Suđenje bivšoj državnoj sekretarki MUP-a Dijani Hrkalović, optuženoj da je iskorišćavanjem službenog položaja kočila istrage i procesuiranje kriminalaca, odloženo je danas u Specijalnom sudu u Beogradu za 5. jul zbog izostanka njenog branioca Vladimira Đukanovića koji je opravdao svoj izostanak službenim obavezama.
Na optuženičkoj klupi su, pored Hrkalovićke, još dvojica bivših policajaca, Milorad Šušnjić i Dejan Milenković.
Za sledeće ročište zakazano je preslušavanje audio snimka, dobijenog operativnom obradom "Mangusta", odnosno prisluškivanog razgovora između pokojnih Dragoslava Miloradovića i advokata Miše Ognjanovića u kojem se pominje bivša državna sekretarka MUP-a.
Hrkalović je ranije negirala da poznaje vođu kriminalne grupe Veljka Belivuka te da mu je pomogla tako što je opstruirala istragu u vezi sa ubistvom Vlastimira Miloševića za koje je kasnije pravosnažno oslobođen.
Takođe, da je naložila tadašnjem načelniku novosadske policije Miloradu Šušnjiću da kriminalca Darka Eleza stavi pod operativnu odbradu kako bi ga zaštitila od praćenja drugih policijskih uprava. Krivicu su negirala i ostala dvojica optuženih.
Slobodan Drmanac, funkcioner novosadske policije, otkrio je danas pred Specijalnim sudom u Beogradu da je operativnim radom došao do saznanja da je kriminalac iz BiH Darko Elez imao tetra uređaj koji inače koriste isključivo policijski službenici za komunikaciju tokom akcija!
Suđenje bivšoj državnoj sekretarki u MUP-u Dijani Hrkalović zbog optužbi da je iskorišćavanjem svog položaja kočila istrage i procesuiranje kriminalaca, danas je nastavljeno saslušanjem svedoka, koji ima i status oštećenog, Želimira Kreštalice.
Bivša državna sekretarka u MUP Srbije Dijana Hrkalović progovorila je o Veljku Belivuku poznatijem kao Velja Nevolja, optuženom da je na čelu zloglasnog klana kome se na teret stavljaju brojna ubistva, mučenja, dilovanje droge i druga zlodela.
Advokatska komora Beograda (AKB) saopštila je, povodom pete godišnjice od ubistva advokata Dragoslava Miše Ognjanovića, da Radna grupa za praćenje napada na advokate očigledno ništa ne radi, jer do danas nisu dostavili nikakav izveštaj.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Slobodan Drmanac, funkcioner novosadske policije, otkrio je danas pred Specijalnim sudom u Beogradu da je operativnim radom došao do saznanja da je kriminalac iz BiH Darko Elez imao tetra uređaj koji inače koriste isključivo policijski službenici za komunikaciju tokom akcija!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je 28. juna, u nedelju rano ujutru, prisustvovao potpisivanju ugovora o donaciji za završetak radova na Hramu Svetog Save u Beogradu i tom prilikom istakao kako se "na Vidovdan sve vidi" - i upravo je tako i bilo.
Predsednik SAD Donald Tramp sve je frustriraniji predsednikom Rusije Vladimirom Putinom, dok Ukrajina dubokim udarima po ruskim rafinerijama, Krimu i energetskoj infrastrukturi pokušava da pokaže da Moskva više ne može da vodi rat bez posledica po sopstvenu pozadinu
Blokaderski profesor Čedomir Čupić govorio je zablokadersku televiziju N1 o političkim prilikama u Srbiji, pri čemu se osvrnuo na državne simbole, obeležavanje Vidovdana i pitanje ograničavanja mandata nosilaca najviših državnih funkcija.
Više od 100 ljudi koji su nedavno deportovani iz Sjedinjenih Američkih Država i smešteni u hotelu u Venecueli vode se kao nestali nakon zemljotresa koji su pogodili tu zemlju, preneo je danas AP.
Predsednik SAD Donald Tramp sve je frustriraniji predsednikom Rusije Vladimirom Putinom, dok Ukrajina dubokim udarima po ruskim rafinerijama, Krimu i energetskoj infrastrukturi pokušava da pokaže da Moskva više ne može da vodi rat bez posledica po sopstvenu pozadinu
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev upozorio je da bi raskid odnosa Jermenije sa Moskvom imao teške posledice po obične građane Jermenije, dok Evropsku uniju, kako tvrdi, za to uopšte nije briga.
Komandant jedne od najvećih ukrajinskih jurišnih jedinica suspendovan je posle medijske istrage u kojoj se navodi da su regruti u toj jedinici bili prebijani, zatvarani, vezivani lepljivom trakom i lisicama.
Visoke temperature ne znače da morate da birate između udobnosti i dobrog stila, uz lagane materijale, prozračne krojeve i nekoliko pažljivo odabranih detalja možete izgledati elegantno čak i tokom najvećih vrućina.
Čokoladni kolač sa kajsijama spaja sočan biskvit, bogat voćni fil i glatku čokoladnu glazuru, pa je savršen izbor za sve koji vole klasične, ali raskošne domaće poslastice.
Muškarci često greše kada su u pitanju erogene zone kod žena, pa zaboravljaju da su ušne školjke i vrat mnogo veći okidač za strast od bilo čega drugog.
Pevačica Anabela Atijas nastupala je sinoć u Crnoj Gori, a pored njene pojave na bini, pažnju u publici privukla je i bivša članica grupe "Models" Ivana Stamenković Sindi.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.