M. D. (38) koji je danas bio u taksiju u koji je udario putnički voz, sa svoje dvoje dece koja su u ovom udesu smrtno stradala, nema ozbiljne povrede i otpušten je iz bolnice.
U stravičnoj nesreći kod Lazarevca život su izgubili njegov sin i ćerka, dvanaestogodišnjak i četrnaestogodišnjakinja, oboje s inicijalima M. D, kao i vozač automobila.
Preživeli putnik nalazio se na mestu suvozača i, prema saznanjima, samo je ugruvan.
Voz je uništio automobil, a za vozača i decu nije bilo spasa.
Taksista nije stao na crveno svetlo
Način na koji se nezgoda desila u mestu Petka kod Lazarevca, putpuno odsustvo pažnje i prolazak vozača kroz trepćuće crveno svetlo koje označava da nailazi voz, šokirao je Srbiju.
Signalizacija je bila ispravna, ali voz nije mogao da se zaustavi. Kompozicija je još neko vreme gurala automobil po šinama, a sve je zabeleženo i na jezivom video snimku.
Foto: Foto: Printscreen
Poginuli brat sestra
Podsetimo, dečak M. D. (12) i devojčica M. D. (14) poginuli su danas u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na pružnom prelazu u mestu Petka u Lazarevcu kada je na automobil marke "audi" naleteo voz.
Kako saznajemo, u nesreći je poginuo i vozač Milan L., dok je otac dece Milan D. (38) teško povređen.
Kako navode iz Infrastruktura železnica Srbije, na delu barske pruge između Lazarevca i Lajkovca, danas u 12.40 sati, na putnom prelazu obezbeđenom svetlosnim saobraćajnim znacima i saobraćajnim znacima na putu, putnički voz je naleteo na automobil, koji je zanemarivši znakove upozorenja i signalizciju pokušao da pređe prugu.
U minutima nakon nesreće koja se danas u popodnevnim časovima dogodila na pružnom prelazu u mestu Petka kod Lazarevca, meštani su zaćutali posle silovitog udarca koji je odjeknuo ovim predelima, i prilaskom do mesta tragedije, zatekli su, kako kažu, prizor koji se ne zaboravlja!
Osnovno javno tužilaštvo u Lazarevcu oglasilo se povodom tragične nesreće na pružnom prelazu Bajino brdo u Petki, gde su poginuli vozač taksija i dvoje dece, dok je otac mališana teško povređen.
Na pružnom prelazu u mestu Petka kod Lazarevca poginuo je vozač "audija" Milan L., kao i dvoje maloletne dece, brat i sestra stari 12 i 14 godina, dok je njihov otac Milan D. (38) teško povređen.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U minutima nakon nesreće koja se danas u popodnevnim časovima dogodila na pružnom prelazu u mestu Petka kod Lazarevca, meštani su zaćutali posle silovitog udarca koji je odjeknuo ovim predelima, i prilaskom do mesta tragedije, zatekli su, kako kažu, prizor koji se ne zaboravlja!
Vest da je general Ratko Mladić preminuo u pritvorskoj jedinici u Hagu, još jednom je pokazala kakvo je pravo lice blokadera koji po društvenim mrežama histerično slave njegovu smrt.
Veselin Petrović tvrdi da su „građani izvršili pritisak“ na Slanačkom putu i zahtevali dolazak načelnika Komunalne milicije. Međutim, na snimku koji je sam objavio u prvom planu je upravo Petrović, koji insistira, naređuje?!?! da komunalni milicajac telefonom pozove svog nadređenog.
Od Rio de Žaneira, preko Helsinborga, Ljubljane, Graca, Rima, Pariza i Dubaija, pa sve do Amerike i Kanarskih ostrva, Užičani iz svih krajeva sveta šalju istu poruku: Srbija se okuplja u Užicu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na sve pritiske i analize koje dolaze iz regiona povodom ubrzane modernizacije i snaženja Vojske Srbije, poručivši da naša zemlja nastavlja sopstvenim putem jačanja odbrambenih kapaciteta kako bi osigurala mir za sve svoje građane.
Poznati blokaderski glumac i politički marginalac Sergej Trifunović pridružio se kampanji mržnje, povodom smrti generala Mladića, pokazavši, po ko zna koji put, da nema ni trunke poštovanja prema ljudskom životu i osnovnom redu.
Voditeljka Tijana Jović pokazala je zanosnu liniju i otkrila koje vežbe radi kako bi održala formu pred početak druge sezone "Exatlona", u kojoj će se pojaviti u ulozi voditeljke sportskog rijalitija.
Nakon što smo objavili vest da Mensur Ajdarpašić ulazi u "Exatlon", komentari ispod Informerove objave na Instagramu samo pršte, a oglasio se i Dejan Dragojević koji je pozdravio potez kolege iz drugog rijalitija!
Pavle Bošković, poznatiji kao Gazda Paja, od septembra ulazi u "Exatlon Srbija", gde će morati da pokaže koliko su mu fizička spremnost, disciplina i izdržljivost na zavidnom nivou., a ovo je njegov profil
Nemanja Radovanović, nekadašnji takmičar "Exatlona", otvoreno je govorio o iskustvu u sportskom rijalitiju, teškim poligonima, povredama, ali i odnosu sa Sanjom, za koju kaže da je postala njegov veliki prijatelj.
Mensur Ajdarpašić, jedan od najprepoznatljivijih bivših učesnika "Zadruge", od septembra će se oprobati u potpuno drugačijoj ulozi – kao takmičar najpoznatijeg sportskog rijalitija "Exatlona".
Ratko Mladić, koji je danas preminuo u Hagu, bivši je general i komandant Glavnog štaba Vojske Republike Srpske tokom rata u Bosni i Hercegovini, kojeg je Haški tribunal osudio na doživotnu kaznu zatvora.
Novinarka Olivera Miletović gostovala je u Info jutru i tom prilikom govorila o napadima na predsednika Srbije Aleksandra Vučića, ali i otkrila detalj iz prošlosti dok su se ona i lider države privatno družili.
Televizijska produkcija dobija novu adresu za velike priče, aktuelne teme i atraktivan program od 1. septembra. U Novom Sadu je otvoren novi studio za emisije, osmišljen tako da spoji savremeni dizajn, najnoviju tehnologiju i uslove koji odgovaraju najvišim produkcijskim standardima.
Ruske snage približile su se na oko pet kilometara od južne periferije Dobropolja nakon preuzimanja Matjaševa, Vodjanskog i Krasnopodolja, izjavio je lider Donjecke Narodne Republike Denis Pušilin.
Rusko MSP kritikovalo je Međunarodni rezidualni mehanizam zbog odbijanja zahteva za humanitarno puštanje generala Ratka Mladića zbog teškog zdravstvenog stanja.
Holivudski glumac Žan-Klod Van Dam, gost Međunarodnog filmskog festivala u Nišu, sastao se juče sa gradonačelnikom Niša Dragoslavom Pavlovićem, a u Gradskoj kući susreo se i sa mladim karatistima Karate kluba "Niš".
Nacionalni festival filma i televizije - NAFFIT 2026 biće održan od 3. do 6. septembra na Zlatiboru, uz četiri dana projekcija, razgovora, susreta i festivalskih programa posvećenih domaćoj kinematografiji, televiziji i stvaraocima koji su obeležili srpsku audiovizuelnu scenu.
Srpska književnost ima dugu tradiciju humora, satire i komedije, a pojedina dela uspela su da nadžive vreme i ostanu jednako zanimljiva i današnjim čitaocima.
Ako vam parket posle brisanja i dalje izgleda mutno ili je neprijatno lepljiv pod nogama, možda pravite jednu jednostavnu grešku. Nekoliko kapi glicerina može pomoći da pod izgleda čistije i urednije, bez skupih preparata.
Pošto nije imao potrebnu sumu za izdavanje albuma, morao je da razmišlja o sponzorima i pozajmicama, ali mu je otac tada dao savet koji je Dr Iggy zapamtio za ceo život.
Pevač Dr Iggy nekada je važio za velikog zavodnika, a za emisiju "Demanti" govorio je o svojoj prvoj velikoj ljubavi kao i o "menjanju devojaka po smeni".
Voditeljka Jovana Jeremić još jednom je uspela da privuče ogromnu pažnju javnosti, a putem Instagrama podelila je fotografiju na kojoj se strastveno ljubi sa partnerom Milošem Stojanovićem Tigrom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.