"Molila je da ne zovemo policiju!" Ljubomir je pronašao ženu koja je zaklala majku, a sada je izneo detalje: Tražila je vodu, hleb i cigare
Podeli vest
Ljubomir Nikolić, koji je naleteo na Marinu koja se sumnjiči da je u nedelju uveče u porodičnoj kući u Nišu zaklala majku i zatim pobegla, ispričao je kako je pronašao osumnjičenu.
- Video sam tu ženu blizu kuće, kada sam pošao u prodavnicu. Izgledala je iscrpljeno, prljavo. Bila je gladna, tražila je vodu, hleb i cigare. Imala je tragove krvi na sebi. Bila je samo u brusu, bluzu, koja je bila krvava, skinula je i bacila u blizini. Tada nisam ni znao da se desilo ubistvo, mislio sam da je zalutala i da se posekla po granju. Rekao sam komšiji da zove policiju, a ona je molila da to ne radimo i otišla. Međutim, našli su je policajci posle pola sata uz pomoć drona... - rekao je Nikolić.
Dečak B. T. (15) iz Bečeja nastradao je kada ga je 27. avgusta automobilom "golf" udario njegov maloletni prijatelj sa kojim je prethodno, navodno ukrao ta kola. Plan je bio da maloletnika, B. T. snima mobilnim telefon, a snimak bi kasnije okačili na društvene mreže. Neutešna majka dečaka B. T. na društvenoj mreži oprostila se od njega potresnim rečima.
- Krenuo sam u prodavnicu u ponedeljak uveče i na putu do tamo sreo sam ženu koja je izgledala iscrpljeno i gladno. Razgovarala je sa jednim kozarom koji ju je vodio da pije vodu. Pitala me je da pije vodu, a ja sam im rekao da slobodno uđu, da ću ja brzo iz prodavnice, da se ne vraćam kad sam već pošao. Kad sam se vratio, nije je više bilo. Kažu ove komšije što su bile sa njom da je toliko bila žedna da je popila skoro litar vode. Pošto sam bio biciklom, rekao sam im da slobodno uđu u moje dvorište da piju dok se ja ne vratim iz prodavnice. Pre toga sam rekao komšiji dok sam odlazio da javi policiji da je jedna žena izgubljena. Međutim, kad je to čula, molila je da ne zovemo, kaže evo ne treba ni hleb, ni cigare, ništa mi ne treba, samo nemojte da zovete policiju. Tada je jedan komšija rekao da je dan pre toga neka žena ubijena u naselju pa smo povezali sa tim i sve objasnili policiji kad su došli. Odveli su policajce do te bluze koja je krvava, ali nisu hteli da je diraju dok ne dođu forenzičari – priča nam Ljubomir.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Kraljevu rasvetlili su krivično delo teška telesna povreda izvršeno početkom avgusta na području ovog grada i uhapsili R. N. (28) iz Prijepolja, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio ovo krivično delo.
10.09.2024
14:28
Foto: Fejsbuk/Društvene mreže
On kaže da su i on i komšije pošli sa policijom da traže ženu navodeći ih na stranu na koju je krenula nakon što su je videli poslednji put. Posle pola sata policija ju je pronašla.
- Zvali su odmah i Hitnu koja je došla i ženu su ubacili u vozilo i odvezli je dalje. Ona se jedva i kretala, pomagali su joj da uđe u auto. Na putu dok smo je tražili, našli smo njenu torbicu u kojoj su bili lekovi za smirenje, mobilni telefon i nešto sitno para. Porodicu nisam odranije poznavao, ne znam o njima ništa - rekao je Ljubomir.
U ovom niškom naselju, nakon stravičnog zločina, komšije ne žele da previše komentarišu slučaj, jer kažu da je čitava porodica bila malo čudna, a da Marina ima psihičke probleme zbog kojih se povremeno lečila u Specijalnoj psihijatrijskoj bolnici Gornja Toponica, ali smatraju da je bila zanemarivana od strane roditelja.
Šta je tačan uzrok ove nesreće, dokazaće nadležni organi. Ono što je poznato je da je nakon što je Zorica ubijena, Marina napustila porodičnu kuću u kojoj je živela sa roditeljima, i pobegla, a da je u to vreme njen otac Najdan čuvao koze u obližnjem Banjskom Polju.
Foto: Fejsbuk/Društvene mreže/Privatna arhiva
Podsetimo, Marina koja je kako se sumnja, zaklala majku, bila je u bekstvu skoro 24 sata. Pronađena je sinoć u naselju Nikola Tesla odakle je odvedena u Zavod za sudsku medicinu gde joj je uzeta odeća i obuća radi analize bioloških tragova nastalih tokom zločina.
Nakon toga ona je prebačena u Psihijatrijsku bolnicu u Gornjoj Toponici gde će po nalogu Višeg javnog tužilaštva biti obavljeno njeno veštačenje. Ukoliko se utvrdi da je bila uračunljiva u vreme zločina preti joj kazna zatvora od deset godina do doživotne robije koliko je propisano za teško ubistva, dok za slučaj da se ustanovi da je ubistvo počinila pod uticajem bolest, vodiće se postupak za izricanje mere bezbednosti obaveznog čuvanja i lečenja u Psihijatrijskoj ustanovi, pišu Novosti.
Čovek S.P. nađen je sav krvav, u nedelju noć, pored puta u jednom beogradskom naselju, a kako je tu dospeo još se ispituje. Hitno je prebačen u Urgentni centar.
Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu je podnelo Trećem osnovnom sudu u Beogradu optužni predlog protiv D.K. (37) iz Prištine zbog postojanja opravdane sumnje da je u periodu od 01.06.2018. godine do 31.07.2018. godine, kao zakonski zastupnik i odgovorno lice privrednog društva sa sedištem na Novom Beogradu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dečak B. T. (15) iz Bečeja nastradao je kada ga je 27. avgusta automobilom "golf" udario njegov maloletni prijatelj sa kojim je prethodno, navodno ukrao ta kola. Plan je bio da maloletnika, B. T. snima mobilnim telefon, a snimak bi kasnije okačili na društvene mreže. Neutešna majka dečaka B. T. na društvenoj mreži oprostila se od njega potresnim rečima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je da blokaderima i opoziciji smeta glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević, jer su hteli da ugase Informer TV kako bi mogli da pobede na izborima.
Predsednik Rusije Vladimir Putin naložio je ruskoj vladi da utvrdi spisak kritičnih objekata koje će 2026. godine štititi rezervisti Oružanih snaga Rusije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ocenio je danas da je fantastična i istorijska vest to što se Srbija pomerila sa 57. na 39. mesto po pripremljenosti za korišćenje veštačke inteligencije i upozorio da će Srbiji biti potrebno mnogo više električne energije kako se dalje bude tehnološki razvijala.
Predsednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik izjavio je danas da hapšenje lidera Demokratske narodne partije Crne Gore i poslanika Milana Kneževića nije pravda, već poruka zastrašivanja.
Novogodišnji specijal "Na merama" podsetiće vas na neke od najzanimljivijih trenutaka koje je prethodnih sedmica zabeležilo tajno novinarsko odeljenje Infomera, kao što su (ne)snalaženje u saobraćaju Branimira Nestorovića, tajno domunđavanje Đorđa Stankovića sa Žaklinom Tatalović, "protestni pozeraj" Vladimira Štimca..
Gošća emisije "Info Jutro" na Informer TV bila je Dajana Paunović, direktorka istoimene fondacije koja je govorila o izborima koji se održavaju na Kosovu i Metohiji.
Deveta epizoda Informerove popularne emisije “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam šta u slobodno vreme radi selektor fudbalske reprezentacije Srbije Veljko Paunović, zašto je teolog Miloš Stojković oličenje “čoveka iz naroda”, gde voli da odlazi političar i dobrotvor Arno Gujon, te kako sada izgleda bivši predsednik i premijer Vojislav Koštunica…
Prošle sedmice u Informerovoj hit emisiji “Na merama”, mogli ste da vidite kako narod reaguje kad vidi princa Aleksandra Karađorđevića, šta u slobodno vreme radi glumac blokader Miloš Timotijević, koje je omiljeno mesto opozicionara Miloša Parandilovića, te kako političar u pokušaju Đorđe Miketić glumi gradsku facu…
Milena Todorović (1938) iz Jadranske Lešnice jedna je od dobitnica nagrade "Milunka Savić”, koju dodeljuje Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja u okviru manifestacije "Sedam veličanstvenih žena“.
Za doček Nove godine treba se obući toplo i slojevito, poručuju meteorolozi, jer bi nas, posle nekoliko godina, praznična noć mogla obradovati prizorom koji se dugo čekao – snežnim prekrivačem.
Predsednik Rusije Vladimir Putin naložio je ruskoj vladi da utvrdi spisak kritičnih objekata koje će 2026. godine štititi rezervisti Oružanih snaga Rusije.
Kina je danas ispalila rakete prema Tajvanu i rasporedila nove amfibijske jurišne brodove, bombardere i ratne brodove kako bi u potpunosti okružila ostrvo i uvežbala blokadu.
Ukrajinski napad na rezidenciju predsednika Rusije je teroristički akt uperen protiv i Vladimira Putina i napora predsednika SAD Donalda Trampa, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski trudi se svim silama da zadrži vlast, a neki evropski šefovi država ga podržavaju na štetu sopstvenih zemalja, izjavio je danas predsednik ruske Državne dume Vjačeslav Volodin.
Tokom novogodišnjih i božićnih praznika ne postoji ništa bolje nego ušuškati se uz nekoliko klasičnih filmova koji dočaravaju čaroliju praznične atmosfere.
Filip Nikolić bio je francuski pop pevač i glumac srpskog porekla koji je veoma mlad stekao ogromnu popularnost, ali nažalost, preminuo je u 35. godini.
Par trikova zahvaljujući kojima će baterija telefona trajati duže na svim prazničnim putovanjima, i dati priliku za beleženje nezaboravnih i magičnih trenutaka.
Danas je u "Elitu" stiglo pismo u kojem je navedeno da je šestoro učesnika žestoko kažnjeno jer su bez dozvole napustili kuću, dok je emisija bila u toku.
Pevač Husein Alijević, poznatiji kao Husa Beat Street, otvorio je dušu i govorio o detaljima iz privatnog života koji su do sada bili manje poznati javnosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar