Nemačka policija poziva svedoke i nudi nagradu: Za informaciju o ubistvu Gaje 5.000E! (VIDEO)
Podeli vest
Nemački policijski inspektorat Kloppenburg/Vehta i Europol pozvali su javnost u pomoć kako bi rešili ubistvo Jugoslovena Nenada Gajanovića Gaje od pre 28 godina i za informacije o tom slučaju ponudili nagradu od 5.000 evra.
Uprkos opsežnim istragama tokom godina, identitet osumnjičenog ili osumnjičenih za ovaj zločin je i dalje nepoznat, a vlasti se nadaju da će nove informacije iz javnosti konačno pomoći u rešavanju višedecenijske misterije.
Vukašin Vule Gojak (42), major Srpske dobrovoljačke garde i telohranitelj Željka Ražnatovića Arkana, ubijen je pre tačno 27 godina ispred diskoteke "Ritz" u Košutnjaku čiji je bio vlasnik. Njegov ubica nikada nije pronađen.
Igor Fišeković Fišek (28) iz Kragujevca raznet je u naselju Pivara u snažnoj eksploziji bombe, podmetnute pod sedište njegovog automobila!
24.02.2024
21:12
Državljanin bivše Jugoslavije likvidiran je 8. avgusta 1996. u Dimerlohauzenu u Nemačkoj. Nenad Gajanović je tog dana pronađen mrtav, pored ukradenog crvenog "volksvagen" vozila, izrešetan mecima.
Bio poznat po provalama
Kako se navodi, on je bio deo kriminalnih krugova i dobro poznat organima za sprovođenje zakona po provalama u severnoj Nemačkoj. Veruje se da je živeo u Hamburgu i da se u vreme ubistva krio u hotelu u Oldenburgu.
Miodrag Stojanović Gidra (51), sportski funkcioner, bivši bokser, kaskader, Ginisov rekorder u disciplini trbušni sklekovi i nezvanično najjači Jugosloven, ubijen je ispred Teniskog kluba "Partizan" u Humskoj ulici.
Kotoranin Davorin Baltić (41), viskokopozicionirani pripadnik "kavačkog klana", ubijen je prvog dana 2018. na ulazu u garažu zgrade u kojoj je živeo, u ulici Internacionalnih brigada na Vračaru. Veruje se da je i on jedna u nizu žrtava rata sa suparničkim "škaljarskim klanom".
01.01.2024
20:25
Identitet njegovog egzekutora je do danas ostao nepoznat, međutim tehnološki napredak u forenzici doveo je do revizije slučaja 2019. godine i njegovog obnavljanja.
"Nove metode analize i njihovi rezultati doveli su do nastavka istrage, a ove godine i formiranja Odeljenja za ubistva 'Gajo 96'. Ime je dobilo po nadimku žrtve i godini njegovog ubistva", saopštila je policija.
Da bi proširile domet istrage, nemačke vlasti su zatražile podršku Europola i pozvale sve one koji imaju bilo kakvu informaciju, ma koliko ona delovala beznačajno, da se jave.
Po prvi put u istoriji, policija je producirala i kratak film u kome se nalaze do sada neobjavljeni detalji o ubistvu Gajanovića i originalne fotografije i izvodi iz istražnih dosijea. Film je urađen u tri verzije - nemačkoj, engleskoj i bosansko/srpskoj.
"Namera filma je da apeluje na svedoke ili one koji mogu da daju informacije o ubistvu Gajanovića. Gledalac takođe dobija uvid koliko su istrage o organizovanom kriminalu morale biti teške, a pokazuje i koliko je zločin morao biti okrutan i podmukao," naveli su.
Adrese za anonimne dojave
Nemački policijski inspektorat Kloppenburg/ Vehta i tužilaštvo u Oldenburgu u zajedničkom saopštenju upozoravaju javnost da su pojedini snimci i fotografije uznemirujući.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vukašin Vule Gojak (42), major Srpske dobrovoljačke garde i telohranitelj Željka Ražnatovića Arkana, ubijen je pre tačno 27 godina ispred diskoteke "Ritz" u Košutnjaku čiji je bio vlasnik. Njegov ubica nikada nije pronađen.
Međunarodne rezerve Rusije dostigle su istorijski maksimum od 826,8 milijardi dolara zaključno sa 30. januarom, saopštila je Centralna banka Rusije, navodeći da je reč o najvišem nivou zabeleženom do sada.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da se država na čelu sa predsednikom Aleksandrom Vučićem danonoćno bori za naš narod na KiM i dodao da najveću cenu Srbi na KiM plaćaju zbog pogubne politike bivše vlasti.
Aleksandar Vučić je idealna osoba za preuzimanje premijerske funkcije nakon narednih parlamentarnih izbora pošto ima ogromno poverenje u narodu i dokazao je političku zrelost u najsloženijim geopolitičkim odnosima u svetu.
Ekstremno zahtevni Exatlon poligoni daju posebnu čar ovom takmičenju, a gledaoci su već uveliko zapamtili teške prepreke na svakom od njih i stekli svoje favorite.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Na pijacama širom Srbije ovih dana pažnju kupaca privlači paradajz koji je, prema njihovim rečima, ukusniji nego tokom leta, a prodaje se po ceni od oko 200 dinara za kilogram, što ga čini jeftinijim čak i od kiselog kupusa.
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je završena rekonstrukcija objekta u Ljermontovljevoj ulici broj 12a u Beogradu i da će službe koje su u njemu smeštene ponovo početi sa radom u ponedeljak, 9. februara 2026. godine.
Danas se u Omanu održavaju pregovori Irana i SAD o teheranskom nuklearnom programu. Tok dođagaja koji bi mogao da odredi dalju sudbinu Bliskog istoka pratite uživo na Informer.rs.
Ruske snage napreduju duž cele linije fronta različitim intenzitetom, a aktivna zona borbenih dejstava se proteže 1.200 kilometara, izjavio je danas vrhovni komandant Oružanih snaga Ukrajine Aleksandar Sirski.
Beogradska policija uhapsila je S. H. (40) i ukrajinsku državljanku S. T. (23) zbog sumnje da su iz galerije ULUS ukrali sliku Zdravka Vučinića "Uspenje"
Smršao čitavih 90 kilograma, obrijao glavu i pustio sedu bradu, pa mnogi iz prve nisu shvatili da se radi o Džoni Hilu, holivudskom glumcu kog publika poznaje kao debeljuškastog komičara.
Ljiljana Lašić, legendarna Tina iz serije "Pozorište u kući", napustila je arhitekturu zbog braka, a kasnije i samu slavu kada ju je popularnost počela gušiti.
Ako ste do sada koristili Jutjub u pozadini na Android uređaju bez pretplate, stižu loše vesti od Gugla. Kompanija je zvanično potvrdila da će uskoro ukloniti metod koji je godinama omogućavao besplatno puštanje videa u pozadini.
Ukoliko vam treba ideja za brz, zasitan i ukusan ručak ili večeru, predstavljamo vam fenomenalnu domaću pitu koja je uz hladan jogurt ili kiselo mleko obrok iz snova.
Na londonskoj premijeri filma "Orkanski visovi", Margo Robi je zablistala u upečatljivom izdanju koje je spojilo savremeni dizajn i bogatu filmsku simboliku.
Pevačica Ivana Šašić oglasila se na mrežama i zabrinula svoje pratioce, kada je otkrila ozbiljan bezbednosni problem u zgradi u kojoj živi, koji kako tvrdi, ugrožava sve stanare.
Učesnica rijalitija "Elita 9" Anita Stanojlović poverila se svom partneru Luki Vujoviću i ispričala mu da joj je reper Vuk Mob, kako tvrdi, slao poruke i uporno joj se udvarao.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar