• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer

11.11.2024

10:42

Alija bežao iz zatvora! Sve zataškavano, sada se oglasio čuvar i ispričao sve (FOTO)

Printscreen/RTCG

Vesti

Alija bežao iz zatvora! Sve zataškavano, sada se oglasio čuvar i ispričao sve (FOTO)

Osumnjičeni za dvostruko ubistvo brata i sestre, Jovana (60) i Milenke Madžgalj (69), Bjelopoljac Alija Balijagić (65) pre gotovo tri decenije pobegao je iz zatvora u Spužu, ali su nadležni ćutali o tome.

To je za "Vijesti" ispričao nekadašnji čuvar spuškog zatvora Dražen Boljević, a njegove navode potvrdio je još jedan bivši radnik zatvora.

Boljević tvrdi da je Balijagić tada za dva dana uspeo da se domogne padina Bjelasice, gde mu se i izgubio trag.

 

Foto: Sajma D./Printscreen

Potera za Balijagićem ne jenjava

 

- Alija Balijagić je 1997. godine bio u zatvoru u Spužu. Izdržavao je neku od kazni zbog krađa, ili razbojništava. Tada je bilo drugačije u zatvoru i gotovo svi osuđenici bili su radno angažovani, pa i on. U sred bela dana pobegao je iz radionice Kaznene-popravnog doma. Tog dana pobegla su četiri zatvorenika. On, još jedan Bjelopoljac i dvojica Nikšićana - tvrdi Boljević.

Balijagić je u bekstvu od 25.oktobra, a do sinoć niko od nadležnih nije obelodanio da je pre, više od četvrt veka navodno pobegao iz zatvora.

 

 

Ako su tvrdnje Boljevića i njegovog nekadašnjeg kolege tačne, za šta "Vijesti" nisu uspele da dobiju potvrdu od izvora iz bezbednosnih službi, nejasno je da li nadležni nisu znali za "poduhvat" osumnjičenog za dvostruko ubistvo, ili su ga prećutali.

Izvesno je, međutim, da bi informacija o bekstvu iz zatvora morala da bude sastavni deo dosijea čoveka koji je iza rešetaka proveo gotovo četiri decenije...

Boljevć priča da se o bekstvima iz zatvora tada ćutalo, te tvrdi da je sa četvoricom kolega samoinicijativno krenuo u potragu, nakon što je Balijagić pobegao iz zatvora.

Inače, Srbija i Crna Gora ga traže već 16 dana zbog dvostrukog ubistva. Na teritoriji Srbije nalazi se več 10 dana, pišu Novosti.




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

JOŠ TV VESTI

Društvo

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set