alekdandra Vučića uporedio sa Adolfom Hitlerom.
Tajkun Dragan Đilas, politička luzer, posle tačno sedam dana od izbornog debakla na lokalnim izborima u Mionici na kojima je njegova SSP osvojila 1,4 odsto, konačno se oglasio o ovom temi.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
U susret novogodišnjim i božićnim praznicima većina Srba uveliko planira svoje zimovanje, a sudeći po popunjenim kapacitetima u našoj državi, čini se da najpre biraju domaće planine.
U Srbiji danas oblačno i hladno, mestimično sa kišom, na visokim planinama kratkotrajno i sa slabim snegom, i s najnižom temperaturom od tri do šest, a najvišom od sedam do 10 stepeni.
Glavnokomandujući ukrajinske vojske, general Oleksandr Sirski, poručio je za Skaj njuz da je predaja ukrajinske teritorije neprihvatljiva i da se Ukrajina upravo zato bori.
Kineski vojni avioni su u subotu usmerili radar na borbene avione japanskih Snaga za samoodbranu (SDF) jugoistočno od glavnog ostrva Okinave, izjavio je danas japanski ministar odbrane Šindžiro Koizumi.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Nikolina Kovačević, koja je pre tranzicije bila poznata kao Njegoš, otvoreno govori o tome koliko je pogađaju negativni komentari upućeni trans osobama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar