Suđenje Miljani i Vladimiru Kecmanoviću, roditeljima dečaka ubice koji je 3. maja prošle godine u Osnovnoj školi Vladislav Ribnikar ubio devetoro vršnjaka i radnika obezbeđenja, odlaže se u Višem sudu u Beogradu.
Prema nezvaničnim saznanjima Informera razlog za takvu odluku je činjenica da je Miljana Kecmanović tek na današnjem suđenju primila proširenu optužnicu protiv nje i supruga Vladimira.
- Optužnica je proširena 25. oktobra, ali je Miljani Kecmanović uručena tek danas. Najverovatnije se radi o taktici odbrane jer je dostava proširene optužnice pokušana, ali iz nekog razloga Miljana je nije primila ranije - kaže izvor Informera.
Više javno tužilaštvo u Beogradu, podsetimo, 25. oktobra podnelo je Višem sudu u Beogradu proširenje optužnice protiv Vladimira i Miljane Kecmanović, zbog sumnje da su izvršili krivično delo zapuštanje i zlostavljanje maloletnog lica.
U Višem sudu u Beogradu danas je nastavljen parnični postupak protiv Vladimira i Miljane Kecmanović, roditelja maloletnog Koste K. (14) koji je 3. maja prošle godine u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" ubio devet školskih drugova i radnika obezbeđenja i ranio još petoro dece i nastavnicu istorije. U Viši sud stigla je nastavnica istorije Tatjana Stevanović u pratnji supruga, koja je tužila Kecmanoviće.
U Višem sudu u Beogradu danas se nastavlja parnični postupak protiv Vladimira i Miljane Kecmanović, roditelja maloletnog Koste (14) koji je 3. maja prošle godine u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" ubio devet školskih drugova i radnika obezbeđenja i ranio još petoro dece i nastavnicu istorije. Ovu tužbu je podnela nastavnica istorije Tatjana Stevanović koja je tada ranjena.
Optužnica protiv Miljane i Vladimira Kecmanovića, roditelja dečaka Koste Kecmanovića, koji je 3. maja prošle godine izvršio masakr u OŠ "Vladislav Ribnikar" proširena je juče. Kako Informer nezvanično saznaje, u optužnici se navodi da je Vladimir Miljani slao fotografije i snimke na kojima se vidi kako njihov sin puca iz oružja u siluete ljudi.
Parnični postupak protiv dečaka koji je pucao u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", njegovih roditelja Vladimira i Miljane Kecmanović, kao i škole, nastavlja se danas nakon pet meseci pauze.
Advokat Vladimira i Miljane Kecmanović Irina Borović izjavila je nakon današnjeg suđenja da se Kosta K. neće pridružiti krivičnom gonjenju svojih roditelja.
Postupak protiv Vladimira i Miljane Kecmanović pred Višim sudom u Beogradu ušao je u završnu fazu, nakon što je okončano izvođenje dokaza. Naredni korak trebalo bi da bude iznošenje završnih reči tužilaštva i odbrane, nakon čega se očekuje donošenje nove presude.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Višem sudu u Beogradu danas je nastavljen parnični postupak protiv Vladimira i Miljane Kecmanović, roditelja maloletnog Koste K. (14) koji je 3. maja prošle godine u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" ubio devet školskih drugova i radnika obezbeđenja i ranio još petoro dece i nastavnicu istorije. U Viši sud stigla je nastavnica istorije Tatjana Stevanović u pratnji supruga, koja je tužila Kecmanoviće.
Kako nezvanično saznajemo, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uhapšeno je više pripadnika Interventne jedinice 92 jer su sprečili procesuiranje Saše Vukovića zvanog Boske za pucnjavu u jednom restoranu na Autokomandi u novembru prošle godine.
Gledalačko-obaveštajna služba Informer (GOSI) došla je do najnovijeg snimka sa sastanka "Strateškog tima blokadera" održanog pre dva dana u Novom Sadu.
Poverenik Mesnog odbora Mladost i član Gradskog odbora SNS-a Čačak Milojko Kaloserović posetio je Petru Škorić, najstarijeg člana Gradskog odbora SNS-a Čačak koja živi na teritoriji MO Mladost.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je tokom današnjeg gostovanja u emisiji "U sredu sa Bojanom Bilbijom" na Radio Beogradu odgovorio i na pitanje o slučaju Veselina Milića, bivšeg načelnika beogradske policije.
Novi Sad je danas bio mesto velikog okupljanja građana koji su, pod sloganom „Srbija pobeđuje“, poslali snažnu poruku jedinstva, optimizma i podrške daljem razvoju naše zemlje.
Asocijacija novinara Srbije (ANS) hitno se oglasila saopštenjem nakon što su obelodanjeni detalji skandaloznog ponašanja tajkunske novinarke sa N1, Žakline Tatalović, na današnjem suđenju Vladimiru i Miljani Kecmanović.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Stariji vodnik Milovan Jovanović, pripadnik Druge brigade kopnene vojske, koji je stradao u mirovnoj misiji Ujedinjenih nacija u Libanu, posthumno je odlikovan za očuvanje mira u svetu, savesno i hrabro izvršavanje zadataka u multinacionalnoj operaciji.
Ranka je sa terase snimila nepoznati par tokom spontane prosidbe u kafiću, a njen dirljiv gest i želja da im pokloni snimak oduševili su hiljade ljudi na mrežama.
U Službenom glasniku objavljen je kalendar obrazovno vaspitnog rada za osnovne i srednje škole za školsku 2026/2027. godinu. Prema pravilniku, škole i učenici dobili su mogućnost da u okviru studijske posete obiđu specijalizovanu izložbu Ekspo 2027.
Milovan Jovanović (37) stariji vodnik pripadnik Druge brigade kopnene vojske, koji je preminuo od posledica ranjavanja u napadu na bazu Ujedinjenih nacija na jugu Libana, sahranjen je danas na lokalnom groblju u kraljevačkom naselju Kovači.
Dok sat otkucava do najavljenog napada Sjedinjenih Američkih Država na Iran, operativni podaci sa javnih servisa za praćenje letova pokazuju da su najrazornije letelice Pentagona već u vazduhu i da prelaze u režim ratne tajnosti.
Vojska Tajvana danas je prvi put testirala američki raketni sistem HIMARS u vežbi bojevog gađanja na zapadnoj obali ostrva, simulirajući dejstva protiv potencijalnih neprijateljskoh snaga i demonstrirajući sposobnost brzog manevrisanja nakon lansiranja projektila.
Sukob na Bliskom istoku ušao je u novu fazu: SAD su gađale ciljeve na jugu Irana, a Teheran odgovorio napadima na američke baze u regionu. Sve najnovije vesti pratite uživo na informer.rs!
Porodica popularnog grčkog pevača Konstantinosa Argirosa postala je bogatija za još jednog člana. Njegova supruga Aleksandra Nika porodila se 8. juna i na svet donela zdravu devojčicu, njihovo drugo dete.
U seriji "Porodično blago" ulogu Tihomira Stojkovića zvanog Špic maestralno je odigrao Predrag Smiljković, a glumac je godinama kasnije otkrio da je bio zaljubljen u Biljanu Nikolić, koja je u seriji igrala Špicovu ženu Žaklinu.
Za osobe rođene u znaku Device period od 15. do 21. juna mogao bi da bude veoma produktivan, posebno kada su u pitanju obaveze koje su dugo bile odlagane.
Epl bi sa predstavljanjem iOS 27 mogao da prekine podršku za pojedine starije Ajfon uređaje, među kojima se pominju Ajfon 11 serija i Ajfon SE druge generacije.
Britanski lekar Amir Khan podelio je nekoliko jednostavnih i besplatnih trikova koji mogu pomoći da spavaća soba bude prijatnija za odmor čak i bez klima-uređaja tokom vrelih letnij dana.
Bela odeća leti izgleda posebno lepo i sveže, ali se na njoj vrlo lako pojavljuju žute mrlje od znoja i dezodoransa. Dobra vest je da se ovi tragovi mogu ukloniti i prirodnim sredstvima koje većina već ima u kući.
Đina Džinović, ćerka pevača Harisa Džinovića, privlači veliku pažnju javnosti, pre svega zahvaljujući aktivnosti na društvenim mrežama, gde deli provokativne fotografije.
Pevačica Olja Bajrami odlučila je da se povuče iz svakodnevnog ritma i posveti sebi, pa se trenutno nalazi na posebnom režimu detoksikacije i duhovnog rada.
Od trenutka kada je objavljeno da će se 27. juna na Tašmajdanu održati veliki koncert Južnog vetra, među publikom se postavljalo samo jedno pitanje – ko će se sve od legendarne prve petorke pojaviti na ovom spektaklu koji već mesecima izaziva ogromnu pažnju ljubitelja narodne muzike?
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.