Rođaci nastradalih tešili ženu koja je usmrtila njihove najbliže! Drogirana pokosila penzionere na pešačkom prelazu (FOTO)
Podeli vest
Rođaci Danice Andrić (75) i Ljubomira Novakovića (75), koji su poginuli u udesu koji se dogodio 2021, godinem na današnjem suđenju u Višem sudu u Nišu tešili Biljanu Stanojević (56) koja ih je vozeći drogirana usmrtila na pešačkom prelazu.
Suđenje je nakon iznošenja uvodnih izlaganja odloženo zbog obaveza tužioca, ali je ovo ročište obeležila potresna slika kada su Radmila Andrić, snaha poginule Danice Andrić i Suzana Stojiljković, ćerka Ljubomira Novakovića prišle i tešile optuženu Biljanu Stanojević.
Tinejdžerka N. S. (18) iz Ratkova, koja je 22. septembra vozeći bez dozvole i nadrogirana izazvala saobraćajnu nesreću na putu Odžaci - Ratkovo, u kojoj je poginuo motociklista Nemanja Kalajdžija (33) iz Sonte, saslušana je u Višem javnom tužilaštvu u Somboru i njoj je određen pritvor.
U saobraćjnoj nesreći koja se jutros dogodila u ulici Save Kovačevića u Bačkoj Palanci nastradala je starica D.V. koju je udario kamion.
24.10.2024
11:31
- Biljo, znamo da ti je teško, nećemo da te diramo, sve ti opraštamo. Svi smo mi vozači, svakome može to da se desi, nemoj da se treseš. Moraš da izdržiš ovo suđenje, znamo da te sve ovo boli - kazala je Radmila Andrić.
I snaja poginule Danice i ćerka nastradalog Ljubomira su prišle i držale za ruku Biljanu i pokušavale da je smire govoreći joj da joj se sve oprošteno, a Suzana koja je medicinski radnik je čak posavetovala da se orabti lekaru kako bi se smirila.
Osumnjičeni za niz prekršaja koje je počinio na Novom Beogradu kada je udario dečaka i naneo mu povrede opasne po život, Miladin M. (34) saslušan je danas pred tužiocem, a prema nezvaničnim saznanjima on je priznao da je prošao kroz crveno svetlo, ali da dete uopšte nije video!
Dečak (15) godina poginuo je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se juče dogodila kod mesta Progoreoci blizu Aranđelovca.
20.10.2024
16:01
Foto: infromer
Mesto udesa na Vizantijskom Trgu u Nišu
Ovakav gest porodice ganuo je Biljanu koja nije mogola da prestane da plače i grcajući je jedva izgovorila.
- Nisam došla da vam izjavim saučešće jer nisam mogla da vas pogledam u lice, ljudi su zbog mene preminuli, nemam nikakvu odbranu za to što sam učinila. Toga dana bila sam sama, muž mi je bolovao od raka, bio je nepokretan, krenula sam da mu nešto donesem, nisam trebala to da uradim. To što sam učinila, progoni me, išla sam u crkvu da okajem grehe. Suprug mi je umrlo jula meseca, kad god odem na groblje palim sveće i za Ljubomira i za Danicu, neka im Bog podari carstvo nebesko. Izgubiti oca i majku najteži je gubitak i meni je majčica umrla, žao mi je, kriva sam, imate pravo i život da mi uzmete, neću da se ljutim - govorila je plačući Biljana Stanojević.
Podsetimo u Više javno tužilaštvo u Nišu tereti Biljanu da je 11. aprila 2021. godine,oko 14.25 sati, u Ulici Vizantijski Bulevar u stanju bitno smanjene uračunljivosti, upravljajući vozilom “folksvagen golf” nije pridržavala Zakona o bezbednosti saobraćaja što je za posledicu imalo smrt dvoje pešaka.
Tužilac Andrija Ivić istakao je da je Biljana upravljala vozilom pod dejstvom metadona zbog čega nije bila sposobna za bezbednu vožnju, dok njen branilac advokat Bojan Bončić nije osporavao činjenično stanje već postojanje eventualnog umišljaja kod svoje klijentkinje, odnosno tvrdnju tužilaštva da je bila svesna da je vožnja pod dejstvom psihoaktivnih supstanci zabranjena.
Optuženoj Biljani Stanojević na teret se stavlja krivično delo za koje je zaprećena kazna od dve do 12 godina zatvora. Sledeće ročište je zakazano za 26. novembar.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Tinejdžerka N. S. (18) iz Ratkova, koja je 22. septembra vozeći bez dozvole i nadrogirana izazvala saobraćajnu nesreću na putu Odžaci - Ratkovo, u kojoj je poginuo motociklista Nemanja Kalajdžija (33) iz Sonte, saslušana je u Višem javnom tužilaštvu u Somboru i njoj je određen pritvor.
Pomoćnik direktora Klinike za pulmologiju UKCS Spasoje Popević otkrio je najnovije informacije o zdravstvenom stanju ministra unutrašnjih poslova i lidera SPS Ivice Dačića.
Pakistanski ministar odbrane Havadža Mohamed Asif danas je izjavio da je njegova zemlja "izgubila strpljenje" i da sada smatra da je u "otvorenom ratu" sa Avganistanom.
Pulen Vrhovne tužiteljke Zagorke Dolovac, član Visokog saveta tužilaštva Predrag Ćetković danas je tokom sednice Saveta grubo uvredio bugarski narod i prijateljsku državu Bugarsku, inače članicu Evropske unije.
Politikolog Ognjen Gogić ukazao je da Zakon o strancima, koji će, prema najavama Prištine, stupiti na snagu 15. marta, pogađa i monaštvo i sveštenstvo Eparhije raško-prizrenske.
Pošto je eliminisana u polufinalu Exatlona, Anabela Zonai je pošteno nahvalila ostale učesnike i generalno pozitivno govorila o iskustvu na Dominikani, pa onda zapevala hit Saše Matića "Kralj izgubljenih stvari".
Nekadašnji kapiten Crvenog tima Radojica Lazić posle eliminacije iz Exatlona rekao je da je prezadovoljan učinkom i da mu je takmičenje na Dominikani najlepše iskustvo u životu.
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Više od 2,5 miliona prijava stiglo je za upis bespravnih objekata po novom zakonu "Svoj na svome". Upis nelegalnih kuća i stanova u katastar počeo je odmah po završetku prijavljivanja, posle 8. februara, uveliko traje i već je upisano oko 1.000 objekata.
Čuvene stepenice na plaži Ergemni na Lefkadi oštećene su nakon snažnog nevremena, a obrušena zemlja i kamenje uništili su deo prilaza koji vodi do ove plaže.
Ruskinja Anja (32), koja se pre četiri godine iz Rusije preselila u Srbiju sa mužem i mačkom, nedavno je kupila kuću u selu blizu Sombora za 20.000 evra, a sada planiraju i da je renoviraju.
Najmanje 228 talibanskih boraca je ubijeno, dok je 314 povređeno u napadima na ciljeve talibanske vlade u Avganistanu, rekao je portparol pakistanske vojske, dodajući da su uništena 74 talibanska položaja, a 18 zarobljeno.
Švedska prvi put uvodi zatvore za maloletnike od 13 godina naviše, što bi trebalo bi iz temelja da promeni način na koji se društvo nosi s najmlađim počiniocima teških krivičnih dela.
Hale Beri je gostujući u podkastu "Seks sa Emili" kod voditeljke Emili Mors, iskreno pričala o intimnim odnosima, ženskom zadovoljstvu i promeni stava koju je stekla sa godinama.
Projekcijom filma "Orvel 2+2=5" sinoć je u MTS dvorani otvoreno osmo izdanje Međunarodnog festivala dokumentarnog filma "DOK #8", na kojem će biti prikazani filmovi "Mileva Ajnštajn", "Spavač: Izgubljeni Karavađo", "Pompeja: Ispod oblaka" i mnogi drugi.
U Specijalu o Katarini Velikoj na TV Informer gost je bio istoričar filma Božidar Zečević, koji je objasnio da Katarina Velika ima srpske krvi jer potiče iz grada koji se zvao Srbiste u kojem su živeli Lužički Srbi.
Manekenka Klaudija Šifer skuplja insekte, a glumac Džoni Dep voli da se igra sa barbikama. Ovo su samo neki od ekscentričnih hobija holivudskih zvezda.
Mnogi se za uklanjanje korova oslanjaju na sol, sirće ili hemijske preparate, ali iskusni baštovani tvrde da postoji jednostavniji način kao što su papirne novine.
Poznata šminkerka Nina Soriano ističe da obrve imaju ključnu ulogu u načinu na koji naše lice deluje, pravi oblik može u potpunosti promeniti celokupan utisak.
Da li je pravo vreme za nadogradnju na S26 Ultra, je dilema koju ljubitelji Samsunga sada imaju. Samsung Galaxy S26 Ultra nesumnjivo jeste unapređen, ali ostaje pitanje koliko su te novine vama lično bitne.
Irina Šajk je ovogodišnja voditeljka festivala Sanremo koji se održava od 24. do 28. februara, a njen nastup i smela modna izdanja već su izazvali podeljene reakcije u Italiji.
Američki striming servis Netfliks odustao je danas od nadmetanja za preuzimanje kompanije Vorner bros diskaveri (WBD), čime je otvoren put da konkurentski Paramaunt skajdens finalizuje sporazum vredan 111 milijardi dolara za preuzimanje jednog od najpoznatijih holivudskih studija.
Nekadašnji direktor "Granda", Saša Popović 1. marta prošle godine je izgubio bitku sa bolešću, a njegova porodica objavila je čitulju povodom godišnjice smrti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar