Sanja Šarac, udovica Aleksandra Šarca koji je teško ranjen u garaži Tržnog centra Ušće 17. oktobra 2020., izjavila je danas pred Specijalnim sudom da je u vreme kada joj je suprug upucan bila na ručku sa starletom Tamarom Đurić.
Prema navodima optužnice, u Šarca je pucao optuženi pripadnik "vračarskog klana" Lazar Ilić, dok se suprug starlete Nikola Kačarević tereti da ga je namamio i dojavio članovima kriminalne grupe gde se nalazi. Za te informacije, kako tvrdi tužilaštvo, Kačarević je dobio 6.000 evra.
- To je bio 17. oktobar 2020. Suprug i ja smo doručkovali u restoranu na Banovom brdu i onda je usledio poziv Kačarevića oko podneva. Zvao je mog supruga da se vide u Ušću. Znam da je u to vreme Aleksandar izbegavao da izlazi i mislim da je Nikola predložio da se nađu tamo. Suprug me pitao da li nam je dete slobodno da povede i njega, pošto će Nikola povesti sestrića. Međutim, kasnije je odlučio da ne povede sina. U isto vreme, dok su oni bili u Ušću, Tamara Đurić i ja smo bile na ručku - ispričala je udovica.
Ručala sa starletom
Kako se prisetila, pred sam kraj ručka Tamaru je pozvao suprug i rekao joj da su se on i Aleksandar rastali.
- Pozvala sam i ja mog supruga, ali se on prvo nije javio. Prekinuo je vezu i potom je postao nedostupan. Odmah sam znala da nešto nije u redu, usledili su neki pozivi, vesti... Otišla sam u Urgentni centar. Moj muž je ostao u životu još devet dana pre nego što je preminuo.
Sanja je potom pojasnila da se u tom periodu Aleksandar osećao ugroženo, jer su se na Instagramu pojavili lažni profili preko kojih su ih, kako je rekla, zlostavljali.
- Zbog toga je gledao da se manje kreće i viđa sa ljudima, većinom je sedeo kod kuće. Viđao se uglavnom sa Nikolom i sa kumom, sa kojim je išao u teretanu. Mislim da je imao poverenja u Kačarevića, družili su se. Dolazio nam je u kuću, mi smo išli kod njih. Znam i da je moj muž, kada je Nikola bio na idržavanju kazne, išao da ga obilazi i da mu nosi pakete - izjavila je ona.
Foto: Arhiva Informer
Ubijeni Aleksandar Šarac
Dodala je i da se sa starletom družila u tom periodu te da su bile u svakodnevnoj komunikaciji:
- Moj suprug i njen suprug su se družili, uglavnom smo se viđali u parovima, a po nekada i same.
Optuženi Kačarević je posle njenog svedočenja izašao za govornicu i naveo da nije tačno da je on pozvao Šarca, već da je bilo obrnuto.
- Mene je Šarac zvao u devet sati ujutru. Rekao sam mu da ne mogu da se dogovaram još jer Tamara spava, bila je trudna. On je pozvao mene i rekao da ide u Ušće da kupi nešto detetu. Insistirao je da se vidimo pa smo se našli u Ušću i eto. Dok sam na putu ka Ušću kupovao materijal za ormar, koji smo trebali da namestimo, pozvala me je Tamara i rekla mi da ide na ručak sa Sanjom - rekao je Kačarević.
Za dlaku izbegao klanicu
Prema navodima optužnice, u Šarca je u garaži tržnog centra pucao Lazar Ilić, a u tome mu je pomagao Strahinja Savić. Obojici se sudi u odsustvu, pošto su u pritvoru u Crnoj Gori.
Takođe se tvrdi da su kriminalnu grupu, koja stoji ubistva Šarca, organizovali odbegli Nikola Vušović i Radoje Zvicer. Za pokojnog se spekulisalo da je bio blizak "škaljarskom klanu" i da je "za dlaku" izbegao masakr koljačkog klana, kojim je rukovodio Veljko Belivuk.
Nikola Kačarević koji je optužen da je kao pripadnik grupe Nikole Vušovića Džonija "namestio" druga Aleksandra Šarca u tržnom centru Ušće gde ga je pripadnik iste kriminalne grupe Lazar Ili smrtonosno ranio izneo je danas svoju odbranu pred sudskim većem Svetlane Aleksić.
U nastavku suđenja pripadnicima grupe "vračarci" optuženim za tri teška ubistva i šest pokušaja teških ubistava, danas su u Specijalnom sudu prikazani snimci ubistva Aleksandra Šarca (35) u Tržnom centru "Ušće".
Suđenje vođi "kavačkog klana" Radoju Zviceru, kao i pripadnicima ispostave te kriminalne grupe u Beogradu, takozvanim "vračarcima" sutra se nastavlja u Specijalnom sudu u Beogradu i u sudnici bi trebalo da bude saslušan prvi svedok - Samir Divljanović, narko-diler iz Tutina koji je 2019. preživeo pokušaj ubistva.
Apelacioni sud u Beogradu potvrdio je optužnicu protiv 13 pripadnika kriminalne grupe zbog planiranja likvidacije Strahinje Savića iz Kraljeva, po nalogu odbeglog vođe "kavačkog klana" Radoja Zvicera! Na istoj optužnici je i Nikola Vušović, zvani Džoni sa Vračara, takođe begunac.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nikola Kačarević koji je optužen da je kao pripadnik grupe Nikole Vušovića Džonija "namestio" druga Aleksandra Šarca u tržnom centru Ušće gde ga je pripadnik iste kriminalne grupe Lazar Ili smrtonosno ranio izneo je danas svoju odbranu pred sudskim većem Svetlane Aleksić.
Predstavnici Srpske liste obraćaju se danas medijima nakon zverskog prebijanja Nenad Rašković iz sela Dren od strane Kurtijevih krvožednika gde su pozvali EULEKS i KFOR da hitno reaguju!
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je u prvom Kolegijumu da blokaderi nastavljaju sa vetiranjem - izbacujući sa blokaderske liste kandidate koje su sami predložili.
Pripadnici opozicione koalicije izbacili su saopštenje u kom otvoreno brane rukovodstvo u Podgorici, dok bez srama napadaju državni vrh i predsednika Vučića!
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić brutalno je razmontirala licemerje opozicije i blokadera koji bez srama i stida nastavljaju da štite Aljbina Kurtija, dok istovremeno sipaju laži na račun predsednika Aleksandra Vučića!
Nakon objavljivanja blokaderske liste u medijima, veliko nezadovoljstvo među subotičanima je izazvala pojava imena Nele Tonković, zaposlene u Muzeju savremene umetnosti u Subotici i funkcionerke Demokratske stranke u tom gradu.
NATO je danas potvrdio da je počeo da prilagođava prisustvo i raspored svoje mirovne misije na Kosovu i Metohiji - KFOR-a, a kao razlog je navedeno "poboljšanje bezbednosne situacije".
Novi kilometri puteva i saobraćajnica grade se i planiraju širom Srbije. Predsednik Aleksandar Vučić obišao je radove na jugozapadu zemlje i najavio nastavak velikih ulaganja u putnu infrastrukturu.
Situacija sa požarom u Deliblatskoj peščari znatno je stabilnija i pod kontrolom, a broj aktivnih žarišta je drastično smanjen u odnosu na prethodne kritične dane, kažu pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, kao i meštani koji zajedno sa njima od početka avgusta danonoćno gase vatrenu stihiju koja guta okolna sela i šume.
Brojke koje su objavili Hrvati potvrđuju činjenice koje iznosimo u poslednjim mesecima. Turistička sezona im je zvanično pukla, a turisti glavom bez obzira beže od ustaša!
Predsednik Vlade Srbije Đuro Macut najavio je da će se na sutrašnjoj sednici Republičkog štaba za vanredne situacije analizirati aktuelna situacija izazvana nepovoljnim vremenskim uslovima i eventualne nove mere u saniranju posledica.
Vlasti u Kijevu sastavljaju spiskove stanovnika kojima bi moglo biti potrebno privremeno preseljenje ukoliko ruski napadi tokom zime izazovu dugotrajne prekide u grejanju, javlja Kijev post.
Specijalna vojna operacija će pre ili kasnije biti završena pod našim uslovima, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Izuzetno nizak vodostaj reke Tibar otkrio je ostatke drevnog rimskog mosta u blizini Vatikana, koji verovatno potiče iz vremena vladavine cara Nerona (54–68. n.e.).
Stjuardesa Šeri Piters, koja iza sebe ima čak 27 godina iskustva u avio-industriji, otkrila je nekoliko korisnih trikova koji putnicima mogu pomoći da se lakše naspavaju tokom dugih letova i izbegnu iscrpljenost nakon sletanja. Kako objašnjava, izbor sedišta može imati veliku ulogu, a uz nekoliko jednostavnih saveta putovanje može biti znatno prijatnije.
Mnoge žene depiliraju ili briju intimnu regiju, međutim, britanska doktorka Eva Meleg upozorava da to može dovesti do raznih problema sa kožom intimne zone, piše "San".
Viber zaista omogućava deljenje lokacije, ali ta opcija ne znači da neko može tajno da prati vaše kretanje. Lokaciju korisnik mora sam da uključi i pošalje drugoj osobi kroz razgovor.
Patrijarh Pavle, poznat po svom izuzetno skromnom načinu života, navodno nije često uživao u slatkišima. Ipak, kada bi se počastio nekom poslasticom, njegov omiljeni izbor bila je krempita.
Starleta Ava Karabatić je ekskluzivno za Informer otkrila sve detalje o agoniji i nasilju koje je, kako je ispričala, pretrpela od strane svog verenika.
Ava Karabatić potresla je javnost svojim najnovijim objavama na društvenim mrežama, u kojima je iznela šokantne detalje o psihičkom i fizičkom nasilju koje je, kako tvrdi, pretrpela
Bivša rijaliti učesnica Jovana Tomić Matora pokazala je da živi kao sav normalan svet, te je tako putem Instagrama podelila fotografiju na kojoj se vozi gradskim prevozom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.