Teška tuga u selu Lukavica! Majka poginulih mališana stigla iz Italije na poslednji ispraćaj
Podeli vest
Komšinica je ispričala da se svi pripremaju da idu na sahranu
Sahrana mališana koji su stradali na pružnom prelazu u mestu Petka kod Lazarevca, održaće se sutra u 13 časova, neutešna porodica uveliko priprema sve za sahranu, a kako saznajemo, njihov otac Milan D. na nogama nosi sav teret otkad je izgubio svoje mezimce.
Prababa M.D. (12) i M.D. (14), brata i sestre, koji su poginuli u ponedeljak u saobraćajnoj nesreći kod Lazarevca, kada je na pružnom prelazu voz udario u taksi u kojem su bili sa ocem Milanom D, progovorila je o stanju u porodičnom domu, ocu Milanu i saobraćajnoj nesreći koja će ih zauvek proganjati.
U minutima nakon nesreće koja se danas u popodnevnim časovima dogodila na pružnom prelazu u mestu Petka kod Lazarevca, meštani su zaćutali posle silovitog udarca koji je odjeknuo ovim predelima, i prilaskom do mesta tragedije, zatekli su, kako kažu, prizor koji se ne zaboravlja!
19.08.2024
20:20
Kako priča prijatelj porodice stradalih mališana, otac ne prestaje da plače.
- Majka je juče stigla iz Italije. Najmlađa ćerka nije, jer je u bolnici - kaže za "Blic" prijatelj porodice.
Komšinica je ispričala da se svi pripremaju da idu na sahranu.
Osnovno javno tužilaštvo u Lazarevcu oglasilo se povodom tragične nesreće na pružnom prelazu Bajino brdo u Petki, gde su poginuli vozač taksija i dvoje dece, dok je otac mališana teško povređen.
Uklanjanje vozila nakon stravične nezgode na pružnom prelazu kod Lazarevca.
19.08.2024
17:59
- Skupljamo snage da uopšte prisustvujemo to, to su sve naša deca, odrasli su u ovom kraju, ne smem ni da zamislim kako je porodici - kaže bliska komšinica ove porodice.
Za dečaka (12) i devojčicu (14) koji su poginuli na pružnom prelazu, komšije su govorile da su divna deca, poslušna i vesela. Svima će, kako kažu, nedostajati, dečija graja, pripreme za školu i vraćanje iz iste.
Foto: Foto: Printscreen
Pitaju da li je tačno da njihovih drugara više nema
- To su bila deca za primer, divna i puna života, obožavali su da se skupljaju ovde u ulici i igraju. Radovali su se čak i početku školske godine, kako bi videli i ostale drugare koje preko leta ne viđaju često, a sada telefoni non-stop zvone, osnovci zovu i u neverici pitaju da li je tačno da njihovih drugara više nema, tuga, jednostavno velika tuga - dodala je.
Njihov otac, Milan D., koji je inače bio sa njima u kolima u trenutku nesreće, za svoju decu radio je sve kako bi im obezbedio lep život, a sada ih je u trenu oboje izgubio.
- Milan je radio dva posla, pored svog, radio je i privatno, deca su sve imala, bili su mnogo vezani, i svako slobodno vreme koristio je da provede sa njima, još uvek ne možemo da poverujemo da ih nema, kuća je prazna bez dece - potresnim rečima govorila je naša sagovornica.
Inače, u ponedeljak pre nego što je došlo do tragedije u Lazarevcu, otac se sa decom uputio ka Ubu gde su imali u planu da provedu lep dan zajedno u akva parku i uživaju u kupanju. Nažalost, u tome ih je sprečila zla kob kada je taksista Milan L. koji ih je vozio ka Ubu, pokušao da pređe preko pružnog prelaza i bez zaustavljanja voz je naišao na putničko vozilo i smrvio da u potpunosti.
Foto: printscreen/192
Taksista često prevozio porodicu
Podsećamo, otac Milan D. (38) i njegova deca, dečak (12) i devojčica (14), nalazili su se u vozilu marke "audi" koje je vozio Milan L. (69), taksista koji je, kako je ispričala njegova rođaka, dugo taksirao na crno i često prevozio ovu porodicu, kada je u njihov automobil udario voz.
Podsetimo, do stravične saobraćajne nesreće došlo je u ponedeljak oko 12:40 sati, kada je vozilo na putnom prelazu u selu Petka kod Lazarevca udario voz. Iako je prelaz bio obeležen svetlosnim i putnim signalima, vozač "audija" nije zaustavio automobil, već je bez kočenja prošao preko šina. Voz je udario automobil velikom silinom, nosio ga nekoliko stotina metara i potpuno zgužvao.
U nesreći su poginuli brat i sestra koji su sedeli na zadnjem sedištu, kao i vozač, taksista Milan L. Otac dece je zadobio lakše povrede.
Na pružnom prelazu u mestu Petka kod Lazarevca poginuo je vozač "audija" Milan L., kao i dvoje maloletne dece, brat i sestra stari 12 i 14 godina, dok je njihov otac Milan D. (38) teško povređen.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prababa M.D. (12) i M.D. (14), brata i sestre, koji su poginuli u ponedeljak u saobraćajnoj nesreći kod Lazarevca, kada je na pružnom prelazu voz udario u taksi u kojem su bili sa ocem Milanom D, progovorila je o stanju u porodičnom domu, ocu Milanu i saobraćajnoj nesreći koja će ih zauvek proganjati.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić dočekao je danas predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelana, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 28. i 29. aprila 2026. godine.
Udarne pesnice tajkunske antisrpske televzije N1, Žaklina Tatalović i Mladen Savatović, danas su zakukali na sav glas na društvenoj mreži Iks, objavivši, najblaže rečeno, patetične poruke.
Ekskluzivni intervju predsednika Srbije Aleksandra Vučića čuvenim britanskim novinarima i nekadašnjim diplomatama, Alisteru Kembelu i Roriju Stjuartu, odjeknuo je u čitavom svetu, a posebno u Ruskoj Federaciji, gde mediji te zemlje masovno dele segmente rzgovora, a posebno jednu izjavu šefa naše države.
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta je istakao da se izostavljanjem srpskog jezika u oglasu za posao najgrublje krši Ustav, Zakon o zabrani diskriminacije i odluka o konstitutivnosti Srba i ravnopravnosti srpskog jezika i ćirilice u Federaciji BiH zajedno sa druga dva jezika.
Rezervisani su prostor ispred Doma Narodne skupštine, Trg Nikole Pašića, kao i okolne ulice do Trga Republike. Glišić je dodao da je prijava skupa podneta u skladu sa propisima i u zakonskom roku.
Nova generacija modela automobila "bmw 2 gran kupe", koja je na tržištu od 2025. godine, modernija je, luksuznija i unapređena sa više tehnoloških segmenata, nego što je ranije bio slučaj. Ovo je primer sportskog automobila koji se koristi i za svakodnevnu vožnju. Cena se kreće od 37.000 evra.
U naučnom istraživanju, objavljenom u časopisu "Nature Communications Psychology", navodi se da snovi oponašanju trenutke iz svakodnevnog života, a obične scene pretvaraju u živopisne prizore.
Kina polako potiskuje Rusiju u oblasti Srednje Azije, pre svega Kirgistanu i to u trenucima kada je Moskva pod teretom sad već četvorogodišnjeg rata u Ukrajini.
Bivši direktor FBI Džejm Komi optužen je je ponovo, ovaj put zbog fotografije školjki za koju su zvaničnici Ministarstva pravde rekli da predstavlja pretnju predsedniku Donaldu Trampu.
Lik Ivana Korsakova, kojeg u seriji "Katarina Velika" tumači ruski glumac Stanislav Tikunov, privukao je veliku pažnju gledalaca zbog burnog odnosa sa ruskom caricom Katarinom Velikom.
Publika ih je gledala kao nerazdvojne prijatelje, legendarne tandeme i velike glumačke partnere, ali iza kamera odnosi među pojedinim velikanima domaće scene bili su daleko komplikovaniji nego što se mislilo.
Glumica Sidni Svini dobila je ponudu vrednu čak 300.000 dolara od platforme za odrasle CamSoda nakon što su njene erotske scene u seriji "Euforija" izazvale ogromnu pažnju publike širom sveta.
Agrumi poput limuna, limete i pomorandži cenjeni su zbog osvežavajućeg ukusa i velike količine vitamina, ali lako mogu da izgube svežinu ako se ne čuvaju pravilno.
Ako još nemate plan za Prvi maj, dva jezera u komšiluku izdvajaju se kao savršene destinacije za kratak beg iz grada Bledsko jezero u Slovenija i Ohridsko jezero u Severna Makedonija.
Već neko vreme svi bruje o povratku pevača Milana Stankovića na scenu posle nekoliko godina pauze, a sada je to prokomentarisala i njegova koleginica Tamara Milutinović.
Folkerka Dara Bubamara našla se u centru skandala kada je krenula da kruži audio poruka u kojoj je pričala o seksu, a sada je navodno otkriven i identitet dečka o kom je pričala.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar